Одмор во Велико Трново, Бугарија - Хотелски Комплекс Брест

Еднодневен пакет со појадок и вечера во Хотелски Комплекс Брест, до Велико Трново - БугаријаХотелски Комплекс Брест е идеална можност да избегате од градската бучава и стресот на секојдневието, да уживате во спокојот и тишината, удобноста и добрата кујна.
Комплексот се наоѓа на 8 км. од Велико Трново во насока кон градовите Дрјаново и Габрово. Лоциран е меѓу убава шумската област устроена во уникатен парк на брегот на Дрјановска река. Природата, спокојството, одличната база, условите за спорт и забава, близината до културно - историските знаменитости на регионот го прават  комплексот атрактивно место, како за одмор и рекреација, така и за организирање на настани од различен карактер.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP ЦЕНА 1232 денари (20 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна соба
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Паркинг
 • Интернет
 • Туристичка такса, ДДВ

Хотелскиот дел на комплексот, нуди сместување во 27 различни по стил комфорни соби распоредени во шест самостојни вили. Секоја соба е со посебен влез, сопствена бања, џакузи или туш, телевизор со кабловска телевизија, телефон, локално греење. WI-FI на територијата на целиот комплекс.

Хотелски комплекс "брест" се наоѓа во регион богат со културно - историски и природни знаменитости.
За да биде вашиот одмор повеќе од комплетен ви нудиме да ги посетите најинтересните од нив:

Историскиот рид "Царевец"
Аудио-визуелен спектакл "Звук и светлина"
Архитектонски резерват село Арбанаси
Дрјановски манастир
Пештерата "Бачо Киро"
Етнографски музеј на отворено "Етара" гр.Габрово
Еко патеки

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за едно лице при цместени двајца возрасни.
 • Сместување на деца до 4 годишна возраст - бесплатно.
 • Деца од 4 до 12 годишна возраст – 7 € на база  ноќевање со појадок.
 • Трет возрасен купува цел ваучер.
 • Доплата за сместување воапартман со џакузи - 10 € на вечер.
 • Сите партиципации и доплати се вршат на рецепција;
 • Валидност на ваучер: од 01 ноември до 20 декември 2019 година.
 • Неопходна е претходна резервација на тел: +359 899 13 44 44, +359 899 13 44 35.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотелски Комплекс Брест

Хотелски Комплекс Брест
Гр. Велико Трново, Р. Бугарија

Местност Брест
Моб: +359 ******
Моб: +359 
******
Е-mail: [email protected]
Website: www.bryasta.com

ВИП Понудата е предоставена од Хотелски Комплекс Брест, Велико Трново

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 01.11.2019 до 20.12.2019
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.