Нова активна понуда од Хотел АСТРЕЈА, Хисарја:

Еднодневен пакет со појадок, појадок и вечера или на база All Inclusive Light + користење на СПА услуги во хотел Астреја****

Простанало време:
Цена: 1093ден.

СПА одмор во Хисарја Бугарија - Хотел АСТРЕЈА, Хисарја

Четиридневен или петдневен делничен пакет со појадок и вечера + користење на СПА услуги во хотел Астреја****Релакс Хотелот Астреја **** е место кое комбинира елеганција, стил, удобност, висока професионална услуга и комфорна атмосфера. Комплексот располага со модерен SPA центар со лековита минерална вода, класичен ресторан со 100 места, пријатен лоби бар со 35 места, панорамски бар и функционално опремена конференциска сала со 100 места, деноноќно обезбедуван паркинг и детско катче. Лифт и рампи лоцирани до скалите го олеснуваат пристапот до хотелот за лицата со инвалидитет.

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ ПО ЦЕНАТА НА ТРИДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 6067 денари (98 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице, при сместени двајца возрасни и вклучува:

 • Четири ноќевања во двокреветна соба
 • Четири појадоци
 • Четири вечери со пијалоци
 • Внатрешен базен со минерална вода од 31-33 степени со вградени хидромасажери, гејзер и светотерапија
 • Сауна, парна бања, фитнес
 • Детско катче
 • Безжичен интернет
 • Сеф на рецепција
 • Паркинг
 • Туристичко осигурување, туристичка такса и 9% ДДВ

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ ПО ЦЕНА НА ТРИДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 7331 денар (119 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице, при сместени двајца возрасни и вклучува:

 • Четири ноќевања во апартман
 • Четири појадоци
 • Четири вечери со пијалоци
 • Внатрешен базен со минерална вода од 31-33 степени со вградени хидромасажери, гејзер и светотерапија
 • Сауна, парна бања, фитнес
 • Детско катче
 • Безжичен интернет
 • Сеф на рецепција
 • Паркинг
 • Туристичко осигурување, туристичка такса и 9% ДДВ

ПЕТДНЕВЕН ПАКЕТ ПО ЦЕНА НА ЧЕТИРИДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 7268 денари (118 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице, при сместени двајца возрасни и вклучува:

 • Пет ноќевања во двокреветна соба
 • Пет појадоци
 • Пет вечери со пијалоци
 • Внатрешен базен со минерална вода од 31-33 степени со вградени хидромасажери, гејзер и светотерапија
 • Сауна, парна бања, фитнес
 • Детско катче
 • Безжичен интернет
 • Сеф на рецепција
 • Паркинг
 • Туристичко осигурување, туристичка такса и 9% ДДВ

ПЕТДНЕВЕН ПАКЕТ ПО ЦЕНА НА ЧЕТИРИДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 8848 денари (143 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице, при сместени двајца возрасни и вклучува:

 • Пет ноќевања во апартман
 • Пет појадоци
 • Пет вечери со пијалоци
 • Внатрешен базен со минерална вода од 31-33 степени со вградени хидромасажери, гејзер и светотерапија
 • Сауна, парна бања, фитнес
 • Детско катче
 • Безжичен интернет
 • Сеф на рецепција
 • Паркинг
 • Туристичко осигурување, туристичка такса и 9% ДДВ

Алкохолот вклучен за време на вечерата се сервира од 19:00 до 21:00 часот во ресторанот и вклучува: ракија, бугарска вотка, вино (бело или црвено), минерална вода и сок.

Дополнителни хотелски услуги:

 • Гратско возче - атракција
 • Водна гимнастика
 • Еднодневни екскурзии
 • Јавање коњи
 • Спортски риболов
 • Скокање  со падобран и параглајдерство
 • Панорамска прошетка со водич на град Хисарја
 • Прошетка до крстот во месноста "Свети Ѓорѓи"
 • Панорамска прошетка со лифт во Централен Балкан - Сопот

Капацитетот на хотелот е 100 легла, распоредени во 36 двокреветни соби, 6 апартмани, со можност за сместување до четири гости и два VIP апартмани. Сите соби и апартмани се со тераси со прекрасен поглед, просторен и релаксирачки интериор. Секој апартман се состои од две широки простори и бања со када, а во луксузните апартмани има тангенторна када. Во сите соби и апартмани има мини бар, телевизор со кабловска телевизија, Wi-Fi, телефон, фен, радио, клима.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • За дете до 4 год. - БЕСПЛАТНО (едно дете на дополнително легло)
 • За деца од 7 до 11.99 год. се доплаќа 12 € на ден.
 • За возрасен над 11.99 год. се доплаќа 20 € на ден.
 • Храната и пијалоците са служат само во основниот ресторан на хотела, пијалоците се само за време на вечерата.
 • При помалку от 15 гости исхраната се врши по претходно подготвено мени од хотелот.
 • Увозни пијалоци и кафе еспресо се плаќаат дополнително според основното мени во ресторанот.
 • Сместувањето е по 14:00 часот, ослободувањето на просториите е до 12:00 часот.
 • Програмата започнува со ВЕЧЕРА и завршува со појадок.
 • Лица до 18 год. немаат право на алкохолни пијалоци.
 • Задолжителна е претходна хотелска резервација пред купување на ваучер на тел: рецепција: +359 337/92100; +359 893/32 97 85.
 • Валидност на ваучер: од 06 декември 2017 год. до 30 април 2018 година.
 • Понудата не е валидна за официјалните празници.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел АСТРЕЈА, Хисарја

СПА Хотел АСТРЕЈА
град Хисарја, Р. Бугарија
Бул. Иван Вазов № 68
Тел: +359 ******
Моб: +359 
******
E-mail: hotel@astraea.bg
Website: www.astraea.bg

ВИП Понудата е обезбедена од Хотел АСТРЕЈА****, Хисарја

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 06.12.2017 до 30.04.2018

Уште понуди:

-50%

СПА одмор во Велинград

Цена: 3 097ден. 1 548ден.
-50%

Одмор во Банско, Бугарија

Цена: 1 580ден. 790ден.
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.

Програма All inc. Light:
Појадок - шведска маса или сет мени,
топли пијалаци, мин.вода, сокови, мин.вода - од 07.30 до 09:30 часот;
Ручек - Салатeн бар, супа, таратор и главно јадење на сет мени, десерт мин.вода, сокови - од 12:30 до 14:00 часот;
Вечера - шведска маса или сет мени мин.вода, сок, ракија, водка, наливно вино-бело / црвено од 19 до 21:00 часот;
Алкохолот се сервира од 19:00 часот до 21:00 часот во барот на ресторанот: ракија, водка, наливно вино / бело или црвено /, минерална вода и сок.
Дополнителни услови:
Храната и пијалоците по програмата All inc. Light се валидни само за основниот ресторанот на хотелот само за време на вечера.
Доколку има помалку од 15 лица сместени во ист период во хотелот исхраната се врши по претходно избрано мени од хотелот.
Увозни пијалоци и кафе еспресо се плаќаат дополнително според главното мени во ресторанот.
Сместенувањето во хотелот е по 14:00 часот, напуштање на собите до 12:00 часот.
Пакетот започнува со ВЕЧЕРА и завршува со РУЧЕК.
На лица до 18 годишна возраст не се служат алкохолни пијалоци