Нова година во Пампорово Бугарија - Хотел Пампорово****

Тридневен пакет со појадок и вечера + СПА во Хотел Пампорово*****Не големите, а најчесто малите детали го  разликуваат вистинскиот хотел со 5 ѕвездички од другите. Услуга со вистински топла насмевка и пред сè спокојно и учтиво внимание, што го предлагаме  на клиентите за време на престојот - ова е заштитниот знак на Хотел Пампорово.

Задолжителна доплата за Новогодишна вечера!

ТРИДНЕВEН ПАКЕТ: ВИП цена: 10807 денари (175 €)
ВИП ваучерот е за еден човек, при двојно сместување и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна соба без балкон
 • Три појадоци
 • Две вечери
 • Внатрешен базен
 • Фитнес
 • Сауна
 • Џакузи
 • Парна бања
 • Детско катче
 • Ски градеробер / ограничени количини /
 • Wi Fi интернет на територијата на целиот хотел
 • Транспорт до почетна станица на жичарница
 • Паркинг
 • ДДВ, туристичка такса и осигурување

ТРИДНЕВEН ПАКЕТ: ВИП цена: 32422 денари (526 €)
ВИП ваучерот е 
за до двајца возрасни и две деца до 12 год. или тројца возрасни и вклучува:

 • Три ноќевања во студио
 • Три појадоци
 • Две вечери
 • Внатрешен базен
 • Фитнес
 • Сауна
 • Џакузи
 • Парна бања
 • Детско катче
 • Ски градеробер / ограничени количини /
 • Wi Fi интернет на територијата на целиот хотел
 • Транспорт до почетна станица на жичарница
 • Паркинг
 • ДДВ, туристичка такса и осигурување

Задолжителна доплата за Новогодишна вечера:

Новогодишна вечерa вo ресторан Перелик - / р-н Евридика - возрасен - 74 € и дете од 4 до 11.99 год. - 20 €

​Новогодишна наградна игра со награди - Еден од Вас во Новогодишната ноќ ќе добие:

 • Викенд за двајца во хотел Пампорово / Викенд за двајца во хотел ROYAL CASTLE Design & Spa - р - н Перелик
 • До 250 € купон за конзумациja во новоотворениот клуб Мегами - Софија / Викенд за двајца во хотел Пампорово - р - н Евридика

Хотел Пампорово има 209 простории на седум спрата- 5 еднокреветни соби, 168 двокреветни соби, 30 апартмани, 5 луксузни апартмани и еден претседателски апартман со вкупно 540 легла.
Хотелот е дизајниран да ги задоволи различните вкусови и потреби. Базата е погодна за сместување на гости со поинаква цел на патувањето: рекреативен планински туризам, спортски туризам - скијање, забавен, културен, конгресен туризам.
Хотелот располага со:
Два луксузни ресторани со 320 места, со одлична услуга и врвна  кујна.
Комфорниот  лоби бар со камин  нуди огромна разновидност на коктели и слатки.
Ноќниот бар е со 60 седишта, а за музиката се грижи професионален DJ. Атрактивните бармени нудат одлична бар презентација, која ги импресионира дури и најпретенциозните  клиенти.
Во ирскиот паб со 65 седишта можете да послушате ирска музика и да уживате во одличната кујна и разновидноста на ирското пиво.
Салата за куглање нуди еден поинаков начин да го поминете попладнето забавувајќи се  со пријателите.
Трговскиот центар нуди автентични бугарски сувенири за спомен од пријатниот престој.
Во хотелот можат да ги користите  услугите на фризерски салон, детска соба, билијард, куглана, сала за тивки игри, интернет сала, бесплатен паркинг и конференциска сала со 200 места, опремена со мултимедија.

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Вип ваучерoт е за еднo лице при сместени двајца возрасни во двокреветна соба и двокреветна соба без балкон. Сместувањето во студио е за до двајца возрасни и две деца до 12 год. или тројца возрасни.
 • Дете од 0 до 3.99 г. во двокреветна соба се сместува бесплатно.
 • Дете до 11.99 г. на дополнително легло во двокреветна соба се сместува бесплатно.
 • Второ дете од 4 до 11.99 г. на дополнително легло во двокреветна соба користи 50% попуст.
 • Деца од 4 до 11.99 год. на редовно легло во двокреветна соба користат 50% попуст од цената за возрасен.
 • Возрасен на дополнително легло во двокреветна соба користи 20% попуст од цената за редовно легло.
 • Деца сместени со еден возрасен во двокреветна соба - двете деца уживаат 50% попуст од цената за возрасен.
 • Максимално сместување во двокреветна соба без балкон - 2 возрасни+2 деца; во студио - 2 возрасни + 2 деца  или тројца возрасни.
 • Задолжителна доплата за Новогодишна вечера: Новогодишна вечерa вo ресторан Перелик - / р-н Евридика - возрасен - 74 € и дете од 4 до 11.99 год. - 20 €
 • Рок за анулација на резервации: до 20 дена пред датата за сместување.
 • При прекршување роковите за откази се наплаќа казна во износ од едно ноќевање.
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 28 декември 2017 год.  до 02 јануари 2018 година.
 • Потребна е претходна хотелска резервација на тел: за резервации: +359 309/585 55; рецепција: +359 309/599 00.
 • Видете ги сите општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Пампорово****

К.к. Пампорово, Р. Бугарија
Тел. за резервации: +359 
******
Тел. рецепција +359 ******
E-mail: pamporovo.hotel@vghotel.net
Website: www.hotelpamporovo

ВИП Понудата е обезбедена од Хотел Пампорово*****

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 28.12.2017 до 02.01.2018
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.