Одмор во Девин - Хотел Елит, Девин

Еднодневен делничен или викенд со појадок во хотел Елит, Девин

Еднодневен делничен или викенд со појадок во хотел Елит, Девин

Изберете пакет

Еднодневен делничен пакет со појадок во хотел Елит, Девин

Цена: 790 ден.
Купете

Еднодневен викенд пакет со појадок и вечера во хотел Елит, Девин

Цена: 1106 ден.
Купете
Валидност 22.01.2021 - 31.03.2021
Цена на човек/ден 790 - 1106 ден.ден/ човек
Местоположба Девин
Купени 4 ваучери
 • Ваучерот  мора да се набави пред истекот на рокот на важење на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Понудата важи за едно лице, при сместени двајца возрасни.
 • Деца до 5.99 се сместуваат бесплатно.
 • Деца од 6 до 11.99 - се доплаќа 50% од цената за возрасен.
 • За трет возрасен се купува ваучер.
 • Сите доплати се вршат рецепција во хотелот.
 • Валидност на ваучерот: од 22 јануари до 28 февруари 2021 година
 • Неопходна е претходна хотелска резервација на телефонски број: +359 0879/ 50 57 55 или +359885/ 23 25 59.
 • По купувањето на ваучерот, треба да ја потврдите Вашата резервација со диктирање на кодот за ваучерот на тел: +359 0879/ 50 57 57 или +359885/ 23 25 59.
 • Видете ги сите Општи услови.

Гр. Девин, Р. Бугарија
Ул. Јундола 2
Тел.
+359 0879/ 50 57 57; +359885/ 23 25 59.
E-mail: elitehotel@abv.bg
Website: www.elite-devin.com

ВИП Понудата е обезбедена од хотел Елит, Девин!

Еднодневен делничен или викенд со појадок во хотел Елит, Девин

Изберете пакет

Еднодневен делничен пакет со појадок во хотел Елит, Девин

Цена: 790 ден.
Купете

Еднодневен викенд пакет со појадок и вечера во хотел Елит, Девин

Цена: 1106 ден.
Купете
Валидност 22.01.2021 - 31.03.2021
Цена на човек/ден 790 - 1106 ден.ден/ човек
Местоположба Девин
Купени 4 ваучери
 • Ваучерот  мора да се набави пред истекот на рокот на важење на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Понудата важи за едно лице, при сместени двајца возрасни.
 • Деца до 5.99 се сместуваат бесплатно.
 • Деца од 6 до 11.99 - се доплаќа 50% од цената за возрасен.
 • За трет возрасен се купува ваучер.
 • Сите доплати се вршат рецепција во хотелот.
 • Валидност на ваучерот: од 22 јануари до 28 февруари 2021 година
 • Неопходна е претходна хотелска резервација на телефонски број: +359 0879/ 50 57 55 или +359885/ 23 25 59.
 • По купувањето на ваучерот, треба да ја потврдите Вашата резервација со диктирање на кодот за ваучерот на тел: +359 0879/ 50 57 57 или +359885/ 23 25 59.
 • Видете ги сите Општи услови.

Гр. Девин, Р. Бугарија
Ул. Јундола 2
Тел.
+359 0879/ 50 57 57; +359885/ 23 25 59.
E-mail: elitehotel@abv.bg
Website: www.elite-devin.com

ВИП Понудата е обезбедена од хотел Елит, Девин!

Хотел Елит *** се наоѓа во центарот на градот Девин и е еден од хотелите коишто работат во текот на целата година. Погоден за одмор и зелени училишта, како и за деловни состаноци и семинари.

Хотел "Елит" во Девин е луксузно опремени триѕвезден хотел, со високо ниво на професионална услуга и познат најмногу со истакнатите карактеристики на регионот – познатото родопско гостопримство!

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: VIP цена: 790 денари (13 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице при сместени двајца возрасни и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Минерален базен 
 • Сауна
 • Џакузи
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ: VIP цена: 1106 денари (18 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице при сместени двајца возрасни и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Минерален базен
 • Сауна
 • Џакузи
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

Хотелот работи преку целата година и располага со 12 двокреветни соби, 3 еднокреветни соби и 3 студиа, сите се стилски и комфорни опремени и се со вкупен капацитет од 40 места. Собите имаат посебна луксузна бања со минерална вода, клима уред, сателитска ТВ, телефон и бесплатен интернет. Добро опремена конференциска сала со 25 места е достапна за деловни гости.
Лоби бар е достапен за гостите да уживаат во широк избор на пијалаци. Хотелот исто така, располага со ресторан со летна градина, каде се служат и национални и европски јадења, како и јадења од родопската кујна. Ресторанот нуди квалитетни вина и разни брендирани пијалаци. Секој е добредојден да ги вкуси прочуените родопски специјалитети: пататник, качамак, клин, печено јагнешко по родопски и многу други специјалитети од овој крај на Бугарија.
Во централниот дел на живописните Родопи, по долината на реката В’ча се наоѓа едно мало туристичко гратче - Девин. Градот комбинира сама по себе прекрасна и уникатна родопска атмосфера и убавина. Познат е со лековити минерални бањи, чист воздух, многуте историски и географски објекти како Јагодинската Пештера, пештерата Ѓаволски грло, Бујновската клисурата, Триград, минерални базен и еко патека "Струилица". Градот Девин прерасна туристички и балнеолошки центар. Близу до хотелот се наоѓа и Музејот, кој нуди на своите посетители богата збирка од антиквитети, кои раскажуваат многу за минатото и историјата на родопскиот крај.

Услови на понудата

 • Ваучерот  мора да се набави пред истекот на рокот на важење на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Понудата важи за едно лице, при сместени двајца возрасни.
 • Деца до 5.99 се сместуваат бесплатно.
 • Деца од 6 до 11.99 - се доплаќа 50% од цената за возрасен.
 • За трет возрасен се купува ваучер.
 • Сите доплати се вршат рецепција во хотелот.
 • Валидност на ваучерот: од 22 јануари до 28 февруари 2021 година
 • Неопходна е претходна хотелска резервација на телефонски број: +359 0879/ 50 57 55 или +359885/ 23 25 59.
 • По купувањето на ваучерот, треба да ја потврдите Вашата резервација со диктирање на кодот за ваучерот на тел: +359 0879/ 50 57 57 или +359885/ 23 25 59.
 • Видете ги сите Општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Елит, Девин

Гр. Девин, Р. Бугарија
Ул. Јундола 2
Тел.
+359 0879/ 50 57 57; +359885/ 23 25 59.
E-mail: elitehotel@abv.bg
Website: www.elite-devin.com

ВИП Понудата е обезбедена од хотел Елит, Девин!

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 22.01.2021 до 31.03.2021
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.