Летна релаксација во Банско - Хотел Панорама Резорт, Банско

Еднодневен пакет со појадок, со појадок и вечера или со појадок, ручек и вечера + користење на СПА услуги во Хотел Панорама Резорт****, БанскоХотел Панорама Резорт **** се наоѓа во светски познатиот ски-центар Банско. Хотелот се наоѓа во подножјето на планината Пирин.
Хотелот има двокреветни соби, кои се модерно опремени, како и еднособен и трособен апартман. Секоја од просториите е опремена со кабловска телевизија, телефон, мини бар, сеф, бања со када / туш кабина, сè што е потребно за да биде вашиот удобен престој.
За време на зимската скијачка сезона, предлагаме  транспорт до скијачките патеки и назад до хотелот.
Хотелот располага со конференциска сала со 70 места, во која може да одржуваат семинари, обуки, тим-билдинг, корпоративни манифестации, коктели.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1422 денари (23 €)

ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Загреан внатрешен базен
 • Фитнес
 • Сауна
 • Парна бања
 • Интернет
 • Детско катче и анимација за деца

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1738 денари (28 €)

ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Загреан внатрешен базен
 • Фитнес
 • Сауна
 • Парна бања
 • Интернет
 • Детско катче и анимација за деца

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 2054 денари (33 €)

ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Еден ручек
 • Една вечера
 • Загреан внатрешен базен
 • Фитнес
 • Сауна
 • Парна бања
 • Интернет
 • Детско катче и анимација за деца

СПА ЦЕНТАР Панорама 4 *
Велнес и спа центар во хотел Панорама Ресорт е лоциран на површина од 1000 квадратни метри,  за гостите предлагаме базен, сауна и парна бања, турска бања, амам, фитнес сала, џакузи, зона за релаксација, како и неколку СПА ординации каде што можете да уживате во разни масажи, терапии и други СПА процедури, извршени од тим на професионалци кои работат во најголемите спа центри во Европа и Азија.

РЕСТОРАН Панорама 4 *
Стилно опремениот ресторан Панорама предлага италијанска кујна за своите гости. Гости на ресторанот можат да уживаат во домашните пици, тестенини, главни јадења и класични италијански десертни рецепти. Овде можете да ги одржите вашите прослави, свадбена забава или друг вид настани.

Детското катче е достапно на децата секој ден од 08:00 до 22:00 часот.
Има надзор на искусни аниматори, со работно време во текот на летото од 12:00 до 19:00 часот, и секој ден во зима со работно време од 09:00 до 19:00 часот.
Креативните аниматори ќе го развеселат секојдневниот живот на децата од декември до средината на март од 9:00 до 22:00 часот.
Родителите можат да ги пуштат своите деца во соодветни часови во детското катче со пополнување на образец со информации за детето.
Враќањето на децата е контролирано бидејќи за време на престојот во просториите одговорноста за малите гости ја преземаат аниматорите. Вашите деца овде ќе цртаат, ќе моделираат фигури, фигурини, ѕвезди, ќе создаваат апликации, ќе учествуваат во различни игри, ќе пеат и ќе се препуштат на детската имагинација.

Услови на понудата

 • Ваучерот за треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Понудата е за едно лице, при сместени двајца возрасни, при минимум две ноќевања за викенд.
 • Дете до 5.99 години се сместува бесплатно.
 • Прво дете од 6 до 13.99 години, сместено со двајца возрасни се сместува бесплатно.
 • За второ дете од 6 до 13.99 години се доплаќа 50% од цената на избраниот пакет.
 • Трет возрасен и дете над 14 години на дополнителен кревет доплаќаат доплаќа 75% од цената на избраниот пакет.
 • За единечно сместување се купува ваучер и се доплаќа 50% од цената на избраниот пакет.
 • Доплата за сместување во апартман со една спална- 5 € на ден.
 • Сместувањето во апартман со две спални се наплаќа како сместување во две двокреветни соби.
 • Пријавувањето е по 14 часот, а ослободувањето на просторијата до 12 часот.
 • Резервацијата во хотела требва да биде на името на лицето, кое го купува ваучерот.
 • Неопходна е хотелска резервација на тел: +359 883/ 97 79 88  - работно време од 9 до 16 часот.
 • По купувањето на ваучерите треба да ги препратите за потврда на Вашата резервација на e-mail: info@panoramaresort.bg .
 • Валидност на ваучер: од 01 мај до 30 септември 2020година.
 • Видете ги сите Општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Панорама Резорт, Банско

Гр. Банско, Р. Бугарија
Тел: +359 
******работно време од 9 до 18 часот.
E-mail: info@panoramaresort.bg

ВИП Понудата е обезбедена од Хотел Панорама Резорт****

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 30.04.2020 до 30.09.2020
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.