Декември во Банско - Хотел Риверсајд, Банско

Eднодневен пакет со појадок или со појадок и вечера + СПА во Хотел Риверсајд, Банско

Eднодневен пакет со појадок или со појадок и вечера + СПА во Хотел Риверсајд, Банско

Изберете пакет

Еднодневен пакет со појадок + СПА во Хотел Риверсајд, Банско

Цена: 1264 ден.
Купете

Еднодневен пакет со појадок и вечера + СПА во Хотел Риверсајд, Банско

Цена: 1454 ден.
Купете
Валидност 29.11.2018 - 21.12.2018
Цена на човек/ден 1264 - 1453.6 ден.ден/ човек
Местоположба Банко
Купени 12 ваучери
 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување.
 • Деца до 5.99 годишна возраст се сместуваат бесплатно.
 • За деца од 6 до 11.99 годишна возраст се доплаќа  10 € на ден за ноќевање со појадок или 12 € на ден за ноќевање со појадок и вечера.
 • За деца над 12 годишна возраст и трет возрасен се доплаќа 14 € на ден за ноќевање со појадок или 16 € на ден за ноќевање со појадок и вечера.
 • При промена или анулирање на резервација до 14 дена пред датата за сместување - хотелот ја задржува сумата и не се рефундираат средства.
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата на хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 29 ноември до 21 декември 2018 година.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на тел: +359 887/ 15 34 05.
 • По купувањето на ваучерот треба да ја потврдите вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на тел: +359 887/ 15 34 05.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Гр. Банско, р. Бугарија
ул. „Глазне” 37
Моб: +359 
887/ 15 34 05
Е-Mail: sales@riversidehotelbansko.com
Website:riversidehotelbansko.com

ВИП Понудата е предоставена од нашиот партнер - хотел Риверсајд ****

Eднодневен пакет со појадок или со појадок и вечера + СПА во Хотел Риверсајд, Банско

Изберете пакет

Еднодневен пакет со појадок + СПА во Хотел Риверсајд, Банско

Цена: 1264 ден.
Купете

Еднодневен пакет со појадок и вечера + СПА во Хотел Риверсајд, Банско

Цена: 1454 ден.
Купете
Валидност 29.11.2018 - 21.12.2018
Цена на човек/ден 1264 - 1453.6 ден.ден/ човек
Местоположба Банко
Купени 12 ваучери
 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување.
 • Деца до 5.99 годишна возраст се сместуваат бесплатно.
 • За деца од 6 до 11.99 годишна возраст се доплаќа  10 € на ден за ноќевање со појадок или 12 € на ден за ноќевање со појадок и вечера.
 • За деца над 12 годишна возраст и трет возрасен се доплаќа 14 € на ден за ноќевање со појадок или 16 € на ден за ноќевање со појадок и вечера.
 • При промена или анулирање на резервација до 14 дена пред датата за сместување - хотелот ја задржува сумата и не се рефундираат средства.
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата на хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 29 ноември до 21 декември 2018 година.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на тел: +359 887/ 15 34 05.
 • По купувањето на ваучерот треба да ја потврдите вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на тел: +359 887/ 15 34 05.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Гр. Банско, р. Бугарија
ул. „Глазне” 37
Моб: +359 
887/ 15 34 05
Е-Mail: sales@riversidehotelbansko.com
Website:riversidehotelbansko.com

ВИП Понудата е предоставена од нашиот партнер - хотел Риверсајд ****

Сместен во подножјето на Пирин планина, Хотел Риверсајд **** гр. Банско, ви овозможува да уживате 365 дена во годината на неверојатни природни предели, пријатно комбинирани со удобност и комфор, во добра услуга со насмевка и професионализам. За љубителите на кулинарските искушенија нудиме различни национални и Европски јадења. СПА центарот се протега на површина од 1580 м2. Во него ќе најдете голем топол базен, џакузи, сауна, парна бања и солариум кои во комбинација со различните масажи и третмани ќе помогнат на секој гостин да заборави на стресот и бурното секојдневие.
Хотелот се наоѓа во непосредна близина на центарот на градот и стариот дел на убавото планинско гратче Банско. Основниот ски лифт сe наоѓа на само неколку минути оддалеченост. За Вашиот комфор обезбедуваме бесплатен превоз до ски лифтот во зимската сезона.
Хотелот предлага квалитетна услуга и исклучително пријатна атмосфера.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1264 денари (20 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна стандардна соба
 • Еден појадок
 • Внатрешен минерален базен
 • Сауна
 • Парна бања
 • Џакузи
 • Детско катче
 • Wi - Fi интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1454 денари (23 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна стандардна соба
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Внатрешен минерален базен
 • Сауна
 • Парна бања
 • Џакузи
 • Детско катче
 • Wi - Fi интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса

Локацијата на хотелот ви дава можност да ја почувствувате историјата на градот, да се прошетате по автентичните тесни калдрмени улички, како и да ги посетите многубројните традиционални таверни и ресторани. Уникатниот хотелски дизајн и атмосфера, во комбинација со хармонијата и спокојството на градот се совршена комбинација за Вашиот незаборавен престој во Банско.

Хотелот располага со:

 • 80 стилски декорирани соби и мезонети
 • Лоби-бар
 • СПА-центар со внатрешен базен, сауна, парна бања, џакузи и индивидуално СПА
 • Перална
 • Паркинг
 • Детска соба
 • Безжичен интернет
 • Конференциска сала за 50 луѓе

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување.
 • Деца до 5.99 годишна возраст се сместуваат бесплатно.
 • За деца од 6 до 11.99 годишна возраст се доплаќа  10 € на ден за ноќевање со појадок или 12 € на ден за ноќевање со појадок и вечера.
 • За деца над 12 годишна возраст и трет возрасен се доплаќа 14 € на ден за ноќевање со појадок или 16 € на ден за ноќевање со појадок и вечера.
 • При промена или анулирање на резервација до 14 дена пред датата за сместување - хотелот ја задржува сумата и не се рефундираат средства.
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата на хотелот.
 • Валидност на ваучер: од 29 ноември до 21 декември 2018 година.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на тел: +359 887/ 15 34 05.
 • По купувањето на ваучерот треба да ја потврдите вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на тел: +359 887/ 15 34 05.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Риверсајд, Банско

Гр. Банско, р. Бугарија
ул. „Глазне” 37
Моб: +359 
887/ 15 34 05
Е-Mail: sales@riversidehotelbansko.com
Website:riversidehotelbansko.com

ВИП Понудата е предоставена од нашиот партнер - хотел Риверсајд ****

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 29.11.2018 до 21.12.2018

Уште понуди:

-50%

СПА одмор во Велинград

Цена: 3 097ден. 1 548ден.

Одмор во Банско

Цена: 1 264ден.
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.

Програма на All Inclusive:

- 08:00 - 10:00 часа - Појадок на шведска маса или сет мени +  кафе, чај и сок .

- 12:30 - 14:00 часот - Ручек на шведска маса или сет мени

- 16:00 - 17:00 часот - Попладневна ужина

- 19:00 - 21:00 часот - Вечеря на блок маса или сет меню.

- 12:00 - 21:00 часот - кафе, чај, сокови, бугарски алкохол, вино и пиво

Програмата започнува со попладневна ужина и завршува со ручек во денот на заминувањето.

При помалку од 20 гости, исхраната се врши на сет мени. Секоја нарачка надвор од пакетот All inclusive се наплаќа дополнително.