Еко одмор во Родопите - Комплекс Флора

Еднодневен викенд пакет со појадок + СПА во Еко Комплекс ФлораКомплекс Флора се наоѓа во селото Паталеница, на 50 километри од градот Пловдив. Близу до Комплекс Флора се наоѓа културно-историскиот споменик - црквата "Св. Димитар" од 12 век. Комплексот располага со пријатни соби за вашиот одмор, пријатно место за одмор, каде може да уживате со пријателите во пријатна музика, да погледнете во срцето на планината Родопи.

ЕДНОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ: ВИП цена: 980 денари (16 €)
ВИП ваучерот е за еден човек, при сместени две лица во двокреветна соба или четири лица во апартман и вклучува:
(Важи за сместување во петок и сабота)

 • Ноќевање во двокреветна соба (при двајца сместени) или апартман (при четворица сместени)
 • Еден појадок
 • Џакузи
 • Парна бања
 • Сауна
 • Клима, кабловска телевизија, локално парно
 • Безжичен интернет
 • Обезбедуван паркинг
 • Туристичка такса

Ресторан Флора е посебно место каде што може да поминуваат повеќе време со семејството и пријателите во пријатна атмосфера, да се забавувате и да потанцувате. .
Во СПА зоната секој може да се опушти и ослободи од наталожениот стрес. СПА центарот се состои од џакузи, инфрацрвена сауна, сала за релаксација, масажи и внатрешен базен за релаксација. Во внатрешниот базен температурата на водата е 35 - 36 степени, загреана и омекната преку соларен и еко-пелетен систем.

ДОПОЛНИТЕЛНИ ПРОМОТИВНИ УСЛУГИ од хотелот: се нарачуваат  заедно со резервацијата или на рецепција при сместување, плаќа на лице место:

 • Две комплетни масажи, во времетраење од 60 минути на цената на една сеопфатна масажа- по 15 € за еден масажа
 • Две делумни масажати, во времетраење од 30 минути на цената на една делумна масажа- по 10 € за една сеопфатн масажа
 • Романтична вечер за двама- во Релакс центар со џакузи, на свеќи, маса за двајца, шампањ, овошје, соодветна музика- до 2 часа индивидуално во парови по 22 часот – 15 € - нарачка при резервацијата
 • Јавање коњи / прошетка во планината- 10 € за еден час на човек
 • Посета споменици на културата или манастир Св Петар и Павле
 • Користење на наргиле-5 €

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата важи за еден човек, при сместeни двајца во двокреветна соба  или четири лица во апартман.
 • Дете до 4.99 години-бесплатно.
 • Дете од 5-11.99 години – 7.5 €.
 • Валидност на ваучер: од 01 февруари до 31 март 2020 година.
 • Понудата не важи за официјалните празници.
 • Потребна е претходна хотелска резервација на тел: +359 895/08 51 54.
 • Сместување после 14:00 часот.
 • Напуштање до 12:00 часот.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Комплекс Флора

Еко Комплекс "Флора"
Област Пазарџик, Пловдив - Р. Бугарија
С. Паталеница
Моб: +359 ******
E-mail:
info@flora-eco.com
Facebook: Еко Комплекс Флора
Website: www.flora-eco.com

ВИП Понудата е обезбедена од Еко Комплекс "Флора"

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 01.02.2020 до 31.03.2020
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.