Септември и Октомври во Девин - СПА Хотел Девин

50% попуст на дводневен пакет со појадок и вечера во SPA Хотел Девин**** - Р. БугаријаЧетириѕвездниот SPA Хотел "Девин" e дел од бугарскиот ланец "Шарлопов Хотелс". Лоциран е во срцето на природниот феномен - планинскиот масив Родопи, на 710 метри надморска височина, во центарот на градот Девин.
 

Почувствувајте ја волшебната природа на Родопите и подарете си релаксирачки одмор во Спа хотел Девин ****

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: 4993 денари (81 €) - 50% = 2496 денари (40.5 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Две ноќевања во двокреветна соба, при двојно сместување
 • Два појадоци
 • Една вечера по приготвено мени на денот на пристигнување то - салата, главно јадење и десерт - без вклучени пијалоци  (во скара-ресторан "Бугарско село")
 • Затворен базен и лежалки
 • Сауна
 • Фитнес
 • Паркинг
 • WI-FI интернет
 • 15% попуст на СИТЕ СПА процедури понудени во хотелот во деновите од Недела до Четврток

SPA Хотелот "Девин" располага со 48 пространи двокреветни соби, секоја опремена  со сателитска телевизија, минибар, луксузно купатило со туш кабина и фен. Собите се свртени кон источната, јужната и северна страна , декорирани стилски во пастелни тонови на зелена, црвена и сина боја. Собите се TWIN (со две поединечни кревети) или DBL (двоен кревет) и располагаат со софа кревет (за сместување на трет човек). При неопходност може да Ви осигуриме и бебешко креветче.

Во уникатниот Скара-ресторан "Бугарско село" може да се допрете до необичниот бугарски фолклор, богат со митови, легенди и уникатни песни; да пробате традиционалните родопски јадења - ражен, пататник, клин, качамак, катми ..; да уживаат на ароматичните бугарски вина, ракија и брендирани пијалоци.

SPA & WELLNESS
Центарот располага со: Лекарски кабинет; Балнеотераписки сектор: Покриен воден базен со детска секција, водно ветрило, воздушни млазници и водни џетови; Џакузи - 6 места; Базен - "уморени нозе"; Терапевтски базен; Мал надворешен базен; Туш "Виши"; Бисерна када + тангентор; Терапевтска магнетна када - хромо и музикална-терапија; Козметички кабинет; Сектор за третмани со луга и кал; Физиотераписки сектор: Инхалации ( со минерална вода, со лековти  билки ); Магнетна терапија; Дарсонвал; Ултразвук; Електро-терапија; Вакумна терапија; просторија за кинезитерапија; Фитнес; Вибро-сауна; Сауна; Солариум; Балнеотераписки сектор.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување.
 • Партиципација и доплата:
 • Дете до 3,99 година се сместува бесплатно на база ВВ (Bed & Breakfast)
 • Дете од 4 до 11.99 година се сместува бесплатно на дополнително легло во собата на родителите - на база ноќевање со појадок
 • Дете од 4 до 11.99 г на редовно легло плаќа - 25 € - со вклучена вечера во денот на пристигнувањето
 • Трет возрасен на дополнително легло плаќа - 30 € со вклучена вечера во денот на пристигнувањето;
 • Доплата за самостојно сместување - 15 €
 • Сите партиципации и доплати се вршат на рецепција во СПА Хотел Девин
 • Максимален број на дополнителни легла во соба: 1 број
 • За сместување во апартман (2 + 2 или 3 + 0) се купуваат 3 ваучери.
 • Валидност на ваучер: од 27 август до 30 октомври 2015 година.
 • Доплата за празнична вечера на 19.09 (по желба на гостинот): за возрасни - 17.5 €
 • За дете од 4 до 11.99 - 20 лв.
 • Со претходна резервација на еден од следниве телефони: +359 03041 24 98,
 • +359 897 85 02 18,   +359 02 94 27 153.  -
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

СПА Хотел Девин

SPA Хотел "Девин"
Гр. Девин, Р. Бугарија
Моб: +359 ******
Тел: +359 03041/ 2577
Тел: +359 ******
E-mail: [email protected]
Website: www.spadevin.com

ВИП Понудата е предоставена от SPA Хотел "Девин"

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 26.08.2015 до 04.11.2015
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.