Нова активна понуда од Хотел Олимп, Банско:

Еднодневен пакет со појадок и вечера + СПА во хотел Олимп, Банско

Простанало време:
Цена: 1548ден.

Велигден во Банско - Хотел Олимп, Банско

Велигденски пакети со појадок и вечера + празнична Велигденска вечера во хотел Олимп, БанскоЛоциран на самиот почеток на Банско, хотелот Олимп може да ви биде првиот впечаток со гостопримството на прекрасниот град во пазувите на планината Пирин. Со своите неверојатни убавини и услови, градот ги поздравува своите гости во сите сезони во годината - одморот во Банско и во зимата и летото имаат шарм. Иако се наоѓа во потивок дел, хотелот е на само 2 километри од ски-лифтовите и на 5 минути пешачење од центарот на градот.

ДВОНОДНЕВЕН  ПАКЕТ: ВИП Цена: 3034 денари (49 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице при сместени двајца возрасни и вклучува:

 • Две ноќевања во двокреветна соба
 • Два појадоци
 • Една Велигденска вечеря со DJ или жива музика
 • Користење на џакузи, сауна и парна бања
 • Користење на фитнес
 • Wi-Fi интернет
 • Паркинг

ДВОНОДНЕВЕН  ПАКЕТ: ВИП Цена: 3286 денари (53 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице при сместени двајца возрасни и вклучува:

 • Две ноќевања во двокреветна соба
 • Два појадоци
 • Една стандардна вечера
 • Една Велигденска вечеря со DJ или жива музика
 • Користење на џакузи, сауна и парна бања
 • Користење на фитнес
 • Wi-Fi интернет
 • Паркинг

ТРИНОДНЕВЕН  ПАКЕТ: ВИП Цена: 4519 денари (73 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице при сместени двајца возрасни и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна соба
 • Три појадоци
 • Три вечери, од кои една празнична Велигденска вечеря со DJ или жива музика
 • Користење на џакузи, сауна и парна бања
 • Користење на фитнес
 • Wi-Fi интернет
 • Паркинг

Хотелот се состои од две згради поврзани со едни со други, кои вклучуваат 30 двокреветни соби, 4 апартмани и 2 мезонети, нудејќи незаборавна атмосфера, спокојство, удобност и комфор.
Хотелот има голема летна градина со многу зеленило, каде што можете да уживате во релаксирачки одмор во текот на денот. На располагање на нашите гости е нашиот надворешен базен со посебен детски сектор. Совршено место за опуштање на сонце со освежителен пијалок! Летниот бар нуди широк спектар на топли и ладни пијалоци за сечиј вкус.
Покрај чистиот планински воздух, можете исто така да уживате во нашата надворешен скара, кадешто предлагаме традиционална балкански скара.
Во летната градината има детско катче, каде што вашите деца можат да се забавуваат додека престојувате кај нас.

Услови на понудата

 • Ваучерот мора да се набави пред истекот на рокот на важење на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Понудата важи за едно лице при сместени двајца возрасни.
 • Деца до 4.99 год. се сместуваат бесплатно.
 • За деца од 5 до 11.99 год. се доплаќа 24 € за дводневен пакет со празнична вечера, 25 € за дводневен пакет со стандардна + празнична вечера или 35 € за тридневен пакет.
 • Трет возрасен на дополнителен кревет доплаќа 38 € за дводневен пакет со празнична вечера, 43 € за дводневен пакет со стандардна + празнична вечера или 58 € за тридневен пакет.
 • Доплата за апартман - 5 € на ден.
 • На рецепција ЗАДОЛЖИТЕЛНО се предоставува испечатен ваучер на хартија.
 • Сите дополнителни плаќања се вршат на рецепција.
 • Валидност на ваучерот: од 17 до 20 април 2020 година.
 • Неопходна е претходна хотелска резервација на тел: +359 749/88 091, +359 879/12 64 45.
 • Видете ги сите Општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Олимп, Банско

Гр. Банско, Р. Бугарија
Ул. " Цар Симеон " № 1
Tел.: +359 ******
Тел.: +359 ******

E-mail: olymp_bansko@abv.bg
Website: hotel-olymp.net/bg/

ВИП Понудата е обезбдена од Хотел Олимп, Банско

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 16.04.2020 до 20.04.2020
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.