Нова година 2018 во Велико Трново Бугарија - Хотел Света Гора

Дводневен, тридневен или четиридневен пакет со појадок, вечера + новогодишна вечера во Хотел Света ГораАко сте во потрага за тивко и мирно место за да ја пречекате новата 2018 година Хотел Света Гора, Велико Трново е Вашето место.

Хотел Света Гора Ве поканува да ја пречекате Новата Година 2018 во панорамскиот ресторан RAYA Garden. Во празничната ноќ виртуозниот виолинист Станислав Панајотов - Стенли, DJ и Божиќниот ансамбл ќе се погрижат за доброто расположение на нашите гости. Празничен огномет го означи почетокот на 2018 година.

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 8026 денари (130 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Две ноќевања во двокреветна соба
 • Два домашна појадоци
 • Една вечера по претходно подготвено мени
 • Празнична новогодишна вечера
 • Интернет
 • Бесплатен паркинг
 • Можност за подоцнежно одјавување - до 19.00 часот

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 10049 денари (163 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Три  ноќевања во двокреветна соба
 • Три домашна појадоци
 • Две вечери по претходно подготвено мени
 • Празнична новогодишна вечера
 • Интернет
 • Бесплатен паркинг
 • Можност за подоцнежно одјавување - до 19.00 часот

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 11787 денари (191 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Четири ноќевања во двокреветна соба
 • Четири домашна појадоци
 • Три вечери по претходно подготвено мени
 • Празнична новогодишна вечера
 • Интернет
 • Бесплатен паркинг
 • Можност за подоцнежно одјавување - до 19.00 часот

Празнично новогодишно Мени:

Трилогија на макала (авокадо, филаделфија со лосос, лутп родопско макало) со крцкави брускети
Микс салата со шери домати врз печен син патлиџан со француски дресинг, гарнирана со семки од сончоглед
Варијација на салата капрезе со микс од шери домати, моцарела, свежа рукола и песто
Бомбони од микс од сирења со сос од калинки и свежо нане
Риба есетра врз канапе од бланширан ориз
Телешки рибаj стек, гарниран со мус од ф'стаци
Комбинација од италијански колбаси
Домашен леб со путер и сирење
Чизкејк
Новогодишна Баница
Овошје
Минерална вода - 0.330 л
Безалкохолен пијалок - 0.250 л
Ракија - 0,100 l
Вино од винарија Јалово - 0.500 л
Просеко - 0,120 л

Хотелот располага со 5 апартмани со када, мини бар и панорамски поглед на ВеликоТрново, 23 двокреветни соби со поглед на градот и уникатната природа околу него, 17 двокреветни соби и 5 трокреветни соби. Собите се удобно опремени, погодни за релаксиран и пријатен одмор.

WF, рум-сервис, перална, сеф, бебешки креветчиња, обезбедуван паркинг за 50 автомобили.

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Понудата важи за едно лице, при сместени двајца возрасни.
 • Доплата за соба со поглед кон Велико Трново – 5 € на човек на ден.
 • Бесплатно сместување за дете до 3,99 години, сместено со двајца возрасни.
 • Децата на возраст од 4 до 7 години, сместени со две возрасни лица, плаќаат 60 € за дводневен пакет и 75 € за тридневен и четиридневен пакет. Доплатата вклучува мени за Нова Година и соодветен број  вечери за деца според избраниот пакет.
 • За дете од 7 до 12,99 години, сместено на дополнителен кревет се доплаќа  75 € за дводневен пакет и 90 € за тридневен и четиридневен пакет. Доплатата вклучува мени за Нова Година и соодветен број  вечери за деца според избраниот пакет.
 • За лица над 13 години или трет возрасни сместени на дополнителен кревет, се плаќа 115 € за дводневен пакет и 140 € за тридневен и четиридневен пакет. Доплатата вклучува мени за Нова Година и соодветен број  вечери според избраниот пакет.
 • За единечно сместување се доплаќа 28 € кон соодветниот пакет.
 • Сите доплати се вршат на рецепција.
 • Сместувањето во хотелот е по 13 часот. Можност за порано сместување по 11 часот само со претходна нарачка по телефон.
 • Домашни миленици не се дозволени.
 • Понудата важи од 29.12.2017 до 02.01.2018.
 • Неопходна е претходна хотелска резервација на тел: +359 879/10 75 00.
 • Видете ги сите Општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Света Гора

гр.Велико Трново, Р. Бугарија
Тел: +359 
******
е-mail: 
hotel@hotelsvetagora.com
Website: www.svetagora.bg
Facebook: Хотел Света Гора

ВИП Понудата е обезбедена од Хотел Света Гора

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 29.12.2017 до 02.01.2018
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.