Одмор во Девин - СПА Хотел Девин

Еднодневен пакет со појадок и вечера во септември и октомври во SPA Хотел Девин**** - Р. БугаријаЧетириѕвездниот SPA Хотел "Девин" e дел од бугарскиот ланец "Шарлопов Хотелс". Лоциран е во срцето на природниот феномен - планинскиот масив Родопи, на 710 метри надморска височина, во центарот на градот Девин.
 

Почувствувајте ја волшебната природа на Родопите и подарете си релаксирачки одмор во Спа хотел Девин ****

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: 2907 денари (47 €) - 51% = 1422 (23 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна соба, при двојно сместување
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Базен
 • Сауна
 • Фитнес
 • Паркинг
 • WI-FI интернет
 • 20% попуст на сите СПА процедури понудени во хотелот

SPA Хотелот "Девин" располага со 48 пространи двокреветни соби, секоја опремена  со сателитска телевизија, минибар, луксузно купатило со туш кабина и фен. Собите се свртени кон источната, јужната и северна страна , декорирани стилски во пастелни тонови на зелена, црвена и сина боја. Собите се TWIN (со две поединечни кревети) или DBL (двоен кревет) и располагаат со софа кревет (за сместување на трет човек). При неопходност може да Ви осигуриме и бебешко креветче.

Во уникатниот Скара-ресторан "Бугарско село" може да се допрете до необичниот бугарски фолклор, богат со митови, легенди и уникатни песни; да пробате традиционалните родопски јадења - ражен, пататник, клин, качамак, катми ..; да уживаат на ароматичните бугарски вина, ракија и брендирани пијалоци.

SPA & WELLNESS
Центарот располага со: Лекарски кабинет; Балнеотераписки сектор: Покриен воден базен со детска секција, водно ветрило, воздушни млазници и водни џетови; Џакузи - 6 места; Базен - "уморени нозе"; Терапевтски базен; Мал надворешен базен; Туш "Виши"; Бисерна када + тангентор; Терапевтска магнетна када - хромо и музикална-терапија; Козметички кабинет; Сектор за третмани со луга и кал; Физиотераписки сектор: Инхалации ( со минерална вода, со лековти  билки ); Магнетна терапија; Дарсонвал; Ултразвук; Електро-терапија; Вакумна терапија; просторија за кинезитерапија; Фитнес; Вибро-сауна; Сауна; Солариум; Балнеотераписки сектор.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување.
 • Дете до 3,99 година се сместува бесплатно;
 • Дете од 4 до 11.99 година се сместува бесплатно на дополнително легло во собата на родителите - на база ноќевање со појадок
 • Дете од 4 до 11.99 година на редовно легло ИЛИ возрасен на дополнително легло доплаќа 12.5 €
 • Трет возрасен на дополнително легло доплаќа - 15 € nа база полупансион.
 • Доплата за самостојно сместување - 15 €
 • Сите партиципации и доплати се вршат на рецепција во Спа Хотел Девин ****
 • За сместување во апартман се купуваат 3 (три) ваучери
 • Максимален број на дополнителни легла во соба: 1 бр.
 • Валидност на ваучер: од 01 септември до 30 октомври 2015 година.
 • Ваучерот важи за сместување и за време на викенд.
 • Сместување во периодот на Септемвриските празници / 18-22.09.2015 година / ВИП Понудата важи при минимум две / 2 / ноќевања.
 • Со претходна резервација на еден од следниве телефони: +359 03041 24 98,
 • +359 89785 02 18, +359 02 94 27 153.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

СПА Хотел Девин

SPA Хотел "Девин"
Гр. Девин, Р. Бугарија
Моб: =359 ******
Тел: +359 03041/ 2577
Тел: =359 ******
E-mail: [email protected]
Website: www.spadevin.com

ВИП Понудата е предоставена от SPA Хотел "Девин"

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 31.08.2015 до 04.11.2015

Уште понуди:

All Inclusive вo Банско

Цена: 1 580ден.
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.