Нова активна понуда од Хотел АСТРЕЈА, Хисарја:

Пакети на база All inclusive Light + СПА процедура во хотел Астреја****

Простанало време:
Цена: 4614ден.

Велигден на база All Inclusive во Хисарја - Хотел АСТРЕЈА, Хисарја

Еднодневен пакет за двајца на база All Inclusive Light + Велигденски ручек во хотел Астреја****Релакс Хотелот Астреја **** е место кое комбинира елеганција, стил, удобност, висока професионална услуга и комфорна атмосфера. Комплексот располага со модерен SPA центар со лековита минерална вода, класичен ресторан со 100 места, пријатен лоби бар со 35 места, панорамски бар и функционално опремена конференциска сала со 100 места, деноноќно обезбедуван паркинг и детско катче. Лифт и рампи лоцирани до скалите го олеснуваат пристапот до хотелот за лицата со инвалидитет.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 4550 денари (74 €)
ВИП ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна соба
 • Исхрана на база All Inclusive Light
 • Внатрешен базен со минерална вода 31-33 степени со вградени хидромасажери, гејзер и свето терапија
 • Сауна, парна бања, фитнес
 • Безжичен интернет
 • Надворешно детско катче
 • Бесплатен паркинг
 • Осигурување, туристички данок и 9% ДДВ 

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 5498 денари (89 €)
ВИП ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Ноќевање во апартман
 • Исхрана на база All Inclusive Light
 • Внатрешен базен со минерална вода 33-35 степени со вградени хидромасажери, гејзер и свето терапија
 • Сауна, парна бања, фитнес
 • Безжичен интернет
 • Надворешно детско катче
 • Бесплатен паркинг
 • Осигурување, туристички данок и 9% ДДВ

Програма All Inclusive Light:

Појадок - на шведска маса или фиксно мени, топли пијалоци, мин.вода, сок, од 08.00 до 10:00 часот
Ручек – салатен бар, супа, таратор и основни јадења, десерти, мин.вода, сок или фиксно мени oд 12:30 до 14:00 часот
Вечера - на шведска маса или фиксно мени, мин.вода, сок, ракија, бугарска водка , наливно вино - бело/црвено од 19:00 до 21:00 часот
Алкохолот се сервира од 19:00 часа до 21:00 часот во барот на ресторанот и вклучва: ракија, водка, наливно вино / бело или црвено/, минерална вода и сокови

ВЕЛИКДЕНСКИ РУЧЕК
- порција јагнешко печено со дроб сарма, салатен бар, јагнешка дроб чорба,десерти на шведска маса
- бесплатен алкохол- 50 гр. ракија, чаша наливно вино / за возрасни над 18 години / , минерална вода и сокови .

Капацитетот на хотелот е 100 легла, распоредени во 36 двокреветни соби, 6 апартмани, со можност за сместување до четири гости и два VIP апартмани. Сите соби и апартмани се со тераси со прекрасен поглед, просторен и релаксирачки интериор. Секој апартман се состои од две широки простори и бања со када, а во луксузните апартмани има тангенторна када. Во сите соби и апартмани има мини бар, телевизор со кабловска телевизија, Wi-Fi, телефон, фен, радио, клима.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • За дете до 4 год. - БЕСПЛАТНО (едно дете на дополнително легло)
 • За деца од 4 до 5.99 год. се доплаќа 18 € на ден со вклучена исхрана.
 • За деца од 6 до 11.99 год. се доплаќа 23 € на ден со вклучена исхрана.
 • За возрасен над 11.99 год. се доплаќа 28 € на ден со вклучена исхрана.
 • Храната и пијалоците по програмата All inc. Light се валидни само за основниот ресторанот на хотелот само за време на вечера.
 • Програмата започнува со вечера во денот на пристигнување, и завршува со ручек во денот на заминување.
 • Лица до 18 год. немаат право на алкохолни пијалоци.
 • Задолжителна е претходна хотелска резервација пред купување на ваучер на тел: рецепција: +359 337/92100; +359 893/32 97 85.
 • Валидност на ваучер: од 06 до 09 април 2018 година.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел АСТРЕЈА, Хисарја

СПА Хотел АСТРЕЈА
град Хисарја, Р. Бугарија
Бул. Иван Вазов № 68
Тел: +359 ******
Моб: +359 
******
E-mail: hotel@astraea.bg
Website: www.astraea.bg

ВИП Понудата е обезбедена од Хотел АСТРЕЈА****, Хисарја

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 05.04.2018 до 09.04.2018
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.

Исхрана:
Појадок - на шведска маса или фиксно мени, топли пијалоци, мин.вода, сок, од 08.00 до 10:00 часа
Ручек – салатен бар, супа, таратор и основни јадења, десерти, мин.вода, сок или фиксно мени oд 12:30 до 14:00 часот
Вечера - на шведска маса или фиксно мени, мин.вода, сок, ракија, бугарска водка , наливно вино - бело/црвено од 19:00 до 21:00 часот
Алкохолот се сервира од 19:00 часа до 21:00 часот во барот на ресторанот и вклучва: ракија, водка, наливно вино / бело или црвено/, минерална вода и сокови

Програмата започнува со вечера во денот на пристигнување, и завршува со ручек во денот на заминување.