Одмор на остров Тасос - Hotel Thassos Grand Resort*****

Еднодневен Велигденски пакет со појадок + загреан надворешен базен во Thassos Grand Resort*****, ТасосThassos Grand Resort ***** е бисер на смарагдниот остров Тасос во Егејското Море. Комплексот е лоциран во прекрасен залив со прекрасен поглед кон светата планина Атос. Запознајте се очи во очи со вечниот Медитерански стил, деликатно вткаен во сегашноста во ова неверојатно место за неверојатни луѓе!

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 2244 денари (36 €)
Вип Ваучерот е за едно лице, при минимум три ноќевања и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна соба со поглед кон градина
 • Едeн појадок
 • Користење на загреан надворешен базен (28 ⁰С)
 • Лежалки на плажа и на базените
 • Паркинг
 • Туристичка такса и ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 3097 денари (50 €)
Вип Ваучерот е за едно лице, при минимум три ноќевања и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна соба со поглед кон егејско море
 • Едeн појадок
 • Користење на загреан надворешен базен (28 ⁰С)
 • Лежалки на плажа и на базените
 • Паркинг
 • Туристичка такса и ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 3571 денар (58 €)
Вип Ваучерот е за едно лице, при минимум три ноќевања и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна соба на прва линија со поглед кон егејско море
 • Едeн појадок
 • Користење на загреан надворешен базен (28 ⁰С)
 • Лежалки на плажа и на базените
 • Паркинг
 • Туристичка такса и ДДВ

Одморот во Thassos Grand Resort ***** значи:

 • Поволни цени
 • Спокојство
 • Пријатни топли денови - без летни горештини
 • Загреан надворешен базен (28 ⁰С)

Комплексот се состои од 14 одделни згради кои создаваат атмосфера на мали независни вили, опкружени со убави градини. Овој луксузен хотел е на ефектена крајбрежна локација и нуди 167 двокреветни соби и 12 апартмани, лоцирани во зградите. Сите соби и апартмани се опремени со:
* бања
* телевизор
* сателитска телевизија
* телефон
* Мини бар
* клима
* Wi-Fi
* Со балкон или веранда
Хотелот е лоциран на самиот морски брег и ги нуди сите удобности за еден прекрасен одмор на море, како за парови, така и за семејства со мали деца.

Плажа и базени:
Неверојатно чиста морска вода, со повеќе нијанси на сина и зелена, бела песочна плажа, лоциран меѓу вековни борови, во двестегодишна Маслинова гора. Почуствувајте ја топлината на песокот под нозете, искапете се во сончевите зраци и пливајте во водите на плажата на комплексот.
Четирите надворешни базени се лоцирани во близина на морскиот брег, нудат комбинација на впечатлива глетка со висококвалитетна услуга.
Asteria Spa & Wellness:
Повелете во нашиот СПА центар да го преоткриете вашето тело и да го балансирате Вашиот ум за да постигнете здрав, среќен и долг живот!
Нашиот СПА центар предлага масажи и терапии кои Ви гарантираат смиреност и целосна релаксација. За нас физичкото и психичкото спокојство на гостите е од исклучително значење и затоа посветуваме посебно внимание на секој наш клиент, со единствена цел да предложиме незаборавен престој.
Asteria Spa & Wellness е поделен на 2 дела:
Зона за релаксација, која вклучува: Парна бања, класична финска сауна, солна соба, џакузи, топли легла, кнајп патека, ледена кофа.
Зона за процедури - нуди широк спектар на масажи, третмани за лице и хидротерапија, естетски и козметички услуги.
ресторан Олимп:
Со поглед кон заливот Агиос Јоанис Лукас, ресторанот на своите посетители предлага појадок на шведска маса, проследен со интернационално бифе, со зона за подготовка на јадења во живо пред клиентите за вечера, како и специјални тематски вечери посветени на одредена кујна. За ручек, на располагање на гостите е а ла карт менито на ресторанот. Со можност за јадење на отворено и затворено, и во двата случаи морската глетка и вкусните јадења придонесуваат за едно прекрасно искуство со вашите најблиски.
Таверна DIONYSUS:
Софистицирана автентична грчка кујна, со модерен вкус и префинети традиционални медитерански рецепти, приготвени од свежи природни производи, произведени на островот Тасос.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Вип Ваучерот е за едно лице сместено во соодветната просторија, при минимум престој од 3 ноќевања.
 • Доплата за НВ (полупансион) - 20 евра на ден за возрасни, 10 евра за дете 2-11.99 години (Доплата за вечера е опционална и при желба на гостинот се плаќа на лице место во хотелот).
 • Попусти за деца и возрасни на дополнителен кревет:
 • Дете до 11.99 години, сместено на дополнително легло, се сместува бесплатно на база ноќевање со појадок.
 • Трет возрасен, сместен на дополнително легло плаќа 70% од цената за возрасен на редовно легло на база ноќевање со појадок.
 • Доплата за деца и 3-от возрасен на дополнително легло се прават на лице место на рецепција во хотелот.
 • Понудата е само за хотелско сместување и не вклучува превоз.
 • При откази на резервација по промотивни цени за рани резервации се должи казна во износ од 100% од цената.
 • Валидност на ваучер: од 25 април до 01 мај и од 24 до 26 мај 2019 година.
 • Потребна е претходна резервација на тел: +359 894/66 10 22 02/935 01 97 или email: office@artatour.com.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Hotel Thassos Grand Resort*****

Хотел Thassos Grand Resort*****
Thassos, Agios Ioannis Lukas Beach , Р. Грција
Тел: +359 ******
Tel: +359 ******

E-mail: office@artatour.com
Website: www.thassosgrandresort.com
Facebook: Thassos Grand Resort

ВИП Понудата е обезбедена од Арта Тур со адреса гр.Софија, ул. Кирил Благоев 12!

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 23.05.2019 до 26.05.2019
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.