Нова активна понуда од Куќа за гости Рафе:

Еднодневен пакет со појадок, вечера и лифт карта за ски зона Добриниште во Куќа за гости Рафе

Простанало време:
Купувате за 3223ден. 1612ден.

Зимување во Добриниште Бугарија - Куќа за гости Рафе

Еднодневен пакет со појадок, вечера и лифт карта за ски зона Добриниште во Куќа за гости РафеКуќа за гости "Рафе" се наоѓа во туристичкиот гратче Добриниште - најпосакувана дестинација за многу туристи како во зима, така и во текот на летото. Добрите услови за спорт во зима и минералниот плажа во лето ви овозможуваат да уживате во една неверојатна одмор.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ:  3034 денари (49 €) - 50% = 1517 денари (24.5 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува

 • Едно ноќевање
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Еднодневна лифт карта за ски зона Добриниште
 • Wi-fi интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

Опција за доплата: ЗА СКИ ОПРЕМА НА ЧОВЕК НА  ДЕН - 5 € (ДО ИСЦРПУВАЊЕ НА КОЛИЧИНИТЕ!
Повластени цени на лифт карта за деца:

 • До 4 годишна возраст - бесплатно.
 • Од 4 до 12 годишна возраст - се плаќа 5 € за еднодневна лифт карта за ски зона Добриниште.

Лифт картата се добива од рецепцијата на хотел Добриниште САМО со приложен испечатен ваучер.

Куќа за гости "Рафе" за своите гости предлага 4 самостојни куќички тип апартман со бања, TV + кабловска, како и прекрасен поглед кон планината.
Куќа "Рафе" располага со:
2 двокреветни соби;
2 трокреветни соби;
1 апартман:
4 самостојни куќички (бунгалов) тип апартман

Сите соби, како и апартмани имаат TV со кабелска телевизија и посебен санитарен јазол.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при сместени двајца возрасни за минимум две ноќевања.
 • Деца до 5 година се сместуваат бесплатно на дополнително легло. Без вклучена исхрана.
 • Деца од 5 до 12 години плаќаат 9 € за ноќевање со појадок и вечера на лице место во хотелот.
 • Трет возрасен купува ваучер.
 • Сместувањето е по 14 часот, а напуштање на просториите до 12 часот.
 • Лифт картата се добива од рецепцијата на хотелот Добриниште САМО со  испечатен ваучер на хартија.
 • Сите Доплата се вршат на рецепцијата.
 • Валидност на ваучер: од 02 декември 2018 год. до 31 март 2019 година.
 • Понудата не важи за официјалните празници!
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми и места на телефон: +359 879/13 10 08.
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 879/13 10 08.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Куќа за гости Рафе

Гр. Добриниште, Р. Бугарија
ул. "Васил Априлов" 6
Тел: +359 ******; +359 ******
E-mail: kashta.raffe@gmail.com
Website: www.raffe.dobrinishte-bg.com

ВУП Понудата е обезбедена од нашиот партнер Куќа за гости "Рафе"

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 02.12.2018 до 31.03.2019
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.