Одмор на Стара планина, Бугарија - Комплекс Балани

Еднодневен пакет со појадок и вечера во Комплекс Балани, ГабровоХотел "Балани" се наоѓа на 7 км од град Габрово на 800 метри надморска височина меѓу убава глетка и свеж планински воздух, со неверојатен поглед на Стара Планина, далеку од динамичното секојдневие на бурниот градски живот. Работи во текот на целата година.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1232 денари (20 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице, при сместени двајца возрасни и вклучува:

 • Едно ноќевање
 • Еден појадок (домашен)
 • Една вечера (по тристепенно мени)
 • Wi-Fi - интернет
 • Паркинг
 • Туристички данок
 • Туристичко осигурување

Хотелот располага со 17 двокреветни соби и 3 апартмани, сала за спорт и шинг понг, надворешен базен. Во околината има многу еко патеки за прошетка. Просториите располагаат со бања и телевизор. Некои соби имаат можност за сместување на деца на дополнителен кревет. Вкупниот капацитет на хотелската база е 57 места. Во апартманите  исто така има фрижидер. На располагање нагостите има ресторан, дневен бар, летна тераса и надворешен базен. Од салата на ресторанот и летната тераса се открива неверојатен поглед кон старопланинските сртови. Вечер топлината на каминот и и љубезните домаќини, како и добрата кујна ќе се трансформира вашиот престој во едно пријатно и незаборавно искуство.
Повелете кај нас! Стара Планина е прекрасно место и во лето и во зима.
За љубителите на културниот туризам меѓу знаменитостите во регионот се ЕМО "Етар" Соколски Манастир, Домот на хуморот и сатирата, астрономска опсерваторија и планетариум, зоолошка градина, Историски музеј, Национален музеј на образованието, Дечкова куќа врв "Шипка" АИР " Боженци ", Уметничката галерија" Христо Цокев "и др.

Услови на понудата

 • ВИП Ваучерот мора да се набави пред истекот на рокот на важност на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • ВИП ваучерот е за едно лице, при сместени двајца возрасни.
 • Деца до 3,99 години се сместуваат бесплатно без исхрана.
 • Деца од 4 години до 11,99 год. плаќаат на рецепцијата 10 € за пакетот.
 • Трет возрасен плаќаат 15 € за пакетот.
 • Сите доплати се вршат на рецепција.
 • Валидност на ваучер: од 06 ноември до 30 декември 2019 година.
 • Потребна е претходна хотелска резервација на тел: (066) 882 211, +359 898/63 01 31, +359 898/63 63 35.
 • Видете ги сите Општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Комплекс Балани

Комплекс "Балани"
Област Габрово, Р. Вугарија
С.
Балани
Тел: (066) 882 211
Моб: +359 ******
Моб: +359 ******

Е-mail: hotelbalani@abv.bg  
Website: 
www.balanibg.com

ВИП Понудата е обезбедена од Комплекс Балани, Габрово!

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 06.11.2019 до 29.12.2019
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.