Нова година во Казанлак Бугарија - Хотел Казанлак***

Дводневен или тридневен пакет со појадок и вечера + празнична новогодишна вечера и СПА во Хотел Казанлак***Хотелот Казанлак се наоѓа во центарот на градот Казанлак. Локацијата и одличните услови за сместување и за деловна работа, го прават најдобриот хотел во регионот, не само за индивидуални посети, но и за организирање на семинари, обуки и бизнис средби.

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 9480 денари (154 €)
Ваучерот е за ЕДНО лице, при сместени двајца возрасни и вклучува:

 • Две ноќевања во двокреветна соба
 • Два појадоци
 • Една вечера
 • Една празнична новогодишна вечера со DJ програма
 • Користење на внатрешен базен со минерална вода, SPA & Wellness / Сауна, Парна бања, џакузи и контрастен туш /
 • Паркинг
 • Интернет / Wi-Fi /
 • Туристичка такса, туристичко осигурување и ДДВ

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 34128 денари (554 €)
Ваучерот е за двајца возрасни + две деца  и вклучува:

 • Две ноќевања во апартман
 • Два појадоци
 • Една вечера
 • Една празнична новогодишна вечера со DJ програма
 • Користење на внатрешен базен со минерална вода, SPA & Wellness / Сауна, Парна бања, џакузи и контрастен туш /
 • Паркинг
 • Интернет / Wi-Fi /
 • Туристичка такса, туристичко осигурување и ДДВ

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 12008 денари (195 €)
Ваучерот е за ЕДНО лице, при сместени двајца возрасни и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна соба
 • Три појадоци
 • Две вечери
 • Една празнична новогодишна вечера со DJ програма
 • Користење на внатрешен базен со минерална вода, SPA & Wellness / Сауна, Парна бања, џакузи и контрастен туш /
 • Паркинг
 • Интернет / Wi-Fi /
 • Туристичка такса, туристичко осигурување и ДДВ

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 41712 денари (677 €)
Ваучерот е за двајца возрасни + две деца  и вклучува:

 • Три ноќевања во апартман
 • Три појадоци
 • Две вечери
 • Една празнична новогодишна вечера со DJ програма
 • Користење на внатрешен базен со минерална вода, SPA & Wellness / Сауна, Парна бања, џакузи и контрастен туш /
 • Паркинг
 • Интернет / Wi-Fi /
 • Туристичка такса, туристичко осигурување и ДДВ

Хотелот располага со најголемата сместувачката база на територијата на град Казанлак, овозможувајќи сместување при максимален капацитет до 240 луѓе во:
90 двокреветни соби
10 еднокреветни соби
11 трокреветни
3 апартмани
1 претседателски апартман.
Собите се со индивидуален клима уред, сопствена бања, кабелска телевизија, брз бесплатен Wi Fi, противпожарни системи.
Хотел Казанлак нуди одлични услови за бизнис и конгресен туризам - четири конференциски сали - една со 180 места, една со 60 места и две со по 35 места. Салите се опремени со мултимедија, голем екран, магнетна табла, проектор, интернет конекција и ги обезбедуваат сите потребни услови за бизнис работа.
За своите гости Хотел Казанлак нуди бесплатен сеф на рецепција, факс услуги, плаќање со кредитни картички, платен безбеден паркинг, перална, пеглање, продавница за сувенири, собна услуга, будење по нарачка.

Хотелскиот комплекс располага со три ресторани: Дом Казанлак со 250 места, сала Корнер со 50 места и сала Магна со 120 места. Рестораните предлагаат комфор и дискреција, во комбинација со исклучителна удобност и богат избор на европска и национална кујна. Атмосферата е исклучително погодна за деловни ручеци и вечери, за организирање на бизнис и приватни прослави.
На располагање се уште дневен коктел бар Холивуд и ноќен бар Панорама.

При користење на надворешна балнео терапија по темперирање до 33- 35 степени, минералната вода на извор Овошник покажува благотворно влијание кај следните болести:
- Дегенеративни и воспалителни болести, како артрозоартрити, спондилартрити, коксартрози, ревматоиден артритис;
- Болести на периферниот нервен систем, како дископатија, радикулити, плексити;
- Ортопедски болести;
- Хронични неспецифични дерматитис;
- Раздвижување кај пострауматско и постоперативни состојби на локомоторниот апарат.

Услови на понудата

 • ВИП Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при сместени двајца возрасни во двокреветна соба и за двајца возрасни + две деца во апартман,.
 • Деца до 6 години се сместуваат бесплатно со двајца возрасни.
 • За дете од 7 до 12 год. возраст се доплаќа 90 € за дводневен пакет и 110 € за тридневен пакет. Децата се сместуваат на дополнително легло во двокреветна соба.
 • За трет возрасен и деца над 12 год. возраст се доплаќа 150 € за дводневен пакет и 190 € за тридневен пакет. Сместувањето е во трокреветна соба.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми и места на тел: +359 431/6 32 10 и +359 888/65 65 80.
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на тел: +359 431/6 32 10 и +359 888/65 65 80
 • Валидност на ваучер: од 29 декември 2017 год. до 02 јануари 2018 година.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Казанлак***

Казанлaк Р. Бугарија
Пл. Севтополис №1
Тел: +359 ******
Тел: +359 ******
Е-маил: 
info@hotelkazanlak-bg.com
Website: www.hotelkazanlak-bg.com

ВИП Понудата е обезбедена од Хотел Казанлак***

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 29.12.2017 до 02.01.2018
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.