Одмор во Банско Бугарија - Комплекс Гранд Монтана - Банско

Еднодневен пакет за три, четири или шест лица во студио или апартман во во Комплекс Гранд Монтана, Банско

Еднодневен пакет за три, четири или шест лица во студио или апартман во во Комплекс Гранд Монтана, Банско

Изберете пакет

Еднодневен пакет за до три лица во студио во Комплекс Гранд Монтана, Банско

Цена: 2844 ден.
Купете

Еднодневен пакет за до четири лица во едноспален апартман во Комплекс Гранд Монтана, Банско

Цена: 3792 ден.
Купете

Еднодневен пакет за до шест лица во двоспален апартман во Комплекс Гранд Монтана, Банско

Цена: 5372 ден.
Купете
Валидност 01.12.2019 - 15.04.2020
Цена на човек/ден 884.8 - 1422 ден.ден/ човек
Местоположба Банско
Купени 0 ваучери
 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Доплата за исхрана / по Ваша желба /:
 • - 3 € на ден за појадок за возрасен; 9 € на ден за вечера на шведска маса или сет мени
 • - 2 € на ден за појадок за деца од 6 до 11.99 годишна возраст; 5 € на ден за вечера на шведска маса или сет мени. Исхраната за деца до 5.99 год. е бесплатна.
 • Валидност на ваучер: од 01 до 27 декември и од 04 јануари до 15 април 2020 година.
 • Потребна е претходна хотелска резервација на тел: + 359 889 90 01 01 и +359 2/ 862 93 39 или на е-mail: info@apartmentsbulgaria.com.
 • Видете ги сите општи услови.

Комплекс "Гранд Монтана"
Гр. Банско
Ул. Георги Настев

Тел: +359 2/ 862 93 39
Тел: +359 889/ 90 01 01

(од понеделник до сабота: 09:30-18:30ч.)
E-mail: info@apartmentsbulgaria.com
Website: www.grandmontanabansko.com

ВИП Понудата е обезбедена од нашиот партнер - Комплекс "Гранд Монтана", Банско

Еднодневен пакет за три, четири или шест лица во студио или апартман во во Комплекс Гранд Монтана, Банско

Изберете пакет

Еднодневен пакет за до три лица во студио во Комплекс Гранд Монтана, Банско

Цена: 2844 ден.
Купете

Еднодневен пакет за до четири лица во едноспален апартман во Комплекс Гранд Монтана, Банско

Цена: 3792 ден.
Купете

Еднодневен пакет за до шест лица во двоспален апартман во Комплекс Гранд Монтана, Банско

Цена: 5372 ден.
Купете
Валидност 01.12.2019 - 15.04.2020
Цена на човек/ден 884.8 - 1422 ден.ден/ човек
Местоположба Банско
Купени 0 ваучери
 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Доплата за исхрана / по Ваша желба /:
 • - 3 € на ден за појадок за возрасен; 9 € на ден за вечера на шведска маса или сет мени
 • - 2 € на ден за појадок за деца од 6 до 11.99 годишна возраст; 5 € на ден за вечера на шведска маса или сет мени. Исхраната за деца до 5.99 год. е бесплатна.
 • Валидност на ваучер: од 01 до 27 декември и од 04 јануари до 15 април 2020 година.
 • Потребна е претходна хотелска резервација на тел: + 359 889 90 01 01 и +359 2/ 862 93 39 или на е-mail: info@apartmentsbulgaria.com.
 • Видете ги сите општи услови.

Комплекс "Гранд Монтана"
Гр. Банско
Ул. Георги Настев

Тел: +359 2/ 862 93 39
Тел: +359 889/ 90 01 01

(од понеделник до сабота: 09:30-18:30ч.)
E-mail: info@apartmentsbulgaria.com
Website: www.grandmontanabansko.com

ВИП Понудата е обезбедена од нашиот партнер - Комплекс "Гранд Монтана", Банско

Гранд Монтана е комплекс од висока класа, кој се состои од 50 апартмани со една и две спални и студиа. Сe наоѓа во најпрестижниот дел на Банско и е оддалечен само 4 минути пешачење од жичарницата  "Гондола".
Заедно со стилски мебелираните  апартмани по највисоки стандарди, хотелот располага со современа опрема и удобности како SPA & спортски центар, базен, ресторан, 24-часовна рецепција. Во целата зграда има интернет покриеност од Wi-Fi мрежа. На располагање се комплет апарати и садови за готвење во секој апартман  или студио.
 

БОНУС:
7 = 6, 11 = 9, 14 = 11

При резервации за шест ноќевања, добивате седмо бесплатно ноќевање.
За резервации за девет ноќевања, добивате десето и единаесето  бесплатно ноќевање
За резервации за единаесет ноќевања, добивате бесплатно дванаесетто, тринаесетто и четиринаесетто ноќевање

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 2844 денари (46 €)
ВИП ваучерот е за до ТРИ лица и вклучува:

 • Едно ноќевање во студио
 • Внатрешен базен, сауна, парна соба
 • Превоз до првата станица на жичарницата
 • Интернет во заедничките делови во хотелот
 • Туристичка такса и осигурување

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 3792 денари (61 €)
ВИП ваучерот е за до ЧЕТИРИ лица и вклучува:

 • Едно ноќевање во апартман со една спална
 • Внатрешен базен, сауна, парна соба
 • Превоз до првата станица на жичарницата
 • Интернет во заедничките делови во хотелот
 • Туристичка такса и осигурување

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 5372 денари (87 €)
ВИП ваучерот е за до ШЕСТ лица и вклучува:

 • Едно ноќевање во апартман со две спални
 • Внатрешен базен, сауна, парна соба
 • Превоз до првата станица на жичарницата
 • Интернет во заедничките делови во хотелот
 • Туристичка такса и осигурување

*Хотелот предлага можност за исхрана (појадок и вечера) со доплата 

Капицитет на aпартман со 1 спална: 2 редовни + 2 дополнителни кревети;
Капацитет на aпартман со 2 спални: 4 редовни + 2 дополнителни кревети;

Банско е најпосетениот и најпопуларниот бугарски зимски центар кој нуди најразлична и разновидна забава за своите гости, како во зима така и преку останатите  сезони од годината.

Банско е најпосетените бугарски зимски центар кој нуди безброј различни и разновидна забава за своите гости, како во зима така и во другите сезони од годината.

Банско е град кој импонира со  сопственото  минато и стил во архитектурата, историјата и секојдневниот бит и култура. Шетајќи низ градот можете да ги посетите бројните продавници за облека, сувенири, зачуваните работилници-продавници на народните ракотворби, мноштвото кафулиња и традиционални ресторани, дистокети и ноќни клубови. Може да уживате во прекрасната и непроменета  архитектура и стил кои се зачувани и до денес, и се пренесени на сите новоизградени згради. Куќата-музеј на Никола Вапцаров е едно од најпосетените места, а оригиналните фрески и резби на Веленовата куќа ја прават интересен културен споменик. Задолжително треба да ја посетите црквата со часовникот кула "Света Тројца", изградена во 1835г. со неверојатно убави иконостас од резба и оригинални икони.Не ја пропуштајте и  постојаната изложба на икони- "Банска уметничка школа",  изложена  во најстарата и сочувана зграда на Банско, нарекувана уште  Хилендарски метох, каде што во 6 изложбени сали може да се следи развојот на Банската иконописната  школа од фрески, вклучително и од Рилскиот манастир. Типичен пример на Банската архитектура е родната куќа на патријархот на новобугарското образование Неофит Рилски - Бенината куќа. Се разбира интересно е да се видат и археолошките остатоци и антички тврдини во месноста Старото Градиште и Јулен.

Може да се прошетате низ природниот резерват "Јулен", кој зафаќа површина од 3200 хектари, и во кој има над 30 планинарски патеки, постојат и места за искачување на карпи, а исто така мовете да  ги посетите заштитените природни локалитети: водопадот "Бандеришки скок" , карпестите форми "Свадбата", пештерата "Бандерица" или некои од Вековните дрвја.

Услови на понудата

 • Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Доплата за исхрана / по Ваша желба /:
 • - 3 € на ден за појадок за возрасен; 9 € на ден за вечера на шведска маса или сет мени
 • - 2 € на ден за појадок за деца од 6 до 11.99 годишна возраст; 5 € на ден за вечера на шведска маса или сет мени. Исхраната за деца до 5.99 год. е бесплатна.
 • Валидност на ваучер: од 01 до 27 декември и од 04 јануари до 15 април 2020 година.
 • Потребна е претходна хотелска резервација на тел: + 359 889 90 01 01 и +359 2/ 862 93 39 или на е-mail: info@apartmentsbulgaria.com.
 • Видете ги сите општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Комплекс Гранд Монтана - Банско

Комплекс "Гранд Монтана"
Гр. Банско
Ул. Георги Настев

Тел: +359 2/ 862 93 39
Тел: +359 889/ 90 01 01

(од понеделник до сабота: 09:30-18:30ч.)
E-mail: info@apartmentsbulgaria.com
Website: www.grandmontanabansko.com

ВИП Понудата е обезбедена од нашиот партнер - Комплекс "Гранд Монтана", Банско

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 01.12.2019 до 15.04.2020
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.