СПА релаксација во Велинград - Балнеохотел Аура - Велинград

Повелете во хотелот со најтоплата минерална вода во Велинград – СПА одмор со појадок и вечера во Балнеохотел Аура***БАЛНЕОХОТЕЛ "Аура" се наоѓа на живописна локација во непосредна близина на центарот на градот Велинград и за своите гости нуди панорамски поглед кон убавиот град и планината Родопи .
Овде може да уживате во пријатната атмосфера-комбинација од комфор во хотел Аура и балнеолошките и пријатни климатски фактори на градот Велинград.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 1770 денари (29 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна соба
 • Едeн појадок
 • Една вечера
 • Користење на 2 внатрешни топли минерални базен со џакузи, целогодишен надворешен минерален базен, надворешно џакузи, фитнес
 • СПА зона: контрастна базен, сауна, парна бања, тропски туш
 • Бесплатен безжичен интернет, интернет телевизија
 • Бесплатен паркинг со ограничен број места
 • Туристичка такса, осигурување и 9% ДДВ

Хотелот располага со 63 двокреветни соби, 3 стандардни апартмани и 3 големи апартмани. Собите се опремени со кабловска телевизија, интернет, бесплатен WI-FI, клима, телефон, мини бар, аудио озвучување, паник копче. Сите соби и апартмани на хотелот се напојуваат со топла минерална вода. Хотелот располага со обезбедуван паркинг (ограничен број места).
За време на престојот гостите можат да отседнат во класичен ресторан со модерна и софистицирана атмосфера со 180 места во затворен простор и 60 места на отворено, распоредени на пространа сончева тераса. Ентериерот на лоби барот на хотелот создава неповторлива атмосфера за релаксација на посетителите.
Хотел "Аура" Велинград е одлично место и за вашите деловни состаноци, конференции и семинари. Хотелот располага со пространа конференциска сала со капацитет од 130 места и со целосна техничка опрема - екран, флипчарт, мултимедија, безжичен интернет.
Минералната вода во хотелот "Аура" е од извор "Влас", познат по своите извонредни лековити својства. Лековито-профилактичките својства на водата се потврдени како од истражувањата, така и од стекнатото искуство во лекувањето на разни болести.
Хотел "Аура" за своите гости предлага различни спа третмани и хидромасажа, како што се:
подводна струјна масажа / тангентор /;
бисерна када;
При овие процедури се користат лековитите својства на минералната вода, минерални соли, билки и различни масла на билна основа. При комбинацијата на овие производи со минералната вода организмот се релаксира, ободрува и тонизира.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување, при минимум две ноќевања за викенд. Понудата важи при три ноќевања за периодите 6, 7, 8 септември и 21, 22, 23 септември!
 • Дете до 4 години со двајца возрасни се сместува бесплатно (максимум две деца).
 • Доплата за деца од 4 до 11.99 год. на база ноќевање со појадок и вечера – 12 € на лице место во хотелот.
 • Доплата за лица над 11.99 год. на база ноќевање со појадок и вечера – 16 € на лице место во хотелот.Понудата не важи за време на официјалните празници во Бугарија.
 • Валидност на ваучер: од 13 август до 30 септемрви 2018 година.
 • Потребна е претходна хотелска резервација за саканиот период, пред купување на ваучер на тел: +359 359 53 129 и +359 885/66 06 05.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Балнеохотел Аура - Велинград

Хотел Аура, Р. Бугарија
Гр. Велинград

Цар Иван Асен" №25
Тел: +359 ******
Моб: +359 
******
E-mail: hotelaura@abv.bg
Website: www.hotelaura-bg.com

ВИП Понудата е обезбедена од нашиот партнер - БАЛНЕОХОТЕЛ АУРА***, Велинград

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 12.08.2018 до 30.09.2018
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.