Одмор за двајца во Боженци - Хотелски Комплекс "Фенерите"

Еднодневен пакет за двајца со појадок + сауна и парна бања во Хотелски Комплекс Фенерите

Еднодневен пакет за двајца со појадок + сауна и парна бања во Хотелски Комплекс Фенерите

Изберете пакет

Еднодневен пакет во двокреветна соба со појадок + сауна и парна бања во Хотелски Комплекс Фенерите

Цена: 2054 ден.
Купете

Еднодневен пакет во двокреветна луксузна соба со појадок + сауна и парна бања во Хотелски Комплекс Фенерите

Цена: 2212 ден.
Купете

Еднодневен пакет во апартмансо појадок + сауна и парна бања во Хотелски Комплекс Фенерите

Цена: 3160 ден.
Купете
Валидност 13.02.2020 - 31.03.2020
Цена на човек/ден 1027 - 1738 ден.ден/ човек
Местоположба Боженци
Купени 1 ваучери
 • Ваучерот мора да се набави пред истекот на рокот на важност на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери .
 • Едно дете до 1,99 години. се сместува бесплатно без исхрана.
 • Едно дете од 2 до 5.99 години, сместено на дополнителен кревет, плаќа 4 € за ноќевање со појадок.
 • Едно дете од 6 до 11.99 години, сместено на дополнителен кревет, плаќа 7 € за ноќевање со појадок.
 • Едно дете од 6 до 11,99 години на редовно легло плаќа 70% од цената на пакетот.
 • Трето возрасно лице на дополнително легло плаќа плаќа 10 € за ноќевање со појадок.
 • Валидност на ваучерот: од 08 януари до 31 март 2020 година
 • Неопходна е претходна хотелска резервација на +359 882/21 49 20 или +359 889/22 00 49 (од понеделник до петок од 09:00 до 18:00 часот и сабота од 10:00 до 14:00 часот .) Надвор од работното време испратете ги вашите прашања на е-пошта: officevipoferta@gmail.com.
 • Видете ги сите Општи услови.

Комплекс "Фенерите"
Област Габрово , Р. Бугарија
до Боженци
5340 с.Кметовци
Тел: +359 882/ 21 49 20
Тел: +359 889/ 22 00 49
Email: vipofertabg@gmail.com


ВИП Понуди од нашиот партнер - Комплекс "Фенерите"

Еднодневен пакет за двајца со појадок + сауна и парна бања во Хотелски Комплекс Фенерите

Изберете пакет

Еднодневен пакет во двокреветна соба со појадок + сауна и парна бања во Хотелски Комплекс Фенерите

Цена: 2054 ден.
Купете

Еднодневен пакет во двокреветна луксузна соба со појадок + сауна и парна бања во Хотелски Комплекс Фенерите

Цена: 2212 ден.
Купете

Еднодневен пакет во апартмансо појадок + сауна и парна бања во Хотелски Комплекс Фенерите

Цена: 3160 ден.
Купете
Валидност 13.02.2020 - 31.03.2020
Цена на човек/ден 1027 - 1738 ден.ден/ човек
Местоположба Боженци
Купени 1 ваучери
 • Ваучерот мора да се набави пред истекот на рокот на важност на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери .
 • Едно дете до 1,99 години. се сместува бесплатно без исхрана.
 • Едно дете од 2 до 5.99 години, сместено на дополнителен кревет, плаќа 4 € за ноќевање со појадок.
 • Едно дете од 6 до 11.99 години, сместено на дополнителен кревет, плаќа 7 € за ноќевање со појадок.
 • Едно дете од 6 до 11,99 години на редовно легло плаќа 70% од цената на пакетот.
 • Трето возрасно лице на дополнително легло плаќа плаќа 10 € за ноќевање со појадок.
 • Валидност на ваучерот: од 08 януари до 31 март 2020 година
 • Неопходна е претходна хотелска резервација на +359 882/21 49 20 или +359 889/22 00 49 (од понеделник до петок од 09:00 до 18:00 часот и сабота од 10:00 до 14:00 часот .) Надвор од работното време испратете ги вашите прашања на е-пошта: officevipoferta@gmail.com.
 • Видете ги сите Општи услови.

Комплекс "Фенерите"
Област Габрово , Р. Бугарија
до Боженци
5340 с.Кметовци
Тел: +359 882/ 21 49 20
Тел: +359 889/ 22 00 49
Email: vipofertabg@gmail.com


ВИП Понуди од нашиот партнер - Комплекс "Фенерите"

Постојат места во Бугарија кои ја сочувале романтиката од минатите времиња. 12 километри североисточно од Габрово пристигнувате во селата Кметовци и Боженци. Тука ќе се запознаете со традиционалната архитектура на бугарската куќа од 18 и 19 век., која воодушевува со својата  автентичност, ќе се прошетате по малите улички, ќе ѕиркате зад камените ѕидови на селските дворови, ќе уживате студениот планински воздух, ќе ја почувствувате магијата на овој рај.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 2054 денари (33 €)
ВИП ваучерoт е на одмор за двајца и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Употреба на релакс зона: сауна и парна бања
 • Паркинг
 • Детско катче
 • Wi-Fi - интернет
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 2212 денари (36 €)
ВИП ваучерoт е на одмор за двајца и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна луксузна соба
 • Еден појадок
 • Употреба на релакс зона: сауна и парна бања
 • Паркинг
 • Детско катче
 • Wi-Fi - интернет
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 3160 денари (51 €)
ВИП ваучерoт е на одмор за двајца и вклучува:

 • Едно ноќевање во апартман
 • Еден појадок
 • Употреба на релакс зона: сауна и парна бања
 • Паркинг
 • Детско катче
 • Wi-Fi - интернет
 • Туристичка такса

Со нашите понуди за одмор во Кметовци ќе ве однесеме до спокојството на преродбенското бугарско село.
На мегданот на село Кметовци се белее реставриран ан од 1865г.- денес хотел "Фенерите". Духот на старите времиња  ќе ве пречека со шарени ткаени килими, штиците што благозвучно скрцаат и мирисот на старата бугарска куќа. Хотел "Фенерите" – едно катче на мир и тишина во комбинација со модерни удобности, место за Вашиот семееен одмор или за одмор со пријателите.
Овде ќе имате можност да уживате во јадења од бугарската национална кујна, како и јадења од регионот на Габрово. Пробајте ги специјалитетите во нашата таверна. Започнете го утротп со чаша кафе или чај и со "појадокот на баба".
Хотел фенерите се состои од два дела - Фенери 1 и Фенери 2. Фенери 1 располага со еден специјален апартман, еден стандарден апартман, три двокреветни луксузни соби. Фенер 2 располага со два стандардни апартмани, четиринаесет двокреветни соби со када, од кои три се луксузни. Специјалниот апартман е мебелизан во автентичен стил и се состои од две одвоени спални соби, дневна соба и бања. Има фрижидер и мини бар. Стандардните апартмани се состојат од спална соба и дневна соба, опремени со тапациран мебел. Тие имаат фрижидер и мини бар. Делукс собите имаат катче за дневен престој. Сите соби се опремени со ТВ, телефон и купатило со подно греење. Вашиот престој во хотел "Фенерите" ќе биде од оние доживувања кои се паметат засекогаш.

Услови на понудата

 • Ваучерот мора да се набави пред истекот на рокот на важност на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери .
 • Едно дете до 1,99 години. се сместува бесплатно без исхрана.
 • Едно дете од 2 до 5.99 години, сместено на дополнителен кревет, плаќа 4 € за ноќевање со појадок.
 • Едно дете од 6 до 11.99 години, сместено на дополнителен кревет, плаќа 7 € за ноќевање со појадок.
 • Едно дете од 6 до 11,99 години на редовно легло плаќа 70% од цената на пакетот.
 • Трето возрасно лице на дополнително легло плаќа плаќа 10 € за ноќевање со појадок.
 • Валидност на ваучерот: од 08 януари до 31 март 2020 година
 • Неопходна е претходна хотелска резервација на +359 882/21 49 20 или +359 889/22 00 49 (од понеделник до петок од 09:00 до 18:00 часот и сабота од 10:00 до 14:00 часот .) Надвор од работното време испратете ги вашите прашања на е-пошта: officevipoferta@gmail.com.
 • Видете ги сите Општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотелски Комплекс "Фенерите"

Комплекс "Фенерите"
Област Габрово , Р. Бугарија
до Боженци
5340 с.Кметовци
Тел: +359 882/ 21 49 20
Тел: +359 889/ 22 00 49
Email: vipofertabg@gmail.com


ВИП Понуди од нашиот партнер - Комплекс "Фенерите"

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 13.02.2020 до 31.03.2020

Уште понуди:

Одмор во Банско

Цена: 1 548ден.

Oдмор во Банско

Цена: 1 485ден.
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.