СПА релаксација во Велинград - СПА Хотел Клептуза - Велинград

СПА пакети со појадок во СПА Хотел Клептуза, ВелинградСПА Хотел Клептуза се наоѓа во Велинград, во близина на познатиот природен феномен – карстниот  извор  кој го формира езерото Клептуза, со прекрасна местоположба  меѓу паркови и  зеленило.
Четириѕвезден  хотел  со совршена локација - во центарот на населбата Чепино - Велинград.

ТРИДНЕВЕН СПА ПАКЕТ: ВИП цена: 3887 денари (63 €)

ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна економична соба
 • Три појадоци на шведска маса
 • Користење на внатрешен минерален базен
 • Надворешен базен во зависност од временските услови (до 30 септември)
 • Џакузи
 • Парна бања
 • Сауна
 • Фитнес
 • Зона за релаксација
 • Wi-Fi
 • Туристичка такса и осигурување

ПЕТДНЕВЕН СПА ПАКЕТ: ВИП цена: 6288 денари (102 €)

ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Пет ноќевања во двокреветна економична соба
 • Пет појадоци на шведска маса
 • Користење на внатрешен минерален базен
 • Надворешен базен во зависност од временските услови (до 30 септември)
 • Џакузи
 • Парна бања
 • Сауна
 • Фитнес
 • Зона за релаксација
 • Wi-Fi
 • Туристичка такса и осигурување

ТРИДНЕВЕН СПА ПАКЕТ: ВИП цена: 4803 денари (78 €)

ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна стандардна соба
 • Три појадоци на шведска маса
 • Користење на внатрешен минерален базен
 • Надворешен базен во зависност од временските услови (до 30 септември)
 • Џакузи
 • Парна бања
 • Сауна
 • Фитнес
 • Зона за релаксација
 • Wi-Fi
 • Туристичка такса и осигурување

ПЕТДНЕВЕН СПА ПАКЕТ: ВИП цена: 7647 денари (124 €)

ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Пет ноќевања во двокреветна стандардна соба
 • Пет појадоци на шведска маса
 • Користење на внатрешен минерален базен
 • Надворешен базен во зависност од временските услови (до 30 септември)
 • Џакузи
 • Парна бања
 • Сауна
 • Фитнес
 • Зона за релаксација
 • Wi-Fi
 • Туристичка такса и осигурување

​​ТРИДНЕВЕН СПА ПАКЕТ: ВИП цена: 5688 денари (92 €)

ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Три ноќевања во студио
 • Три појадоци на шведска маса
 • Користење на внатрешен минерален базен
 • Надворешен базен во зависност од временските услови (до 30 септември)
 • Џакузи
 • Парна бања
 • Сауна
 • Фитнес
 • Зона за релаксација
 • Wi-Fi
 • Туристичка такса и осигурување
ПЕТДНЕВЕН СПА ПАКЕТ: ВИП цена: 9164 денари (149 €)

ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Пет ноќевања во студио
 • Пет појадоци на шведска маса
 • Користење на внатрешен минерален базен
 • Надворешен базен во зависност од временските услови (до 30 септември)
 • Џакузи
 • Парна бања
 • Сауна
 • Фитнес
 • Зона за релаксација
 • Wi-Fi
 • Туристичка такса и осигурување

Студиата располагаат со спална, хол, телевизори во двете простории, мини бар.

 

Спа Хотел "Клептуза", Велинград, располага со 13 студиа, 21 двокреветни стандардни соби, 3 економични студиа , 2 двокреветни луксузни соби и 4 луксузни апартмани. Секој од апартманите  е со дневна соба, две одделни спални соби и две купатила. Собите се опремени со кабловска телевизија, бесплатен интернет, мини бар, телефон и фен.
Во ресторанот на хотелот можете да уживате во префинета  и разновидна кујна, а во лоби барот - на различни пијалоци и коктели.
Во СПА центарот на хотелот Клептуза за вашата релаксација е предвиден топол базен за возрасни, детски базен, џакузи, сауна, парна бања, самостојно бисерно џакузи, фитнес, зона за релаксација, амам, Када на Клеопатра.
Во Хотелот "Клептуза" се нудат разновидни масажи - класичен, со етерични масла, со чоколадно масло, со мед, со вендузи или други на ваша желба.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Еден Ваучер е за едно лице, при сместени двајца возрасни за минимум две ноќевања.
 • Деца на возраст под 6 години се сместуваат бесплатно.
 • Деца од 6 до 12 години плаќаат 33 € за тридневен или 51 € за петдневен пакет.
 • Трет возрасен плаќа 49 € за тридневен или 73 € за петдневен пакет.
 • Валидност на понудата: од 01 јули 30 септември 2019 година.
 • Понудата не важи за официјалните празници.
 • Пред купување на ваучерот потребно е да направите барање за слободни датуми на тел: +359 0359/54 160; +359 879/39 85 71.
 • По купувањето на ваучерот треба да потврдите вашата резервација, такашто ќе со  издиктирате кодот на ваучерот на тел: +359 0359/54 160; +359 879/39 85 71.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

СПА Хотел Клептуза - Велинград

Хотел "Клептуза"
Гр. Велинград, Р. Бугарија

Тел: +******
Факс: +******
Управител: +359 ******
Email: [email protected]
Facebook: СПА-Хотел-Клептуза
Website: www.hotel-kleptuza.com

ВИП Понуда за одмор,  обезбедена од СПА Хотел Клептуза **** гр. Велинград

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 30.06.2019 до 30.09.2019
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.