Нова година во Боровец - Хотел Бор***

Тридневен пакет со појадок и вечера + празнична новогодишна вечера во хотел Бор, Боровец

Бор е еден од првите хотели во планинското одморалиште Боровец. Се наоѓа во стариот центар на одморалиштето, на околу 600 метри од ски-лифтот.
Реновиран во 2016 год. хотелот располага со 48 двокреветни соби и 3 апартмани, погодни за семеен, зимски и летен туризам, детски кампови, работилници, конференции, пречек на празници, спортски кампови.
Ви предлагаме пријатна и комфорна атмосфера со добра услуга. Ќе уживате во мир, спокојство и комплетен одмор.
 

ТРИДНЕВЕН БОВОГОДИШЕН ПАКЕТ: VIP цена: 12040 денари (195 €)
ВИП ваучерот е за едно лице, при сместени двајца возрасни и вклучува:

 • Три ноќевањво двокреветна соба
 • Три појадоци
 • Две стандардни вечери
 • Една празнична Новогодишна вечера на сет мени со DJ програма, жива музика, фолклорна програма и новогодишна лотарија
 • Бесплатен Wi-Fi во општите делови во хотелот
 • Бесплатен транспорт до жичарница /на околу 500 м /
 • Бесплатен паркинг
 • Туристичка такса

НОВОГОДИШНО МЕНИ

Комбинирана салата со домати, краставици, пинџур, снежанка, печени пиперки, овчо сирење, маслинки
***
Палачинка со кремасто сирење и чаден лосос
врз букет од свежи салати
***
Похувана пиперка, похувани сирења, пилешки стек 
***
Мисиркин ролат гарниран со карамелизирани костени и пире од зеленчук
или
Млечно телешко со пире од компири и динстан зеленчук
***
Новогодишна баница 
***
Италиајнски колбаси
***
Чизкејк со шумско овошје
***
Леб, путер, пире од маслинки, урда со билки
***
100 гр. ракија, ½ шише бело или црвено вино, чаша шампанско, 1 вода, 1 безалкохолен пијалок

Хотелот ги нуди следните услуги:
1. Сеф на рецепција - со доплата.
2. фен и пегла се достапни на рецепција со депозит;
3. 24 часовна рецепција. /говориме бугарски, руски, англиски /
4. Домашни миленици не се дозволени;
5. Перење и хемиско чистење со доплата; Промена на постелнина и пешкири - 2 пати за 7 ноќи;
6. Пушењето во просториите е забрането;
7. Конференциски сали - 2 сали со по 25 места;
8. Плаќања се прифаќаат во готовина и со платежна картичка;
9. Организација на скијачки училиште и изнајмување на опрема за скијање;
10. Бебешко креветче – ограничен број.
11. На располагање на нашите гости е ресторан со 200 места, во сала и на отворена тераса со поглед на планината Рила. Исхраната е и шведска маса и a la carte. Менито е разновидно, комбинира искушенија од модерниот кулинарски свет и најдоброто од традиционалната бугарска кујна.
Во пријатна атмосфера на нашиот лоби бар можете да уживате на широк асортиман на топли и освежувачки пијалоци.
Ве покануваме да го планирате вашиот семеен или бизнис празник со нас. Тим на професионалци ќе се грижи за вашето незаборавно искуство.
Работно време на ресторанот: 08:00 - 22:00
Лоби бар: 08:00 - 22:00 часот

Боровец е првото планинско одморалиште во Бугарија.
Тој се наоѓа во подножјето на највисокиот врв на Балканот - врв Мусала (2925 м). Лоциран во пазувите на планината Рила на 1350 м. надморска височина, одморалиштето привлекува стотици туристи со својата уникатна природа.
Боровец е лесно достапен. До него се постигнува по првокласна патна мрежа од Самоков (12 км), Софија (72 км), станица Костенец (27 км), Дупница (52 км). Постои редовен автобуски превоз низ целата година, а во текот на зимската сезона има автобуски превоз до и од Самоков на секои 30 мин. Одморалиштето предлага одлични услови за одмор и рекреација како во текот на летото, така и за време на зимската сезона, предлагајќи скијачки патеки со различна тежина во должина од над 50 км.

Услови на понудата

 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Стандардните соби имаат капацитет од 2 + 0.
 • Деца до 2,99 години престојуваат бесплатно.
 • Деца од 3 до 12,99 години плаќаат 26 € на ден. 
 • Деца над 13 години и трет возрасен на дополнителен кревет плаќаат 46 € на ден.
 • Домашни миленици не се дозволени.
 • Вечера е на шведска маса и не вклучува пијалаци.
 • Лоби барот е отворен додека има посетители и е со доплата.
 • Часовите за пријавување и одјавување се 12.00-14.00.
 • Сите дополнителни плаќања се прават на рецепција при сместувањето.
 • Неопходна е претходна хотелска резервација на тел: +359 882/07 10 10 или sales.bor@imperialgroup.bg.
 • По купувањето на ваучерите, мора да ја потврдите вашата резервација со диктирање на кодот на ваучерите со повик на +359 882/07 10 10 или sales.bor@imperialgroup.bg.
 • Валидност на ваучер: од 29 декември 2018 г. до 02 јануари 2019година.
 • Видете ги сите Општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Бор***

K.к. Боровец, Р. Бугарија
Тел: +359 882/ 07 10 10
E-mail: sales.bor@imperialgroup.bg
Website: hotelbor-borovets.com

ВИП Понудата е обезбедена од Хотел Бор

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 29.12.2018 до 02.01.2019

Уште понуди:

-50%

СПА одмор во Велинград

Цена: 3 097ден. 1 548ден.

Одмор во Банско

Цена: 1 264ден.
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.