Нова година во Боровец - Хотел МУРА

Тридневен новогодишен пакет со појадок и вечера + СПА во Хотел Мура***, БоровецХотел "Мура" е триѕвезден  хотел лоциран во самиот центар на Боровец, наспроти  станицата на жичарницата. Класичната романтика на планинскиот хотел е комбинација на вешт и  храбар дизајн, динамични бои и сите удобства за градскиот човек.


ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 10396 (169 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна соба
 • Три појадоци
 • Две стандардни вечери
 • Една празнична новогодишна вечера
 • СПА-центар, сауна, парна бања, леден туш во хотел Бреза***
 • Фитнес
 • Паркинг
 • Интернет
 • Туристичка такса и ДДВ

Мени за новогодишна вечера:

 • Празнична Салата "Боровец" / домат, краставица, печена пиперка, плочка сирење, Снежанка, , лозови сарми, маслинки, магдонос, лута пиперка /
 • Ордевер - микс мезе / филе Елена, суџук, луканка, пастрма, домашно сирење /
 • Топло предјадење – Пилешко со корнфлејкс, похуван телешки јазик, похувано топено сирење
 • Главно јадење - "Новогодишен Каприз" / свинско бон-филе со шумски печурки и печен сос врз домашно пире од компири /
 • Десерт: новогодишна торта и баклава
 • Сезонско овошје
 • Баница
 • Домашни багети
 • Јаткасти плодови - микс
 • Ракија - 0.050 ml.
 • Безалкохолен пијалок - 0.250 ml.
 • Минерална вода - 0.330 ml.
 • Шампањ
 • За вашето расположение во текот на целата вечер ќе се грижи - DJ во ресторан Бреза *** и оркестар Каручката во ресторан, како и Традиционална програма со посебното учество на автентичен фолклорен ансамбл од село "Радуил"

Хотелот располага со 47 двокреветни и 19 трокреветни соби. Сите соби се со сопствена бања, телефон, телевизор и фрижидер / минибар, а собите на првиот кат - и со тераси.
Хотелот нуди ресторан со капацитет од 120 места, лоби бар со камин, интернет клуб и две конференциски сали со 20 и 50 места. За удобство  на семејствата со деца, има  и детско катче за многу забава.
Какво  е чувството за планината, чистиот воздух, восхитувачките панорами - без квалитативната храна? Ви го предлагаме  најдоброто од Балканот  во кулинарска смисла - во ресторан Балкан: од ражничи  до вегетаријански јадења, од класичните балкански јадења до најновите рецепти - сето тоа потопено во традиционалната бугарска атмосфера и комбинирано од благи (и не толку лесни) вина и ракија придружено од  звуците на уникатен оркестар.
И бидејќи на чист воздух брзо се наспивате, а кога ви врие крвта, ноќите се вашето време – повелете   во BUZZ Bar!
Ова е местото каде сте во Боровец по полноќ- со клупска атмосфера, модерно озвучување  и во центарот на забавата.

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за едно лице, при двојно сместување.
 • Деца до 3.99 год. возраст се сместуваат бесплатно.
 • Деца од 4 до 13.99 години на дополнително легло плаќаат на рецепција 50% од редовната цена.
 • Доплата за дополнително ноќевање со појадок и вечера - 35 €.
 • Доплата за сместување во апартман - 15 € на вечер.
 • Ваучерот задолжително се печати на хартија и се презентира на рецепција на денот на сместување.
 • При неприлагање на ваучер на рецепција хотелиерот го задржува правото да одбие сместување.
 • Официјално потврдена резервација е оваа која по претходно барање и потврда за слободна просторија во хотелот се диктира бројот на ваучерот.
 • Ваучерот е валиден само за периодот на потврдена резервација.
 • При непојавување на датата на направената резервација, бројот на ваучерот автоматски станува нeвалиден и не може да се користи за друг период.
 • Сите партиципации и доплати се вршат на рецепцијата на хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 30 декември 2017 год. до 02 јануари 2018 година.
 • Задолжителна е претходна резервација на телефон: +359 878 551 598 (08: 00-17: 00 часот).
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел МУРА

Хотел "Мура"
К.к. Боровец, Р. Бугарија
Тел: +359 ******
E-mail: moura.borovetz@gmail.com
Е-mail: villsel@abv.bg

Website: www.borovetz-resort.com/hotel-mura

ВИП Понудата е предоставена од Хотел "Мура" К.к. Боровец

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 30.12.2017 до 02.01.2018
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.