СПА релаксација во Благоевград - Хотел Монте Кристо****

Еднодневен делничен пакет со појадок и вечера + користење на СПА услуги во Хотел Монте Кристо****Монте Кристо е најновиот и модерен хотел во Благоевград - лоциран во центарот на градот, на само 1 час возење од градот Софија, на 1 час од Грција и на 25 минути од Македонската граница. Хотелот e изграден како резултат на неговата реконструкција и адаптација од минерална градска бања во СПА хотел, а бањаата продолжува да функционира и прифаќа посетители.

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 3602 денари (58 €)
ВИП ваучерoт е за две лица и вклучува:

 • Едно ноќeвање во двојна стандардна соба
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Користење на СПА центар (базен со минерална вода, џакузи, сауна, парна бања, лакониум, зона за релаксацијa, масажни кадички за стапала, кнајп патека)
 • Wi-Fi
 • Туристичка такса
 • Осигурување; 9% ДДВ

Хотелот се одликува со исклучителен дизајн, беспрекорна услуга и неверојатни удобности дури и за најпребирливите гости.
Хотелот располага со 44 стандардни соби, 3 луксузни соби и 3 апартмани. Сите се опремени со големо внимание на деталите и обезбедуваат незаборавно задоволство и искуство. На располагање за сите гости има главен ресторан, лоби бар, спа центар, базен за минерална вода, конференциска сала и летна градина.
Прекрасен избор за луѓе заинтересирани за различни видови туризам, како што се бизнис, планински, еколошки, вода, културно-историски, религиозен, баленолошки и зимски ски-туризам.

Хотел Монте Кристо предлага универзален комфот и сите основни потреби за време на краток или подолг престој.
Стандардна соба - 25 кв.м, опремена со:
Спална за двајца /со можност за два разделени кревети /
32-инчен телевизор со кабловска телевизија
Мини бар
Безжична интернет конекција
Фен
Соби за непушачи

Класичниот ресторан "Дантес" предлага традиционални локални јадења и специјалитети од европската и интернационална кујна. Не ги забораваме и нашите вегетаријански гости, за кои имаме подготвено посебно вегетаријанско мени.

Горди сме на нашата винска селекција од вино од различни сорти, реколти и региони.
Ресторанот со својот софистициран амбиент е омилено место за корпоративни настани, семејни прослави, деловни средби, пријателски собири или романтична вечера за двајца.
Внатрешниот базен има големина од 14 на 8 метри со температура на водата од 33 степени.
Придобивките од минералната вода се многубројни и познати на сите: таа придонесува за стимулирање на функцијата на клетките, подобрување на крвотокот и исхрана на ткивата, ја зголемува ензимски реакции и метаболизмот, го подпбрува  локомоторниот и нерен систем, ја ублажува болката, го подобрува спиењето, ја засилува секрецијата и моторика на желудникот, ја подобрува функцијата на црниот дроб, го зголемува имунобиолошките процеси, има инфламаторен ефект и многу други.

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Понудата важи при минимум две ноќевања.
 • Вечерата е на шведска маса при повеќе од 30 гости во хотелот. Доколку има помалку од 30 гости вечерата е по претходно подготвено сет мени.
 • Деца до 4,99 години се сместуваат бесплатно.
 • Деца од 5 до 11,99 години плаќаат на рецепција 50% од цената за 1 возрасен.
 • Трет возрасен плаќа 25 €  на ден.
 • Сите дополати се вршат на рецепција во хотелот.
 • Валидност на ваучерот: од 07 јануари до 31 март 2018 година
 • Неопходна е претходна хотелска резервација на тел: +359 887 60 35 30.
 • Видете ги сите Општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Монте Кристо****

Благоевград, Р. Бугарија
ул. Света гора №1
Тел: +359 
******
е-mail: marketing@hotelmontecristobg.com
Website: www.hotelmontecristobg.com

ВИП Понудата е обезбедена од Хотел Монте Кристо****

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 07.01.2018 до 31.03.2018
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.