Одмор на планина во Казанлак Бугарија - Планинарски дом Бузлуџа Нова

Еднодневен викенд пакет со појадок, појадок и вечера или со појадок, ручек и вечера во планинарски дом Бузлуџа Нова

Еднодневен викенд пакет со појадок, појадок и вечера или со појадок, ручек и вечера во планинарски дом Бузлуџа Нова

Изберете пакет

Еднодневен викенд пакет во планинарски дом Бузлуџа Нова

Цена: 632 ден.
Купете

Еднодневен викенд пакет со појадок во планинарски дом Бузлуџа Нова

Цена: 727 ден.
Купете

Еднодневен викенд пакет со појадок и вечера во планинарски дом Бузлуџа Нова

Цена: 1074 ден.
Купете

Еднодневен викенд пакет со појадок, ручек и вечера во планинарски дом Бузлуџа Нова

Цена: 1169 ден.
Купете
Валидност 13.09.2018 - 01.12.2018
Цена на човек/ден 632 - 1169.2 ден.ден/ човек
Местоположба Казанлък
Купени 0 ваучери
 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Деца до 3 години се сместуваат бесплатно.
 • За деца од 3 до 12 години се доплаќа на рецепција 50% од цената на ваучерот.
 • За лица над 12 години се купува ваучер.
 • Валидност на ваучер: од 14 септември до 01 декември 2018 година.
 • Сите доплати се вршат на рецепција.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми и места на телефон: +359 889/99 77 51.
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 889/99 77 51.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Бузлуџа, Р. Бугарија
Казанлак, врв Хаџи Димитар 6140
Тел: +359 889/ 99 77 51
e-mail: hijabuzludjanova@abv.bg

ВИП Понудата е обезбедена од п.д Бузлуџа Нова

Еднодневен викенд пакет со појадок, појадок и вечера или со појадок, ручек и вечера во планинарски дом Бузлуџа Нова

Изберете пакет

Еднодневен викенд пакет во планинарски дом Бузлуџа Нова

Цена: 632 ден.
Купете

Еднодневен викенд пакет со појадок во планинарски дом Бузлуџа Нова

Цена: 727 ден.
Купете

Еднодневен викенд пакет со појадок и вечера во планинарски дом Бузлуџа Нова

Цена: 1074 ден.
Купете

Еднодневен викенд пакет со појадок, ручек и вечера во планинарски дом Бузлуџа Нова

Цена: 1169 ден.
Купете
Валидност 13.09.2018 - 01.12.2018
Цена на човек/ден 632 - 1169.2 ден.ден/ човек
Местоположба Казанлък
Купени 0 ваучери
 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Деца до 3 години се сместуваат бесплатно.
 • За деца од 3 до 12 години се доплаќа на рецепција 50% од цената на ваучерот.
 • За лица над 12 години се купува ваучер.
 • Валидност на ваучер: од 14 септември до 01 декември 2018 година.
 • Сите доплати се вршат на рецепција.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми и места на телефон: +359 889/99 77 51.
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 889/99 77 51.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Бузлуџа, Р. Бугарија
Казанлак, врв Хаџи Димитар 6140
Тел: +359 889/ 99 77 51
e-mail: hijabuzludjanova@abv.bg

ВИП Понудата е обезбедена од п.д Бузлуџа Нова

Еден од најмодерните планинарски домови во Бугарија – п.д. Бузлуџа Нова се наоѓа во природниот парк „Бугарка”, во подножјето на вр. Бузлуџа висок1441 метри, на 20км. северно од градот. Казанлак.

ЕДНОДНЕВН ВИКЕНД ПАКЕТ: ВИП цена: 632 денари (10 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Едно ноќевање

ЕДНОДНЕВН ВИКЕНД ПАКЕТ: ВИП цена: 727 денари (12 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Едно ноќевање
 • Еден појадок

ЕДНОДНЕВН ВИКЕНД ПАКЕТ: ВИП цена: 1074 денари (17 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Едно ноќевање
 • Еден појадок
 • Една вечера

ЕДНОДНЕВН ВИКЕНД ПАКЕТ: ВИП цена: 1169 денари (19 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Едно ноќевање
 • Еден појадок
 • Еден ручек
 • Една вечера

Гостите можат да си поднесат храна и алкохол и да користат скара во домот.
Појадокот е на шведска маса или по претходно мени во зависност од бројот на гостите.
Вечерата е по тристепено мени - ордевер, основно јадење и десерт.

Базата располага со капацитет 120 места, распоредени во двокреветни, трокреветни соби, студиа, апартмани. Располага со конференциска сала со капацитет 50 места за одржување на семинари, обуки, тимбилдинг. Ресторан со капацитет 100 места, ВИП сала со 25 места, можност за користење на туристичка кујна, со зимно и летно катче за скара и сауна. Базата располага со ЛЕД телевизори во собите, WIFI. Можност за користење на фото сафари, посета на долината на тракиските кралеви и организирање на посета на долината на тракиските кралеви.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Деца до 3 години се сместуваат бесплатно.
 • За деца од 3 до 12 години се доплаќа на рецепција 50% од цената на ваучерот.
 • За лица над 12 години се купува ваучер.
 • Валидност на ваучер: од 14 септември до 01 декември 2018 година.
 • Сите доплати се вршат на рецепција.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми и места на телефон: +359 889/99 77 51.
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 889/99 77 51.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Планинарски дом Бузлуџа Нова

Бузлуџа, Р. Бугарија
Казанлак, врв Хаџи Димитар 6140
Тел: +359 889/ 99 77 51
e-mail: hijabuzludjanova@abv.bg

ВИП Понудата е обезбедена од п.д Бузлуџа Нова

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 13.09.2018 до 01.12.2018

Уште понуди:

-50%

СПА одмор во Велинград

Цена: 3 097ден. 1 548ден.
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.