All Inclusive летување во Златни песоци Бугарија - Хотел Преслав - Златни песоци

Еднодневен пакет за двајца во текот на целата летна сезона на база All Inclusive во Хотел Преслав, Златни песоци



Хотел Преслав се наоѓа во летното одморалиште Златни Песоци на брегот на Црното море, опкружен со зеленило и оддалечен само 150 метри од плажите, до кои се доаѓа преку пријатна алеја.

Во близина се наоѓа балнеолошкиот центар на хотел Амбасадор, а локалите и продавниците во центарот на одморалиштето се на само 500 метри од хотелот.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: 4424 денари (72 €) - 50% = 2212 денари (36 €)
Важи за периодот од 01 до 30 јуни
ВИП Ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна соба
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Надворешен базен, детски базен
 • Чадор и лежалки на базенот
 • Интернет во заедничките делови на хотелот и собите
 • Фитнес
 • Игралиште за одбојка на плажа во близина на базенот
 • Туристичка такса и ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: 5688 денари (92 €) - 50% = 2844 денари (46 €)
Важи за периодот од 01 до 31 јули
ВИП Ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна соба
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Надворешен базен, детски базен
 • Чадор и лежалки на базенот
 • Интернет во заедничките делови на хотелот и собите
 • Фитнес
 • Игралиште за одбојка на плажа во близина на базенот
 • Туристичка такса и ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: 6320 денари (102 €) - 50% = 3160 денари (51 €)
Важи за периодот од 01 до 31 август
ВИП Ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна соба
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Надворешен базен, детски базен
 • Чадор и лежалки на базенот
 • Интернет во заедничките делови на хотелот и собите
 • Фитнес
 • Игралиште за одбојка на плажа во близина на базенот
 • Туристичка такса и ДДВ

Хотелот се состои од две крила, меѓусебно поврзани со лоби бар. Хотел Преслав е на 3 спрата и располага со 153 соби (138 двокреветни соби и 15 едноспални апартмани), лоби бар, рецепција, неверојатно убав англиски двор, сателитска ТВ, хотелски ресторан, надворешен базен, бар на базенот, како и интернет пристап во фоајето на хотелот и собите.

Хотелот е реновиран во 2015 година.

Двојните соби се пријатно опремени и располагаат со спална или две единечни легла, како има можност и за дополнително, со туш и тоалет, балкон, сателитска ТВ, фрижидер и телефон.

Апартманите располагаат со спална и дневна соба - пријатно опремени соби, разделени со врата. Спалната е тип француско легло (двојно), во дневната соба има можност за поставување на дополнително легло, бања, тоалет, балкон, сателитска ТВ, фрижидер, телефон.

Ресторанот располага со 300 места, нуди широк избор на европска и бугарска кујна. Лоби барот и прекрасниот англиски двор само ја надополнуваат мирната атмосфера на хотелот и го прават уште попривлечен за одмор.

На гостите на хотелот се нудат индивидуални сефови на рецепција со доплата, автомобили за изнајмување, билјард, различни видови игри, фитнес и игралиште за одбојка на плажа во близина на базенот.

Доброто расположение и комфорот кој хотел Преслав ви го нуди, го прават атрактивно место за вашиот летен одмор!

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Максимално сместување во двокреветна соба - 2 возрасни + 1 дете или 3 возрасни.
 • Дете до 5,99 години се сместува и храни бесплатно
 • Дете од 6 до12,99 години - доплаќа 2.5 € на ден за периодот од 01 до 30 јуни и 5 € на ден за периодот од 01 јули до 31 август.
 • Возрасен на дополнително легло - доплаќа 10 € на ден за периодот од 01 до 30 јуни и 20 € на ден за периодот од 01 јули до 31 август.
 • Доплата за апартман со една спална- 10 € на вечер.
 • Валидност на ваучер: од 01 јуни до 31 август 2016 година.
 • За периодот 01 - 24 јули нема слободни места.
 • Сите доплати се вршат на рецепција!
 • Неопходна е претходна хотелска резервација пред купување на ваучер на тел: +359 884/05 85 11, +359 52/355 810 (работно време од 08:00 до 20:00) или на е-mail: info@hotelpreslav.eu.
 • Видете ги сите општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Преслав - Златни песоци

Хотел Преслав
Златни пeсoци, Р. Бугарија

Тел: +359 ******
Тел.: +359 ******
E-mail: info@hotelpreslav.eu
Website: www.hotelpreslav.eu

ВИП Понудата за Црно море 2016 е обезбедена од Хотел Преслав

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 16.05.2016 до 31.08.2016

Уште понуди:

-50%

СПА одмор во Велинград

Цена: 3 097ден. 1 548ден.

Одмор во Банско

Цена: 1 264ден.
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.
ПРОГРАМА ALL INCLUSIVE
Шведска маса
 • Појадок 07.30 - 10.00
 • Ручек 12.00 - 14.00: салати, основни јадења, десерти, плодови,сладолед
 • Вечера 18.30 - 21.00: салати, основни јадења, десерти, плодови, сладолед
 • Ужинки, сендвичи, соленки, слатки, кафе, чај – 16.00 - 17.00 ч.
 • Минерална вода, кафе, чај, бугарски алкохол и сокови, наливно пиво и вино – од домашно производство во лоби барот и во ресторанот од 11.00 до 21.00 ч.
 • Бар базен – од 10.00 до 17.00 ч. – минерална вода, бугарски алкохол и сокови, пиво – домашно производство
 • Игралиште за одбојка
 • Wi-Fi интернет во хотелот
 • Чадор и лежалки на базенот