Нова активна понуда од Green Village - Рибарица:

Еднодневен пакет на база All Inclusive light во GREEN VILLAGE, Рибарица

Простанало време:
Цена: 1138ден.

Одмор во Рибарица Бугарија - Green Village - Рибарица

Еднодневен пакет со појадок и вечера + надворешен базен во GREEN VILLAGE, РибарицаПланинскиот комплекс "Грин Вилиџ" с.Рибарица се наоѓа во одморалиштето РИБАРИЦА, во историската месност Костина до реката,на 8 километри од Тетевен и на само 120 километри  од Софија. Меѓу  вековна дабова шума, на површина од 9.1 хектари се изградени двокатна хотелска зграда и 7 самостојни двокатни куќички со заедничка инфраструктура, кои со својот дизајн вешто се вклопуваат во  на околината. Удобноста на комплексот се дополнува и од надворешен базен, ресторан со капацитет 60 места, скара на брегот на реката и безбеден паркинг, детско катче. Планински комплекс "Грин Вилиџ" с.Рибарица нуди на своите гости сместување во двокатна хотелска зграда и 7 луксузни двокатни вили дизајнирани за луѓе кои преферираат вистинска удобност и комфор во однос на просторот  и услугата.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 632 денари (10 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Ноќевање за еден човек, сместен во Двојна соба при максимална пополнетост на редовните кревети
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Надворешен базен
 • Климатизација
 • Интернет, кабелска телевизија
 • Паркинг

СМЕСТУВАЊЕ:
Вили

Комплексот е реализиран во согласност со современите  градежни технологии,и согласно европските стандарди за планински и екотуризам.
Првото нешто, што ќе ви направи впечаток е модерниот мебел и внатрешен дизајн. Акцентот е ставен на природните еко материјали - дрво, камен, лен и волна. Секоја вила има свој сопствен стил, атмосфера и интересен дизајн и  решенија кои предиспонираат кон релаксација и одмор.
Секоја вила претставува модерно декорирана двокатна зграда со површина 179 метри квадратни. Двата ката се поврзани со внатрешни скали, но е предвиден и посебен влез за секој кат.Сите соби во вилата се расположени  така што да се независни една од друга.
На првото ниво има дневна соба со камин, плазма  со 32 или 42 инчи, трпезарија со целосно опремена кујна* , летно студио за рекреација со панорамски прозорци. Во соседството се наоѓа фамилијарна спална со телевизор и две простории -  бања опремена со џакузи за двајца и купатило со туш кабина.
* Кујните во вилите не се опремени со садови и кујнски прибор.

На второ ниво се наоѓаат две двокреветни соби со единечни кревети или спална соба, секоја соба е опремена со ТВ, фрижидер и со купатило и тоалет со џакузи. Кабловска телевизија, безжичен интернет и паркинг.
Хотел
Хотелскиот дел располага со 2 еднокреветни соби, 4 стандардни двокреветни соби без балкон, 2 стандардни двокреветни соби со балкон и 4 стандартни трокреветни соби, 1 луксузна двокреветна соба, 1 студио без балкон, 2 студиа со балкон. Сите соби се удобно опремени и опремени со телевизор и сопствен санитарен јазол. Кабловска телевизија, безжичен интернет и паркинг.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Дете до 12 година (ненаполнети) сместено во соба со двајца возрасни користи бесплатно ноќевање на база All inclusive light
 • При сместување на еден возрасен со едно дете од 2 до 12 год. (ненаполнети) за детето се доплаќа на лице место по 10 € за ноќевање за ноќевање со појадок и вечера.
 • При сместување на 2 возрасни со 2 деца од 2г. до 12 год. (ненаполнети), првото се сместува бесплатно, а за второто дете се доплаќа на лице место 10 € за ноќевање за ноќевање со појадок и вечера.
 • При сместување на еден возрасен со 3 деца од 2г. до 12 год. (ненаполнети) за второто и третото дете се доплаќа на лице место по 10 € за ноќевање за ноќевање со појадок и вечера.
 • Задолжително треба да доставите документ којшто ја докажува возраста на Вашите деца
 • За трет возрасен сместен на основно или дополнително легло е потребно купување на ваучер
 • Сместувањето се врши по 14:30 часот, а ослободувањето на собите не подоцна од 11:45 часот.
 • Туристичка такса и хотелско осигурување НЕ се вклучени во цената!
 • Капацитет на просториите:
 • Капацитетот на двојните соби е две основни и едно дополнително легло
 • Капацитетот на тројните соби и студиото е три основни и едно дополнително легло
 • Капацитетот на ВИП апартманот е спална и едно дополнително легло.
 • Доплата на лице место:
 • Доплата за единечна соба во хотелскиот дел – 7.5 € на ден
 • Доплата за сместување во двојна соба со балкон во хотелскиот дел – 5 €. на ден
 • Доплата за луксузна двојна соба или студио во хотелскиот дел – 10 € на ден
 • Доплата за студио со балкон во хотелскиот дел – 15 € на ден
 • Доплата за двоjна соба со џакузи - 9 € на ден
 • Доплата за ВИП апартман со џакузи - 23 € на ден
 • Доплата за бебешко креветче – 2.5 € на ден
 • Доплата за домашни миленичиња: 2.5 €
 • При желба за сместување за само едно ноќевање - 2.5 € на човек.
 • Сместувањето во хотелот е по 14:30 часот, а ослободувањето до 11:45 часот.
 • Валидност на ваучер: од 01 до 30 јуни 2018 година.
 • Пред купување на ваучер е потребно да проверите за слободни места за сместување на тел: +359 893/64 20 39 од 10:00 до 18:00 часот.
 • По купувањето на ваучерот треба да ја потврдите вашата резервација, така што ќе го издиктирате бројот на ваучерот на телефон: +359 893 64 20 39.
 • При непојавувањето за сместување Ваучерот се смета за искористен!
 • Туристичка такса и хотелско осигурување НЕ се вклучени во цената - се доплаќа 1.5 € на човек на ден.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Green Village - Рибарица

Општина Тетевен
С. Рибарица, Р. Бугарија
Ул. Захари Стојанов №10А
Тел: +359 ******
Email: greenvillageribarica@gmail.com

Website: greenvillagehotel.com

ВИП Понудата е обезбедена од нашиот партнер - GREEN VILLAGE

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 31.05.2018 до 30.06.2018
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.