Last minute Нова година во Пампорово Бугарија - Хотел Extreme - Пампорово

Дводневен и четиридневен пакет со појадок и вечера, празнична новогодишна програма + СПА во Хотел Extreme****, ПампоровоЧетириѕвездниот  хотел Екстрим се наоѓа во јужниот дел на туристичкото одморалиште Пампорово. Опкружен со густа зимзелени шума  со чист воздух, заситен со боров мирис инспирира искрено чувство на топлина и гостопримство и е  одлична комбинација на  идеална местоположба, модерни удобности и неповторлива услуга. Хотелот се наоѓа во центарот на еден од најубавите предели во Бугарија. Само неколку километри се наоѓаат пештерите Ѓаволски грло, Ухловица, Арамиска пештера  и Јагодинска пештера, Триградската клисура, како и прекрасните Смолјански езера.  Неповторливата  природа се дополнува од популарните и уникатни “Чудни мостови” кои се посебна  глетка особено во пролет, од Екопатеката  „кањон на Водопадите” , како и величествените Орфееви скали и кулата Снежанка! Во регионот е застапен и културниот туризам. Само на 30км. се наоѓа  Момчиловата тврдина, крепоста Заград, Асенова крепост, како и новоотворената за туристи висинска тврдина кај село Кошница, кои се едни од спомениците на тракиската култура во регионот.

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 19339 денари (314 €)
ВИП ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Две ноќевања
 • Два појадоци на шведска маса
 • Вечера на шведска маса
 • Новогодишна вечера за двајца во Лоби барот
 • Целодневна анимација за деца и возрасни
 • Базен
 • Фитнес
 • Сауна
 • Парна бања
 • Паркинг
 • Безжичен интернет за целиот хотел
 • Трансфер до Зелената туристичка патека на распоред на хотелот
 • Туристичка такса
 • 9% ДДВ
 • 10% попуст за ски училиште
 • 20% попуст на ски опрема

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 33559 денари (545 €)
ВИП ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Четири ноќевања
 • Четири појадоци на шведска маса
 • Три вечери на шведска маса
 • Новогодишна вечера за двајца во Лоби барот
 • Целодневна анимација за деца и возрасни
 • Базен
 • Фитнес
 • Сауна
 • Парна бања
 • Паркинг
 • Безжичен интернет за целиот хотел
 • Трансфер до Зелената туристичка патека на распоред на хотелот
 • Туристичка такса
 • 9% ДДВ
 • 10% попуст за ски училиште
 • 20% попуст на ски опрема

Новогодишната вечер ќе биде во Лоби барот на хотелот, кадешто за гостите ќе има Новогодишна фолклорна програма и DJ!

Местата по понудата се ограничени!

Хотелот нуди удобно сместување во 42 двоjни соби и 6 луксузни апартмани распределени на 4 спрата. Секоја соба располага со централно греење, бесплатен интернет, мини бар, телефон, телевизор, фен, бања со када и балкон со прекрасен поглед кон Родопите.

На располагање на гостите на хотелот се елегантен ресторан, лоби бар, СПА центар, џакузи, фитнес, сауна, парна бања, затворен базен, рум-сервис, продавница, сала за билијард, салон за убавина, фризерски салон, детско катче, гардероба за скијање и бесплатен паркинг.

СПА центар Extreme нуди широк спектар на релаксирачки третмани, како и козметички процедури со ресторативен  ефект и благотворно влијание врз духот и телото.

Стил и удобност во комбинација со прекрасна локација и разновидност на хотелски услуги го издвојуваат хотел Extreme од другите искуства во Пампорово и го прават одлично место за една безгрижен одмор.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Деца до 4.99 година се сместуваат бесплатно на дополнително легло во соба за двајца со бесплатна Новогодишна гала вечера
 • Деца од 5 до 11.99 година – се доплаќа по 12.5 € на вечер со вклучен појадок и вечера и се сместуваат на дополнително легло во двокреветна соба. Се доплаќа 30 € за празнична Новогодишна гала вечера.
 • Деца над 12 година или трет возрасен – се доплаќа по 15 € на вечер со вклучен појадок и вечера и се сместуваат на дополнително легло во двокреветна соба. Се доплаќа 45 € за празнична Новогодишна гала вечера
 • Валидност на ваучер: од 28 декември 2016 год. до 02 јануари 2017 година.
 • Потребна е претходна резервација на е-mail: reservations@hotel-extreme.bg или тел: +359 879/93 33 08.
 • Анулирање и промена на резервација може да се прави минимум 5 дена пред датумот на сместување. При непојавувањето на резервиран датум ваучерот се смета за невалиден.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Extreme - Пампорово

Хотел Extreme****
к.к. Пампорово, Р. Бугарија
Тел: +359 ******
E-mail: reservations hotel-extreme.bg
Facebook: Hotel Extreme - Pamporovo
Website:
www.hotel-extreme.bg
Skype: hotel_extreme

ВИП Понуди за одмор од нашиот партнер - Хотел Extreme**** Пампорово

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 28.12.2016 до 02.01.2017
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.