СПА одмор во Благоевград - СПА Хотел Орбита

Еднодневен делничен или викенд пакет со појадок и вечера + СПА во СПА Хотел Орбита, Благоевград

Еднодневен делничен или викенд пакет со појадок и вечера + СПА во СПА Хотел Орбита, Благоевград

Изберете пакет

Еднодневен делничен пакет со појадок и вечера + СПА во СПА Хотел Орбита, Благоевград

Цена: 2370 ден.
Купете

Еднодневен викенд пакет со појадок и вечера + СПА во СПА Хотел Орбита, Благоевград

Цена: 2686 ден.
Купете
Валидност 01.11.2020 - 03.12.2020
Цена на човек/ден 2370 - 2686 ден.ден/ човек
Местоположба Благоевград
Купени 0 ваучери
 • ВИП ваучерот мора да се купи пред датумот на истекување на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Ваучерот важи за едно лице, при сместени двајца возрасни за минимум две ноќевања.
 • Бесплатно: едно дете под 6 години се сместува бесплатно.
 • За деца од 6 до 11,99 години се доплаќа 18 € на ден.
 • Трет возрасен доплаќа 23 € на ден.
 • Сите дополнителни плаќања се вршат на рецепцијата на хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 30 октомври до 03 декември 2020 година.
 • Понудата не важи за официјалните празници!
 • Потребна е претходна резервација пред да набавите ваучер на тел: +359 892 254 302.
 • Погледнете ги сите Услови и правила.

Хотел "Орбита"
Гр. Благоевград 2700, Р. Бугарија
Тел: +359 892 254 302
Тел: +359 73 88 70 01
E-mail: office@hotel-orbita.bg
Website: hotel-orbita.bg

ВИП Понудата е обезбедена од Хотел "Орбита" - гр. Благоевград!

Еднодневен делничен или викенд пакет со појадок и вечера + СПА во СПА Хотел Орбита, Благоевград

Изберете пакет

Еднодневен делничен пакет со појадок и вечера + СПА во СПА Хотел Орбита, Благоевград

Цена: 2370 ден.
Купете

Еднодневен викенд пакет со појадок и вечера + СПА во СПА Хотел Орбита, Благоевград

Цена: 2686 ден.
Купете
Валидност 01.11.2020 - 03.12.2020
Цена на човек/ден 2370 - 2686 ден.ден/ човек
Местоположба Благоевград
Купени 0 ваучери
 • ВИП ваучерот мора да се купи пред датумот на истекување на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Ваучерот важи за едно лице, при сместени двајца возрасни за минимум две ноќевања.
 • Бесплатно: едно дете под 6 години се сместува бесплатно.
 • За деца од 6 до 11,99 години се доплаќа 18 € на ден.
 • Трет возрасен доплаќа 23 € на ден.
 • Сите дополнителни плаќања се вршат на рецепцијата на хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 30 октомври до 03 декември 2020 година.
 • Понудата не важи за официјалните празници!
 • Потребна е претходна резервација пред да набавите ваучер на тел: +359 892 254 302.
 • Погледнете ги сите Услови и правила.

Хотел "Орбита"
Гр. Благоевград 2700, Р. Бугарија
Тел: +359 892 254 302
Тел: +359 73 88 70 01
E-mail: office@hotel-orbita.bg
Website: hotel-orbita.bg

ВИП Понудата е обезбедена од Хотел "Орбита" - гр. Благоевград!

Спа хотел Орбита е модерен хотел со 4 ѕвездички, кој се наоѓа на само 5 км од Благоевград, меѓу уникатната природа во подножјето на планината Рила. Хотелот нуди 34 модерни и луксузни соби и 7 апартмани со прекрасен поглед. Дел од комплексот се: најголемиот спа центар во Благоевград, кој се наоѓа на површина од 900 кв.м., кој се состои од 2 внатрешни базени, 3 студиа за масажа, парна бања, просторија за убавина, фризер, финска сауна, хербална сауна, инфрацрвена сауна , кофа со мраз, пространа просторија за релаксација со камин и фитнес, а на отворено нуди 2 панорамски базени, соблекувални, тушеви и детска зона. За децата има внатрешен детски базен, надворешен базен со детски сектор. Во близина е паркот Бачиново кој нуди голем и разновиден јажен парк, како и езеро со лебеди и педалинки. Комплексот располага и со тениско игралиште, ресторан со панорамски тераса, витамински бар, со две опремени конференциски сали со капацитет од 40 и 80 места, паркинг со 60 места. Пријатниот и модерен ресторан нуди јадења подготвени главно со природни и чисти производи од сопствено производство.

Спа хотелот Орбита е омилено место за одмор со удобна локација!

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 2370 денари (38 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:
(важи за сместување од недела до четврток)

 • Еднo ноќевање во двокреветна просторија
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Употреба на надворешен и внатрешни базени и СПА-центар - парна бања, финска сауна, хербална сауна, инфраред сауна, кофа со мраз, пространа просторија за релаксација со камин и теретана
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ: ВИП цена: 2686 денари (43€)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:
(важи за сместување во петок и сабота)

 • Еднo ноќевање во двокреветна просторија
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Употреба на надворешен и внатрешни базени и СПА-центар - парна бања, финска сауна, хербална сауна, инфраред сауна, кофа со мраз, пространа просторија за релаксација со камин и теретана.
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

Комплексот има 34 елегантно опремени соби (од типот Економи, Стандард, Стандард со балкон, Делукс) и 7 апартмани (Апартман и Делукс Апартман). Сите соби и апартмани имаат неверојатен планински поглед. Бањите се луксузни со кади и посебни тушеви.
Секоја соба има интерактивна ТВ, телефон за внатрешно бирање, фрижидер со мини бар, електричен бокал, чај, кафе, комплет аксесоари, сеф.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот мора да се купи пред датумот на истекување на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Ваучерот важи за едно лице, при сместени двајца возрасни за минимум две ноќевања.
 • Бесплатно: едно дете под 6 години се сместува бесплатно.
 • За деца од 6 до 11,99 години се доплаќа 18 € на ден.
 • Трет возрасен доплаќа 23 € на ден.
 • Сите дополнителни плаќања се вршат на рецепцијата на хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 30 октомври до 03 декември 2020 година.
 • Понудата не важи за официјалните празници!
 • Потребна е претходна резервација пред да набавите ваучер на тел: +359 892 254 302.
 • Погледнете ги сите Услови и правила.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

СПА Хотел Орбита

Хотел "Орбита"
Гр. Благоевград 2700, Р. Бугарија
Тел: +359 892 254 302
Тел: +359 73 88 70 01
E-mail: office@hotel-orbita.bg
Website: hotel-orbita.bg

ВИП Понудата е обезбедена од Хотел "Орбита" - гр. Благоевград!

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 01.11.2020 до 03.12.2020
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.