Летување на Црно море во Китен - хотел Kiten Beach****

Еднодневен пакет со појадок и вечера во Хотел Kiten Beach****, Китен

Еднодневен пакет со појадок и вечера во Хотел Kiten Beach****, Китен

Изберете пакет

Еднодневен пакет до ДВОКРЕВЕТНА соба со појадок и вечера во Хотел Kiten Beach****, Китен (од 13 јуни до 05 јули)

Цена: 1367 ден.
Купете

Еднодневен пакет до ДВОКРЕВЕТНА соба со појадок и вечера во Хотел Kiten Beach****, Китен (од 06 до 18 јули)

Цена: 1588 ден.
Купете

Еднодневен пакет до СТУДИО со појадок и вечера во Хотел Kiten Beach****, Китен (од 13 јуни до 05 јули)

Цена: 1904 ден.
Купете

Еднодневен пакет до ДВОКРЕВЕТНА соба со појадок и вечера во Хотел Kiten Beach****, Китен (од 19 јули до 31 август)

Цена: 1904 ден.
Купете

Еднодневен пакет до СТУДИО со појадок и вечера во Хотел Kiten Beach****, Китен (д 06 до 18 јули)

Цена: 2378 ден.
Купете

Еднодневен пакет до СТУДИО со појадок и вечера во Хотел Kiten Beach****, Китен (од 19 јули до 31 август)

Цена: 2536 ден.
Купете
Валидност 12.06.2020 - 31.08.2020
Цена на човек/ден 1366.7 - 2535.9 ден.ден/ човек
Местоположба Китен
Купени 56 ваучери
 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата важи за еден човек, при сместени двајца возрасни, за минимум три ноќевања.
 • Дете до 2.99г. сместено на дополнително легло со двајца возрасни во двокреветна соба е бесплатно. 
 • Прво дете од 3 до 11.99 години, сместено на дополнително легло со двајца возрасни во двокреветна се сместува бесплатнио, за второ дете од 3 до 11.99 години се доплаќа 5 € на ден.
 • Трет возрасен доплаќа 10 € на ден.
 • Валидност на ваучер: од 13 јуни до 30 август 2020 година.
 • Потребна е претходна хотелска резервација на тел: +359 0883 78 66 88.
 • Видете ги сите општи услови.

Хотел Kiten Beach****
Гр.Китен
Тел: 
+359 883 78 66 88.
E-mail: kiten_beach@abv.bg
Website: www.kitenbeach.com

ВИП Понудата за Црно море 2020 е обезбедена од Хотел Kiten Beach****, Китен

Еднодневен пакет со појадок и вечера во Хотел Kiten Beach****, Китен

Изберете пакет

Еднодневен пакет до ДВОКРЕВЕТНА соба со појадок и вечера во Хотел Kiten Beach****, Китен (од 13 јуни до 05 јули)

Цена: 1367 ден.
Купете

Еднодневен пакет до ДВОКРЕВЕТНА соба со појадок и вечера во Хотел Kiten Beach****, Китен (од 06 до 18 јули)

Цена: 1588 ден.
Купете

Еднодневен пакет до СТУДИО со појадок и вечера во Хотел Kiten Beach****, Китен (од 13 јуни до 05 јули)

Цена: 1904 ден.
Купете

Еднодневен пакет до ДВОКРЕВЕТНА соба со појадок и вечера во Хотел Kiten Beach****, Китен (од 19 јули до 31 август)

Цена: 1904 ден.
Купете

Еднодневен пакет до СТУДИО со појадок и вечера во Хотел Kiten Beach****, Китен (д 06 до 18 јули)

Цена: 2378 ден.
Купете

Еднодневен пакет до СТУДИО со појадок и вечера во Хотел Kiten Beach****, Китен (од 19 јули до 31 август)

Цена: 2536 ден.
Купете
Валидност 12.06.2020 - 31.08.2020
Цена на човек/ден 1366.7 - 2535.9 ден.ден/ човек
Местоположба Китен
Купени 56 ваучери
 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата важи за еден човек, при сместени двајца возрасни, за минимум три ноќевања.
 • Дете до 2.99г. сместено на дополнително легло со двајца возрасни во двокреветна соба е бесплатно. 
 • Прво дете од 3 до 11.99 години, сместено на дополнително легло со двајца возрасни во двокреветна се сместува бесплатнио, за второ дете од 3 до 11.99 години се доплаќа 5 € на ден.
 • Трет возрасен доплаќа 10 € на ден.
 • Валидност на ваучер: од 13 јуни до 30 август 2020 година.
 • Потребна е претходна хотелска резервација на тел: +359 0883 78 66 88.
 • Видете ги сите општи услови.

Хотел Kiten Beach****
Гр.Китен
Тел: 
+359 883 78 66 88.
E-mail: kiten_beach@abv.bg
Website: www.kitenbeach.com

ВИП Понудата за Црно море 2020 е обезбедена од Хотел Kiten Beach****, Китен

Расположен во срцето на градот Китен, на 150 метри од плажите на Црно море, новоизградениот четириѕвезден хотел "Kiten Beach" привлекува со својот уникатен изглед и стилски мебел. Добрата услуга и прекрасниот ентериер гарантираат на гостите комфорен престој и чувство на хармонија.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1376 денари (22 €)
Важи за периодот: од 13 јуни до 05 јули
ВИП Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Чадор и лежалки на надворешниот базен / до исцрпување на количините /
 • Wi-fi во фоајето на хотелот
 • Кабелски интернет во собите
 • Сеф во собата
 • Паркинг

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1904 денари (31 €)
Важи за периодот: од 
13 јуни до 05 јули
ВИП Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во студио
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Чадор и лежалки на надворешниот базен / до исцрпување на количините /
 • Wi-fi во фоајето на хотелот
 • Кабелски интернет во собите
 • Сеф во собата
 • Паркинг

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1588 денари (25 €)
Важи за периодот: од 06 до 18 јули
ВИП Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Чадор и лежалки на надворешниот базен / до исцрпување на количините /
 • Wi-fi во фоајето на хотелот
 • Кабелски интернет во собите
 • Сеф во собата
 • Паркинг

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 2378 денари (38 €)
Важи за периодот: од 
06 до 18 јули
ВИП Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во студио
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Чадор и лежалки на надворешниот базен / до исцрпување на количините /
 • Wi-fi во фоајето на хотелот
 • Кабелски интернет во собите
 • Сеф во собата
 • Паркинг

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1904 денари (31 €)
Важи за периодот: од 19 јули 
до 31 август
ВИП Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Чадор и лежалки на надворешниот базен / до исцрпување на количините /
 • Wi-fi во фоајето на хотелот
 • Кабелски интернет во собите
 • Сеф во собата
 • Паркинг

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 2536 денари (41 €)
Важи за периодот: од 19 јули 
до 31 август
ВИП Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во студио
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Чадор и лежалки на надворешниот базен / до исцрпување на количините /
 • Wi-fi во фоајето на хотелот
 • Кабелски интернет во собите
 • Сеф во собата
 • Паркинг

Хотелот за своите гости предлага комфорни и стилски опремени соби - 88 двокреветни соби и 5 студиаа. Секоја соба е со балкон, бања со туш кабина и фен. Опремена со централна климатизација, сателитска ТВ, минибар, сеф, безжичен интернет и телефон со директно бирање. За удобноста на гостите придонесуваат меките тонови и луксузниот мебел.

Хотелот нуди одлични услови за спорт. Внатрешен и надворешен базен, солариум, џакузи, финска сауна, детско катче.

Надворешниот базен е со длабочина од 1,30 м до 1,80 метри, како користењето на чадори и лежалки за гостите на хотелот е бесплатно. Искусните спасувачи се грижат за нивната безбедност, а за добри расположение во жешките летни денови - отворениот бар кој нуди освежувачки коктели и пијалоци. Покрај базенот има и џакузи.

Внатрешниот базен, со длабочина 1,30 - 1,40 м, гарантира на гостите на хотелот пријатни моменти, дури и при неповолни временски услови. До базенот има џакузи и финска сауна, со женска и машка соблекувална.

Градот Китен се наоѓа во југоисточна Бугарија на брегот на Црното Море во јужниот дел на Приморскиот залив, на 55 км. јужно од градот Бургас, 20 километри од Созопол, на 5 километри јужно од градот Приморско.

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата важи за еден човек, при сместени двајца возрасни, за минимум три ноќевања.
 • Дете до 2.99г. сместено на дополнително легло со двајца возрасни во двокреветна соба е бесплатно. 
 • Прво дете од 3 до 11.99 години, сместено на дополнително легло со двајца возрасни во двокреветна се сместува бесплатнио, за второ дете од 3 до 11.99 години се доплаќа 5 € на ден.
 • Трет возрасен доплаќа 10 € на ден.
 • Валидност на ваучер: од 13 јуни до 30 август 2020 година.
 • Потребна е претходна хотелска резервација на тел: +359 0883 78 66 88.
 • Видете ги сите општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

хотел Kiten Beach****

Хотел Kiten Beach****
Гр.Китен
Тел: 
+359 883 78 66 88.
E-mail: kiten_beach@abv.bg
Website: www.kitenbeach.com

ВИП Понудата за Црно море 2020 е обезбедена од Хотел Kiten Beach****, Китен

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 12.06.2020 до 31.08.2020
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.

Програма ALL inclusive:

Исхрана на шведска маса:
Ресторан:
08:30 -10:00 ч.   појадок
13:00-14:30 ч.    ручек
18:30-20:30 ч.   вечера
Пијалоци за време на појадокот:  вода, кафе, чај, млеко, сокови од машина

Пијалоци за ручек и вечера: вода, сокови од машина, наливно пиво, бугарски алкохол, наливно вино
                                 
Бар базен:
10:00-22:00  ч.  Бугарски алкохол и сокови

• Безплатно користење на:
• чадор и лежалки на надворешниот базен/до исцрпување на количините/
• wi-fi  во фоајето на хотелот,
• кабелски интернет во просториите/кабел се обезбедува од рецепција/
• сеф во простпријата;
• Пакетот започнува со вечера во денот на пристигнување и завршува со ручек во денот на заминување;
• Сместувањето е по 14:00 ч. а ослободувањето  на просториите до 12:00ч. Подоцнежното ослободување на просториите се наплаќа по цените на рецепција.