СПА рехабилитација во Велинград - Гранд Хотел Велинград

Пакети со појадок и вечера + СПА во Гранд Хотел Велинград*****

Пакети со појадок и вечера + СПА во Гранд Хотел Велинград*****

Изберете пакет

Седумдневен пакет со појадок и вечера + СПА во Гранд Хотел Велинград*****

Цена: 15263 ден.
Купете

Десетдневен пакет со појадок и вечера + СПА во Гранд Хотел Велинград*****

Цена: 21804 ден.
Купете
Валидност 04.08.2020 - 20.12.2020
Цена на човек/ден 2180.4 ден.ден/ човек
Местоположба Велинград
Купени 0 ваучери
 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Ваучерот е за едно лице, при сместени двајца возрасни.
 • Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на лице место - 0.70 € за еден човек на ден, и туристичко осигурување во висина од 0.50 € за човек на ден.
 • Доплата за единечно сместување - 80% од цената за возрасен на ден.
 • Дете до 5.99 години се сместува бесплатно.
 • За дете од 6 до 11.99 год. возраст се доплаќа 130 € за седумдневевен или 180 € за десетдневен пакет.
 • Деца над 12 год. и трет возрасен купува ваучер.
 • Сместувањето во хотелот по стандард е по 14 часот, со исклучок во недела, кога сместувањето е по 15 часот.
 • Потребна е претходна резервација: [email protected]или +359 884/77 03 87; +359 359/55 371.
 • Валидност на ваучер: од 05 август до 20 декември 2020 година.
 • Сите доплати на лице место (туристичка такса, доплаќање за деца и за деновите од викендот) се прават при сместувањето.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Гранд Хотел Велинград
Гр. Велинград, Р. Бугарија  

Бул. Соединение №50 
Менаџер маркетинг и продажба:
E-mail: [email protected]

Тел: +359 359 55 371
Моб: +359 
884 77 03 87
Facebook: Grand Hotel Velingrad
Website:
www.grandhotelvelingrad.com 

ВИП Понуда за одмор со попуст од Гранд Хотел Велинград

Пакети со појадок и вечера + СПА во Гранд Хотел Велинград*****

Изберете пакет

Седумдневен пакет со појадок и вечера + СПА во Гранд Хотел Велинград*****

Цена: 15263 ден.
Купете

Десетдневен пакет со појадок и вечера + СПА во Гранд Хотел Велинград*****

Цена: 21804 ден.
Купете
Валидност 04.08.2020 - 20.12.2020
Цена на човек/ден 2180.4 ден.ден/ човек
Местоположба Велинград
Купени 0 ваучери
 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Ваучерот е за едно лице, при сместени двајца возрасни.
 • Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на лице место - 0.70 € за еден човек на ден, и туристичко осигурување во висина од 0.50 € за човек на ден.
 • Доплата за единечно сместување - 80% од цената за возрасен на ден.
 • Дете до 5.99 години се сместува бесплатно.
 • За дете од 6 до 11.99 год. возраст се доплаќа 130 € за седумдневевен или 180 € за десетдневен пакет.
 • Деца над 12 год. и трет возрасен купува ваучер.
 • Сместувањето во хотелот по стандард е по 14 часот, со исклучок во недела, кога сместувањето е по 15 часот.
 • Потребна е претходна резервација: [email protected]или +359 884/77 03 87; +359 359/55 371.
 • Валидност на ваучер: од 05 август до 20 декември 2020 година.
 • Сите доплати на лице место (туристичка такса, доплаќање за деца и за деновите од викендот) се прават при сместувањето.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Гранд Хотел Велинград
Гр. Велинград, Р. Бугарија  

Бул. Соединение №50 
Менаџер маркетинг и продажба:
E-mail: [email protected]

Тел: +359 359 55 371
Моб: +359 
884 77 03 87
Facebook: Grand Hotel Velingrad
Website:
www.grandhotelvelingrad.com 

ВИП Понуда за одмор со попуст од Гранд Хотел Велинград

Гранд Хотел Велинград е луксузен СПА хотел со пет ѕвездички  во Велинград, официјално прогласен за "СПА престолнината  на Балканскиот полуостров". Гранд Хотел Велинград е царството на топлата минерална вода. Гранд Хотел Велинград е лоциран на живописен рид во населбата Чепино на истоимениот град. SPA хотел кој нуди панорамски поглед на своите гости кон прекрасната борова шума наоколу, неверојатно место за спа одмор.

СЕДУМДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 15263 денари (247 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Седум ноќевања во двоjна стандардна соба
 • Седум појадоци
 • Седум вечери
 • Бесплатно користење на обновениот СПА центар: вnaтрешни и надворешни минерални базенти, џакузи, финска сауна, билкова парна бања, парна бања, кнајп патека, лакониум, ледена соба, солна соба, зона за релаксација
 • Фитнес
 • Интернет
 • Туристичка такса и ДДВ

ДЕСЕТДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 21804 денари (354 €)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Десет ноќевања во двоjна стандардна соба
 • Десет појадоци
 • Десет вечери
 • Бесплатно користење на обновениот СПА центар: вnaтрешни и надворешни минерални базенти, џакузи, финска сауна, билкова парна бања, парна бања, кнајп патека, лакониум, ледена соба, солна соба, зона за релаксација
 • Фитнес
 • Интернет
 • Туристичка такса и ДДВ

Гранд хотел Велинград располага со 82 соби - 12 стандардни, 50 Делукс, 5 гигант Делукс, 4 апартмани тип Јуниор, 4 Делукс апартмани, 5 VIP апартмани со пространа бања со посебна туш кабина и џакузи и 2 претседателски апартмани - гарантиран луксуз за време на Вашиот одмор.
Делукс соба- - 35 метри  квадратни, опремен со централна климатизација, LCD телевизор, интерактивна  IP телевизија со VoD (видео на барање), бесплатен безжичен интернет, минибар, две поединечни кревети или спална, бања со туш кабина или када, фен, тераса со поглед кон базенот, шумата  или градот.

Grand Hotel Velingrad - GRAND SPA - СПА ЦЕНТАР
Специјално дизајниран и изграден од германска фирма на вкупна површина 1200 м2. Spa & Wellness центарот со изобилство на топла минерална вода е екслузивен рекреативен центар, поделен на 2 зони: Зона општ  дел - слободен пристап (Користењето е вклучено во цената на Вашата соба / апартман).
Хотелот располага со 4 базени со минерална вода: внатрешни: пливање полуолимписки размери  (22м x 10м) и детски, како и големо џакузи, и надворешен: топол зимски (работи во периодот 01.12.2010 - 10.01.2011) и летен.
Гранд хотел Велинград инсистира на срдечен  прием и ќе ве натера да се чувствувате како дома. На располагање на гостите на SPA хотелот се пријатен лоби бар, класичен ресторан, таверна, бар базен, пијано бар и бар со сала за куглање. Дали е појадок или ручек, попладневно кафе или коктел, брачна прослава или гала- вечера, ние ќе се погрижиме  за Вашето задоволство!
Локалите во хотелот придаваат дополнителен сјај на нашите понуди:
Уште со влегувањето во Гранд хотел Велинград, ќе бидете поздравени од топла пријателска атмосфера и внимателна услуга!
Лоби Бар
располага со 32 места и се наоѓа во простран дневна хол. Импресионира со стилска и софистицирана атмосфера. Во него можете да уживате во широк избор на алкохолни и безалкохолни пијалоци, коктели и колачи. Вечер звучи тивка, жива музика крај каминот.

Ресторан
Класичен ресторан со бугарска и медитеранска кујна и е отворен во текот на целиот ден за сите кои го  избрале  Велинград за својот одмор.
Таверна
Во таверната на Гранд Хотел Велинград може да пробате вкусни бугарски и родопски специјалитети приготвени по стари бугарски рецепти.
бар базен
Можете да се скриете од летните горештини во свежината на нашиот Бар-Базен, кој предлага богата разновидност на  освежителни пијалоци.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Ваучерот е за едно лице, при сместени двајца возрасни.
 • Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на лице место - 0.70 € за еден човек на ден, и туристичко осигурување во висина од 0.50 € за човек на ден.
 • Доплата за единечно сместување - 80% од цената за возрасен на ден.
 • Дете до 5.99 години се сместува бесплатно.
 • За дете од 6 до 11.99 год. возраст се доплаќа 130 € за седумдневевен или 180 € за десетдневен пакет.
 • Деца над 12 год. и трет возрасен купува ваучер.
 • Сместувањето во хотелот по стандард е по 14 часот, со исклучок во недела, кога сместувањето е по 15 часот.
 • Потребна е претходна резервација: [email protected]или +359 884/77 03 87; +359 359/55 371.
 • Валидност на ваучер: од 05 август до 20 декември 2020 година.
 • Сите доплати на лице место (туристичка такса, доплаќање за деца и за деновите од викендот) се прават при сместувањето.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Гранд Хотел Велинград

Гранд Хотел Велинград
Гр. Велинград, Р. Бугарија  

Бул. Соединение №50 
Менаџер маркетинг и продажба:
E-mail: [email protected]

Тел: +359 359 55 371
Моб: +359 
884 77 03 87
Facebook: Grand Hotel Velingrad
Website:
www.grandhotelvelingrad.com 

ВИП Понуда за одмор со попуст од Гранд Хотел Велинград

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 04.08.2020 до 20.12.2020
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.