Јули и август во Пампорово Бугарија - Хотел Extreme - Пампорово

Еднодневен пакет за двајца со појадок и вечера во Хотел Extreme****, ПампоровоЧетириѕвездниот  хотел Екстрим се наоѓа во јужниот дел на туристичкото одморалиште Пампорово. Опкружен со густа зимзелени шума  со чист воздух, заситен со боров мирис инспирира искрено чувство на топлина и гостопримство и е  одлична комбинација на  идеална местоположба, модерни удобности и неповторлива услуга. Хотелот се наоѓа во центарот на еден од најубавите предели во Бугарија. Само неколку километри се наоѓаат пештерите Ѓаволски грло, Ухловица, Арамиска пештера  и Јагодинска пештера, Триградската клисура, како и прекрасните Смолјански езера.  Неповторливата  природа се дополнува од популарните и уникатни “Чудни мостови” кои се посебна  глетка особено во пролет, од Екопатеката  „кањон на Водопадите” , како и величествените Орфееви скали и кулата Снежанка! Во регионот е застапен и културниот туризам. Само на 30км. се наоѓа  Момчиловата тврдина, крепоста Заград, Асенова крепост, како и новоотворената за туристи висинска тврдина кај село Кошница, кои се едни од спомениците на тракиската култура во регионот.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 2591 денар (42 €)
ВИП ваучерот е за двајца и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба 
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Базен
 • Фитнес
 • Сауна
 • Парна бања
 • Безжичен интернет
 • Туристички данок
 • ДДВ 

Хотелот нуди удобно сместување во 42 двоjни соби и 6 луксузни апартмани распределени на 4 спрата. Секоја соба располага со централно греење, бесплатен интернет, мини бар, телефон, телевизор, фен, бања со када и балкон со прекрасен поглед кон Родопите.

На располагање на гостите на хотелот се елегантен ресторан, лоби бар, СПА центар, џакузи, фитнес, сауна, парна бања, затворен базен, рум-сервис, продавница, сала за билијард, салон за убавина, фризерски салон, детско катче, гардероба за скијање и бесплатен паркинг.

СПА центар Extreme нуди широк спектар на релаксирачки третмани, како и козметички процедури со ресторативен  ефект и благотворно влијание врз духот и телото.

Стил и удобност во комбинација со прекрасна локација и разновидност на хотелски услуги го издвојуваат хотел Extreme од другите искуства во Пампорово и го прават одлично место за една безгрижен одмор.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Деца до 4.99 год. возраст се сместуваат бесплатно.
 • За дете од 5 - 11.99 год. сместено на дополнително легло во двокреветна соба / апартман, се плаќа на рецепција фиксна цена од 9 € на вечер со вклучен појадок и вечера.
 • Трет возрасен, сместен на дополнително легло во двокреветна соба / апартман, се плаќа на рецепција фиксна цена од 15 € на вечер со вклучен појадок и вечера.
 • За сместување во апартман се доплаќа на рецепција по 8 € на ноќевање.
 • Валидност на ваучер: од 10 јули до 27 август 2017 година.
 • Потребна е претходна хотелска резервација на e-mail: reservations@hotel-extreme.bg или тел: +359 879/93 33 08.
 • Поништување и промена на резервација може да се направи минимум 5 дена пред датумот на сместување. При непојавувањето на резервирана тадата ваучерот се смета за невалиден.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Extreme - Пампорово

Хотел Extreme****
к.к. Пампорово, Р. Бугарија
Тел: +359 ******
E-mail: reservations hotel-extreme.bg
Facebook: Hotel Extreme - Pamporovo
Website:
www.hotel-extreme.bg
Skype: hotel_extreme

ВИП Понуди за одмор од нашиот партнер - Хотел Extreme**** Пампорово

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 09.07.2017 до 27.08.2017
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.