Одмор во Разлог Бугарија - Семеен хотел Русалиите

Еднодневен пакет со појадок и вечера, или со појадок, ручек и вечера во Семеен хотел Русалиите, РазлогАвантуристичка куќа Русалиите е семеен хотел со коњичка база, сместен во шумите на пријатен јужна падина на планината Рила, на 15км од  Банско.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1043 денари (17 €)
ВИП Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Едно ноќевање
 • Едн појадок
 • Една вечера
 • Јавање коњ - 30 минути (една јавање на секои две ноќевања)
 • Паркинг
 • ДДВ, туристичка такса и осигурување
 • WiFi по целата територија на комплексот
 • Детско игралиште

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1232 денари (20 €)
ВИП Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Едно ноќевање
 • Едн појадок
 • Еден ручек
 • Една вечера
 • Јавање коњ - 30 минути (една јавање на секои две ноќевања)
 • Паркинг
 • ДДВ, туристичка такса и осигурување
 • WiFi по целата територија на комплексот
 • Детско игралиште

Хотелскиот дел располага со:
11 двокреветни соби
3 трокреветни соби
6 апартмани
Алпска куќичка
Сите тие се пространи, комфорни  и богато декорирани. Опремени се со сè што е потребно за Вашиот комплетен одмор.
Хотелот располага со Конференциска сала со голема тераса и Ресторан.
Салата за конференции е со капацитет од 50 места и располага со техничка опрема - проектор  за мултимедија, флипчарт, екран, принтер, скенер, копир, компјутер. Има можност за одделување на работни катчиња.
Ресторанот располага со 70 места и летна бавча со 50 места. Предлагаме како модерна, така и традиционална бугарска кујна. Ресторанот е опремен со модерна аудио и светлосна опрема, погоден е за семејни прослави, свадби и друг вид празници и забава.
Алпската куќа е со можност за сместување на едно или две семејства. Располага со голема спална и две кревети на вториот кат. На првиот кат е дневна со камин, и днецвен престој со кат за хранење.

Услови на понудата

 • ВИП Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при максимално сместување на капацитетот на собите - двајца, тројца, или четворица, и при минимум две ноќевања.
 • За единечно сместување се доплаќа 7.5 € на рецепција.
 • Деца до 6 год. се сместуваат бесплатно без екстра кревет.
 • Деца до 6 год. на дополнително легло на база BB – се доплаќа 5 €.
 • Деца од 7 до 12 год. возраст на дополнително легло на база BB - се доплаќа 7.5 €..
 • Трет возрасен на дополнително легло на база BB - се доплаќа 15 €..
 • Сместување во двокреветна соба - максимум 2 + 1.
 • Сместување во трокреветна соба - максимум 3 лица.
 • Сместување во апартман - максимум 4 + 1.
 • Сите доплати се вршат на рецепција.
 • Валидност на ваучер: 11 јануари до 31 март 2017 година.
 • Задолжителна е претходна хотелска резервација пред купување на ваучер на тел: +359 888/90 49 64.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Семеен хотел Русалиите

обл. Благоевград, општина Разлог, 2 км од с. Бачево, месност Стране
Тел: +359 ******
Е-mail: office@rusaliite.bg
Website: 
www.rusaliite.bg
Facebook: Русалиите Приключенска Къща


ВИП Понудата е обезбедена од Семеен хотел Русалиите

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 11.01.2017 до 31.03.2017
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.