All Inclusive на Златни песоци - Хотел Бона Вита

Еднодневен пакет на база All inclusivе во хотел Бона Вита, Златни песоциХотел Бона Вита се наоѓа во летувалиштето "Чајка", во близина на "Златни Песоци" на само 12 км. од градот Варна. Хотелот е на 2 км од центарот на  "Златни Песоци" и на 400 метри од морскиот брег во природен парк - врвна комбинација на море, планина и црноморско сонце. Хотелот е изграден на возвишение над плажата Кабакум и од него се открива неверојатен и релаксирачки поглед на морската шир.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП Цена: 1074 денари (17 €)
(важи за периодот од 17 до 30 септември)
ВИП ваучер е за ЕДНО лице, при сместени двајца возрасни и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Исхрана на база All Inclusive и целодневна слободна консумација на пијалаци и бугарски алкохол и коктели
 • Pool Bar - алкохолни, безалкохолни и топли пијалаци вклучени во All Inclusive  програмата
 • Дневна анимација за деца и возрасни и дополнителни забавни програми
 • Музичко шоу, лотарија со наградни игри и изненадувања
 • Детско катче и игралиште, детска диско со професионални аниматори
 • Надворешен базен со лежалки, лежалки и чадор на плажа, лифт до плажа
 • 24-часовна рецепција, Детско креветче (на барање)
 • Осигурување, туристичка такса и ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП Цена: 1612 денари (26 €)
(важи за периодот од  од 26 август до 16 септември)
ВИП ваучер е за ЕДНО лице, при сместени двајца возрасни и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Исхрана на база All Inclusive и целодневна слободна консумација на пијалаци и бугарски алкохол и коктели
 • Pool Bar - алкохолни, безалкохолни и топли пијалаци вклучени во All Inclusive  програмата
 • Дневна анимација за деца и возрасни и дополнителни забавни програми
 • Музичко шоу, лотарија со наградни игри и изненадувања
 • Детско катче и игралиште, детска диско со професионални аниматори
 • Надворешен базен со лежалки, лежалки и чадор на плажа, лифт до плажа
 • 24-часовна рецепција, Детско креветче (на барање)
 • Осигурување, туристичка такса и ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП Цена: 2086 денари (33 €)
(важи за периодот од 01 јули до 25 август)
ВИП ваучер е за ЕДНО лице, при сместени двајца возрасни и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Исхрана на база All Inclusive и целодневна слободна консумација на пијалаци и бугарски алкохол и коктели
 • Pool Bar - алкохолни, безалкохолни и топли пијалаци вклучени во All Inclusive  програмата
 • Дневна анимација за деца и возрасни и дополнителни забавни програми
 • Музичко шоу, лотарија со наградни игри и изненадувања
 • Детско катче и игралиште, детска диско со професионални аниматори
 • Надворешен базен со лежалки, лежалки и чадор на плажа, лифт до плажа
 • 24-часовна рецепција, Детско креветче (на барање)
 • Осигурување, туристичка такса и ДДВ

* Обезбедуван платен паркинг - 4 € дневно

Хотелски комплекс Бона Вита има 39 двокреветни соби со поглед парк и 43 двокреветни и трокреветни соби со поглед кон Црно море, ресторан со 80 внатрешни и 150 надворешни места / погоден за семинари, средби, прослави и свадби /, ноќен бар, бар - базен, надворешен базен со детска секција, внатрешен базен со топла вода, фитнес, парна бања, сауна, билијард и пинг понг, детско катче. Надворешниот базен е бесплатен за гостите на хотелот. Сите соби имаат кабловска телевизија, фрижидер и балкон, собите со поглед кон морето се опремени со клима уред. Хотелот располага со сопствена плажа со чадори и лежалки и бар и за комфорот на клиентите и до него се доаѓа со приватен лифт, којшто тргнува директно од хотелот. За попријатен одмор, Ви предлагаме богата анимација и шоу програма. Нашите професионални аниматори се грижат за забавата на децата и на најмалите.

Дополнителни услуги со доплата:

 • Масажи и СПА процедури
 • Сауна и парна бања
 • Безбедно на рецепција
 • Интернет WiFi
 • Паркинг

Услови на понудата

 • Ваучерот змора да се набави пред истекот на рокот на важност на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Ваучерот е за едно лице на ден, при минимум два гости во просторија.
 • Доплата за двокреветна соба со поглед кон Црно море – 5 € за една ноќ по човек.
 • Доплати:
 • Дете до 2,99 години на редовен кревет со две возрасни лица се сместува бесплатно!
 • Првото дете до 11.99 години сместено со двајца возрасни се сместува бесплатно!
 • Второ дете до 11.99 години доплаќа 50% од цената за возрасен.
 • Трет возрасен на дополнителен кревет допла 70% од цената за возрасен.
 • Можност за доплата за користење на клима уред само во соба со морски поглед – 2 € дневно.
 • Можност за доплата за користење на интернет во собите – 1 € дневно.
 • Обезбедуван платен паркинг - 4 € дневно.
 • Неопходна е претходна хотелска резервација на тел: +359 884/300 399.
 • Откако ќе го купите ваучерот, мора да ја потврдите вашата резервација со тоа што ќе го кажете вашиот број на ваучер на тел. на рецепција +359 84/300 399.
 • Валидност на ваучерот: од 01 јули до 16 септември 2019 година.
 • Погледнете ги сите Општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Бона Вита

к.к. Чајка
Златни песоци, Р. Бугарија

Тел: +359 884/ 300399
Тел: +******

Е-майл:  reservations@asterihotels.bg 
Website: bonavita.bg

ВИП Понудата е обезбедена од Хотел Бона Вита, Златни песоци!

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 04.07.2019 до 30.09.2019
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.

Програма All Inclusive:

• Закуска: от 08:00 до 10:00 ч. на блок маса;

• Обяд: от 13:00 до 14:30 ч. на блок маса;

• Вечеря: от 18:30 до21:30 ч. на блок маса;

Топли (кафе, чай и вода) и студени безалкохолни напитки от машина, алкохолни напитки, бира и вино на чаша - местно производство

Барът на басейна работи от 10:00 до 19:00 ч.

Бара на плажа предлага безалкохолни напитки, кафе и наливна бира

Работно време на лифт Кабакум:

• 01.06 - 30.06.2018г. - 09:00 - 18:00ч.

• 01.07 - 31.08.2018г. - 09:00 - 19:00ч.

• 01.09 - 16.09.2018г. - 09:00 - 18:00ч.