Спа одмор во Петрич - СПА Хотел БАЦ - Петрич

Еднодневен пакет со минерален базен и релакс зона во Хотел Бац 4*, ПетричСПА Хотел БАЦ 4 * е еден од најубавите хотели во сончевиот Петрич. Вгнезден во подножјето на  планината Беласица. Петрич е на 15 км од границаta со Грција и na 22 км од границата со Македонија. Тој им нуди на своите гости ;етириѕвезден луксуз, пресоздаден во уникатна атмосфера и одлична услуга. Убав и стилски, хотелот нуди се што треба за одмор, како и за разни деловни настани - коктели, презентации, конгреси и тим-билдинг, свадби и родендени.

ЕДНОДНЕВДЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 1232 денари (20 €)
ВИП ваучерот е за едно лице, при сместени двајца возрасни и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна просторија
 • Базен со топла минерална вода 
 • Фитнес сала
 • Парна бања
 • Сауна
 • Обезбедуван паркинг
 • Широкопојасен безжичен интернет
 • Туристички данок и ДДВ

Во егзотичниот ресторан со 120 места ќе најдете голем број на јадења подготвени со чисти еколошки производи од регионот. Егзотичната градина ќе ве импресионира со над 30 сорти гулаби и зајачиња.
Бањата ќе придонесе за вашата релаксација со најразлични масажи, сауна, парна соба, фитнес сала. Вие исто така ќе можете да уживате во професионални масажи со соодветна доплата.
Недалеку од хотелот има забележителности како што се куќата музеј Баба Ванѓа и градскиот музеј по Историја во Петрич. Можете да ги посетите областа Рупите и храмот Баба Ванѓа „Св. Петка Бугарска“, тврдината на Цар Самуил, манастирот „Преподобна Стоја“, тврдината „Хераклеја Синтика“, како и најмалиот град во Бугарија - Мелник.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот мора да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Ваучерот важи за едно лице, при сместени двајца возрасни до двокреветна просторија.
 • Доплата за појадок на шведска маса - 6 €.
 • Доплата за појадок на сет мени - 2.5 €.
 • Доплата за вечера - 7.5 €.
 • Деца под 6 години - бесплатно сместување.
 • Деца од 6 до 12 години на дополнително легло - 13 €.
 • Возрасен на дополнителен кревет - 15 €.
 • Сите дополнителни плаќања се вршат на рецепцијата на хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 04 Август до 20 Декември 2020 година.
 • Потребна е претходна резервација пред да набавите ваучер на +359 888/090 910.
 • Погледнете ги сите Услови и правила.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

СПА Хотел БАЦ - Петрич

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 03.08.2020 до 30.09.2020
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.