Летен одмор на Црно море во Китен - Хотел Кремиковци - Китен

Еднодневен пакет со појадок или со појадок и вечера + базен во Хотел Кремиковци, Китен

Еднодневен пакет со појадок или со појадок и вечера + базен во Хотел Кремиковци, Китен

Изберете пакет

Еднодневен пакет со појадок + базен во Хотел Кремиковци, Китен (од 01 јуни до 13 јули и од 25 август до 20 септември)

Цена: 695 ден.
Купете

Еднодневен пакет со појадок + базен во Хотел Кремиковци, Китен (од 14 до 20 јули и од 18 до 24 август)

Цена: 901 ден.
Купете

Еднодневен пакет со појадок и вечера + базен во Хотел Кремиковци, Китен (од 01 јуни до 13 јули и од 25 август до 20 септември)

Цена: 948 ден.
Купете

Еднодневен пакет со појадок + базен во Хотел Кремиковци, Китен (од 21 јули до 17 август)

Цена: 980 ден.
Купете

Еднодневен пакет со појадок и вечера + базен во Хотел Кремиковци, Китен (од 14 до 20 јули и од 18 до 24 август)

Цена: 1153 ден.
Купете

Еднодневен пакет со појадок и вечера + базен во Хотел Кремиковци, Китен (од 21 јули до 17 август)

Цена: 1232 ден.
Купете
Валидност 31.05.2018 - 20.09.2018
Цена на човек/ден 695.2 - 1232.4 ден.ден/ човек
Местоположба Китен
Купени 201 ваучери
 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Вип Ваучерот е за еден човек, при сместени двајца возрасни за минимум три ноќевања.
 • Деца до 4.99г. се сместуваат бесплатно (без исхрана).
 • Деца од 5г. до 11.99 год. плаќаат 7.5 € за ноќевање со појадок или 11 € за ноќевање со појадок и вечера.
 • Трет возрасен доплаќа 8 € за ноќевање со појадок или 12 € за ноќевање со појадок и вечера.
 • Валидност на ваучер: од 01 јуни до 24 август 2018 година.
 • Паркинг - се доплаќа 1 € на ден на рецепција.
 • Потребна е претходна резервација пред купување на ваучер на тел: +359 893/56 95 18 и +359 893/56 95 17.
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 893/56 95 18 и +359 893/56 95 17.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Комплекс Кремиковци
Китен, Р. Бугарија
ул. Тих Залив №12
Тел: +359 
893/56 95 18
Тел: +359 893/ 56 95 17
E-mail: 
hotel_kremikovci@abv.bg

ВИП Понудата за Црно море 2018 е обезбедена од Комплекс Кремиковци

Еднодневен пакет со појадок или со појадок и вечера + базен во Хотел Кремиковци, Китен

Изберете пакет

Еднодневен пакет со појадок + базен во Хотел Кремиковци, Китен (од 01 јуни до 13 јули и од 25 август до 20 септември)

Цена: 695 ден.
Купете

Еднодневен пакет со појадок + базен во Хотел Кремиковци, Китен (од 14 до 20 јули и од 18 до 24 август)

Цена: 901 ден.
Купете

Еднодневен пакет со појадок и вечера + базен во Хотел Кремиковци, Китен (од 01 јуни до 13 јули и од 25 август до 20 септември)

Цена: 948 ден.
Купете

Еднодневен пакет со појадок + базен во Хотел Кремиковци, Китен (од 21 јули до 17 август)

Цена: 980 ден.
Купете

Еднодневен пакет со појадок и вечера + базен во Хотел Кремиковци, Китен (од 14 до 20 јули и од 18 до 24 август)

Цена: 1153 ден.
Купете

Еднодневен пакет со појадок и вечера + базен во Хотел Кремиковци, Китен (од 21 јули до 17 август)

Цена: 1232 ден.
Купете
Валидност 31.05.2018 - 20.09.2018
Цена на човек/ден 695.2 - 1232.4 ден.ден/ човек
Местоположба Китен
Купени 201 ваучери
 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Вип Ваучерот е за еден човек, при сместени двајца возрасни за минимум три ноќевања.
 • Деца до 4.99г. се сместуваат бесплатно (без исхрана).
 • Деца од 5г. до 11.99 год. плаќаат 7.5 € за ноќевање со појадок или 11 € за ноќевање со појадок и вечера.
 • Трет возрасен доплаќа 8 € за ноќевање со појадок или 12 € за ноќевање со појадок и вечера.
 • Валидност на ваучер: од 01 јуни до 24 август 2018 година.
 • Паркинг - се доплаќа 1 € на ден на рецепција.
 • Потребна е претходна резервација пред купување на ваучер на тел: +359 893/56 95 18 и +359 893/56 95 17.
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 893/56 95 18 и +359 893/56 95 17.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Комплекс Кремиковци
Китен, Р. Бугарија
ул. Тих Залив №12
Тел: +359 
893/56 95 18
Тел: +359 893/ 56 95 17
E-mail: 
hotel_kremikovci@abv.bg

ВИП Понудата за Црно море 2018 е обезбедена од Комплекс Кремиковци

Комплекс "Кремиковци" се наоѓа на неколку метри од живописниот црноморски залив „Атлиман” во гратчето Китен. Тој е лоциран површина од над 25 декари, исполнет со зеленило и зони за релаксација, вклучувајќи два базени (голем и детски базен), неколку посебни зони за игра со  лулашки и лизгалки. Сето ова го прави местото идеално за еден пријатен и безгрижен семеен одмор.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 695 денари (11 €)

Важи за сместување од 01 јуни до 13 јули и од 25 август до 20 септември
Вип Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Базен, чадор, лежалки
 • Интернет

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 948 денари (15 €)

Важи за сместување од 01 јуни до 13 јули и од 25 август до 20 септември
Вип Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Една  вечера
 • Базен, чадор, лежалки
 • Интернет

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 901 денар (14 €)

Важи за сместување од 14 до 20 јули и од 18 до 24 август
Вип Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Базен, чадор, лежалки
 • Интернет

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1153 денари (19 €)

Важи за сместување од 14 до 20 јули и од 18 до 24 август
Вип Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Една  вечера
 • Базен, чадор, лежалки
 • Интернет

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 980 денари (16 €)

Важи за сместување од 21 јули до 17 август
Вип Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Базен, чадор, лежалки
 • Интернет

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1232 денари (20 €)

Важи за сместување од 21 јули до 17 август
Вип Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Една  вечера
 • Базен, чадор, лежалки
 • Интернет

Комплекс Кремиковци е лоциран во тивкиот Атлимански залив, на 200 метри од Црно море. Комплексот се состои од два дела - две згради на 11 спрата и четири луксузни вили. Собите се наоѓаат во двата основни корпуси кои ги покриваат условите на хотел две ѕвездички. Во блок "А" се наоѓаат соби со 2 основни и 2 дополнителни кревети, сопствена бања и тоалет, кабелска телевизија и мини бар. Во блок "Б" се наоѓаат апартманите, секој од нив има дневна соба, спална, сопствена бања и тоалет, мала кујна, телевизор со кабловска телевизија и фрижидер. Вилите на комплекс Кремиковци имаат условите за три ѕвездички. Вилите се наоѓаат меѓу многу зеленило. Секоја вила се состои од 4 луксузни целосно самостојни соби со посебен влез, веранда со маса и столчиња. Секоја соба располага со 3 основни кревети, телевизор со кабловска телевизија, фрижидер и бања. На територијата на хотелот се наоѓаат два базени - еден за возрасни и еден за деца, отворен коктел бар. Хотелот располага со голем климатизиран ресторан со надворешна тераса. Во фоајето на хотелот се нуди бесплатен безжичен интернет.
Туристичкото гратче Китен се наоѓа во југоисточниот дел на Република Бугарија, на Црноморското крајбрежје, на 55 километри југоисточно од обласниот центар Бургас, 5 километри јужно од општинскиот центар Приморско и 12 километри северозападно од центарот на соседната општина Царево. Расположен е северно од устието на реката Караагач / Китенска река, а дел од него - на малиот полуостров Урдовиза.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Вип Ваучерот е за еден човек, при сместени двајца возрасни за минимум три ноќевања.
 • Деца до 4.99г. се сместуваат бесплатно (без исхрана).
 • Деца од 5г. до 11.99 год. плаќаат 7.5 € за ноќевање со појадок или 11 € за ноќевање со појадок и вечера.
 • Трет возрасен доплаќа 8 € за ноќевање со појадок или 12 € за ноќевање со појадок и вечера.
 • Валидност на ваучер: од 01 јуни до 24 август 2018 година.
 • Паркинг - се доплаќа 1 € на ден на рецепција.
 • Потребна е претходна резервација пред купување на ваучер на тел: +359 893/56 95 18 и +359 893/56 95 17.
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 893/56 95 18 и +359 893/56 95 17.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Кремиковци - Китен

Комплекс Кремиковци
Китен, Р. Бугарија
ул. Тих Залив №12
Тел: +359 
893/56 95 18
Тел: +359 893/ 56 95 17
E-mail: 
hotel_kremikovci@abv.bg

ВИП Понудата за Црно море 2018 е обезбедена од Комплекс Кремиковци

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 31.05.2018 до 20.09.2018
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.