Одмор во Дрјаново - Семеен Хотел Антик

Еднодневен пакет со појадок во Семеен Хотел Антик, ДрјановоСемеен Хотел Антик во туристичкото гратче Дрјаново располага со капацитет од 26 кревети. Хотел Антик Ви предлага соби со посебно купатило, студио со безжичен интернет, клима уред, кабловска телевизија, тераса, гостин паркинг. Исто така има ресторан со капацитет од 50 места.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: 1201 денар (20 €)- 50% = 600 денари (10 €)
ВИП ваучерот важи за ЕДНО лице и вклучува:

 • Едно ноќевање
 • Еден појадок
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

Дрјаново е малко планинско туристичко гратче кое се наоѓа во близина на градот Велико Трново. Се наоѓа во склопот на прекрасните и заоблени ридови на Централниот дел на Стара планина. На територијата на општината е продолжението на Микренските височини - карпесто варовито плато на „Стражата”,  низ кое се протегаат клисури на реките Јантра и Дрјановска река. Надморската височина варира од 180 до 640 метри. Највисоката точка тука е Балабана - на 620 метри надморска височина.
Градот се наоѓа на автопатот Русе - Велико Трново - Габрово - Шипка - Стара Загора. Железничката станица е на главната железничка артерија која ги поврзува Северна и Јужна Бугарија.
Градот е лоциран на 20 километри од Габрово, на 24 километри од Велико Трново, на 17 километри од преродбенскиот и резбарски центар Трјавна, кадешто можете да видите мнпштво живи стари занаети.
Климата во регионот Дрјаново е умерена континентална. Зимата е снежна, но не многу ладна, а летоото е свежо. Ветерот е редок гостин, бидејќи целата област е заобиколена од планински масиви кои ја штитат од силни струи.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот мора да се набави пред истекот на рокот на важност на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Понудата е за едно лице, при сместени двајца возрасни.
 • Дете до 6 години се сместува бесплатно.
 • За дете од 6 до 12 години се доплаќа 7.5 € за ноќевање со појадок.
 • За дете над 12 години или трето возрасно лице на дополнителен кревет се доплаќа 10 € за ноќевање со појадок и вечера.
 • Домашни миленици не се дозволени.
 • Валидност на ваучер: од 08 јануари до 31 март 2019 година.
 • Неопходна е претходна хотелска резервација на тел: 0895/16 61 39; 0894/42 33 90.
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: 0895/16 61 39; 0894/42 33 90.
 • Видете ги сите Општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Семеен Хотел Антик

Семеен Хотел Антик
Гр. Дрjaново, Р. Бугарија
Ул. Досјо Стојнов №2
Тел: ******
Тел: ******

E-mail: antik_tm@abv.bg

ВИП Понудата е обезбедена од Семеен Хотел Антик, Дрјаново

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 08.01.2019 до 31.03.2019
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.