Одмор во Велико Трново - Гранд Хотел Велико Трново

Еднодневен пакет во Гранд хотел Велико Търново

Откријте го шармот на Велико Трново – старата престолнина на Второто бугарско царство, со неверојатните приказни од изминатите времиња и славни битки. Откријте ги тајните на градот основан пред повеќе од 7.000 години, што содржи илјадници траги од невообичаеното минато и историја.
Со неверојатна инфраструктура која се наоѓа во срцето на градот, Гранд хотел Велико Трново ви нуди се што ви треба за пријатен престој или совршено организиран настан.
Неверојатни панорамски глетки, неверојатни можности за состаноци и забава – градот Велико Трново Ви нуди можност за незаборавна посета и страст да откриете повеќе ...

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП Цена: 1043 денари (17 €)
ВИП ваучерo е за ЕДНО лице и вклучува:

 • Еден ноќевање во двокреветна соба
 • Интернет
 • Паркинг
 • Туристичка такса и ДДВ

Зградата на градскиот хотел е изградена во центарот и нуди поглед на Стариот град. Хотелот е најпосакувано место за многу туристи за деловни настани, ноќевања при туристички екскурзии или подолг одмор во прекрасниот бугарски царски град.
Хотелот прима свои гости во 170 соби. Сите соби ќе ве фасцинираат со поглед на стариот дел на градот и Споменикот Асеневци. Тие се луксузно опремени и имаат бања со када, LCD телевизор, телефон, минибар, клима уред. Собите имаат неверојатни живописни погледи на стариот град.
За гостите има големо лоби, лоби бар, ресторан.
За најмладите гости има детско катче и детско игралиште.
На ваше располагање е тераса со прекрасни панорамски поглед.
Со 8 конференциски сали со различен капацитет, хотелот ви нуди уникатна база за деловни настани или семејни прослави.
Сите гости на хотелот користат бесплатен паркинг и интернет.
Постои бесплатен Wi-Fi собите и лоби барот на хотелот.
Видови на простории:
53 соби Стандард
114 делукс соби
19 Junior Suite
1 вице-претседателски пакет
1 претседателски апартман

Локали и ресторани:
Ресторан Царевец
Ресторан Плиска
Ресторан Ловечка сала
Ресторан Водната мелница
Лоби бар
Тераса бар

Услови на понудата

 • ВИП  Ваучерот мора да се набави пред истекот на рокот на важност на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Едно дете до 3.99 години се сместува бесплатно на база ноќевање со појадок .
 • Дете од 4 до 11.99 години на дополнителен кревет доплаќа на рецепција 50% од цената за возрасен.
 • За дете над 12 години или трето возрасно лице потребно е да купите ваучер.
 • За единечно сместување се купува Ваучер + доплата од 10 € на ден.
 • Валидност на ваучер: од 24 септември до 30 октомври 2020 година.
 • Понудата не важи за официјалните празници!
 • Неопходна е претходна хотелска резервација на тел: +359 889/93 63 65, +359 888/25 52 55.
 • Откако сте го купиле ваучерот, мора да ја потврдите резервацијата со диктирање на бројот на ваучерот по телефон: +359 889/93 63 65, +359 888/25 52 55.
 • Погледнете ги сите општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Гранд Хотел Велико Трново

Гранд Хотел Велико Трново****
Гр. Велико Трново, Р. Бугарија
Ул. "Александар Пенчев" №2

Тел: +359 896/ 754 708
E-mail: 

ВИП Понудата е обезбедена од Гранд Хотел Велико Трново****

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 23.09.2020 до 30.11.2020
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.