СПА релаксација во Велинград - СПА Хотел Клептуза - Велинград

Еднодневен делничен или викенд СПА пакет со појадок во СПА Хотел Клептуза, Велинград

Еднодневен делничен или викенд СПА пакет со појадок во СПА Хотел Клептуза, Велинград

Изберете пакет

Еднодневен делничен СПА пакет во двокреветна стандардна соба со појадок во СПА Хотел Клептуза, Велинград - Р. Бугарија

Цена: 1232 ден.
Купете

Еднодневен делничен СПА пакет во студио ЛУКС со појадок во СПА Хотел Клептуза, Велинград - Р. Бугарија

Цена: 1359 ден.
Купете

Еднодневен викенд СПА пакет во двокреветна стандардна соба со појадок во СПА Хотел Клептуза, Велинград - Р. Бугарија

Цена: 1422 ден.
Купете

Еднодневен викенд СПА пакет во студио со појадок во СПА Хотел Клептуза, Велинград - Р. Бугарија

Цена: 1675 ден.
Купете
Валидност 01.11.2019 - 20.12.2019
Цена на човек/ден 1232.4 - 1674.8 ден.ден/ човек
Местоположба Велинград
Купени 20 ваучери
 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Еден Ваучер е за едно лице, при сместени двајца возрасни за минимум две ноќевања.
 • Деца на возраст под 6 години се сместуваат бесплатно.
 • Деца од 6 до 12 години плаќаат 8 € на вечер на рецепцијата во хотелот - вклучено ноќевање со појадок.
 • Трет возрасен плаќа 11 € на вечер на рецепцијата во хотелот - вклучено ноќевање со појадок.
 • Валидност на понудата: од 01 ноември до 20 декември 2019 година.
 • Понудата не важи за официјалните празници.
 • Пред купување на ваучерот потребно е да направите барање за слободни датуми на тел: +359 0359/54 160; +359 879/39 85 71.
 • По купувањето на ваучерот треба да потврдите вашата резервација, такашто ќе со  издиктирате кодот на ваучерот на тел: +359 0359/54 160; +359 879/39 85 71.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Хотел "Клептуза"
Гр. Велинград, Р. Бугарија

Тел: +359 0359 54 160
Факс: +359 0359 51 241
Управител: +359 879/39 85 71
Email: [email protected]
Facebook: СПА-Хотел-Клептуза
Website: www.hotel-kleptuza.com

ВИП Понуда за одмор,  обезбедена од СПА Хотел Клептуза **** гр. Велинград

Еднодневен делничен или викенд СПА пакет со појадок во СПА Хотел Клептуза, Велинград

Изберете пакет

Еднодневен делничен СПА пакет во двокреветна стандардна соба со појадок во СПА Хотел Клептуза, Велинград - Р. Бугарија

Цена: 1232 ден.
Купете

Еднодневен делничен СПА пакет во студио ЛУКС со појадок во СПА Хотел Клептуза, Велинград - Р. Бугарија

Цена: 1359 ден.
Купете

Еднодневен викенд СПА пакет во двокреветна стандардна соба со појадок во СПА Хотел Клептуза, Велинград - Р. Бугарија

Цена: 1422 ден.
Купете

Еднодневен викенд СПА пакет во студио со појадок во СПА Хотел Клептуза, Велинград - Р. Бугарија

Цена: 1675 ден.
Купете
Валидност 01.11.2019 - 20.12.2019
Цена на човек/ден 1232.4 - 1674.8 ден.ден/ човек
Местоположба Велинград
Купени 20 ваучери
 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Еден Ваучер е за едно лице, при сместени двајца возрасни за минимум две ноќевања.
 • Деца на возраст под 6 години се сместуваат бесплатно.
 • Деца од 6 до 12 години плаќаат 8 € на вечер на рецепцијата во хотелот - вклучено ноќевање со појадок.
 • Трет возрасен плаќа 11 € на вечер на рецепцијата во хотелот - вклучено ноќевање со појадок.
 • Валидност на понудата: од 01 ноември до 20 декември 2019 година.
 • Понудата не важи за официјалните празници.
 • Пред купување на ваучерот потребно е да направите барање за слободни датуми на тел: +359 0359/54 160; +359 879/39 85 71.
 • По купувањето на ваучерот треба да потврдите вашата резервација, такашто ќе со  издиктирате кодот на ваучерот на тел: +359 0359/54 160; +359 879/39 85 71.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Хотел "Клептуза"
Гр. Велинград, Р. Бугарија

Тел: +359 0359 54 160
Факс: +359 0359 51 241
Управител: +359 879/39 85 71
Email: [email protected]
Facebook: СПА-Хотел-Клептуза
Website: www.hotel-kleptuza.com

ВИП Понуда за одмор,  обезбедена од СПА Хотел Клептуза **** гр. Велинград

СПА Хотел Клептуза се наоѓа во Велинград, во близина на познатиот природен феномен – карстниот  извор  кој го формира езерото Клептуза, со прекрасна местоположба  меѓу паркови и  зеленило.
Четириѕвезден  хотел  со совршена локација - во центарот на населбата Чепино - Велинград.

Базенот нема да работи во периодот од 4 до 10 ноември!

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН СПА ПАКЕТ: ВИП цена: 1232 денари (20 €)

(Важи за сместување од недела до четврток)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна стандардна соба
 • Еден појадок на шведска маса
 • Една СПА процедура по избор од:
  -Релаксирачка масажа на лице-15мин
  -Класична масажа -15мин
  -Масажа на стапала и дланки-15мин
  -Самостојно бисерно џакузи за двајца-15мин
 • Користење на внатрешен минерален базен
 • Надворешен базен во зависност од временските услови (до 30 септември)
 • Џакузи
 • Парна бања
 • Сауна
 • Фитнес
 • Зона за релаксација
 • Wi-Fi
 • Туристичка такса и осигурување

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН СПА ПАКЕТ: ВИП цена: 1359 денари (22 €)

(Важи за сместување од недела до четврток)

ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во студио
 • Еден појадок на шведска маса
 • Една СПА процедура по избор од:
  -Релаксирачка масажа на лице-15мин
  -Класична масажа -15мин
  -Масажа на стапала и дланки-15мин
  -Самостојно бисерно џакузи за двајца-15мин
 • Користење на внатрешен минерален базен
 • Надворешен базен во зависност од временските услови (до 30 септември)
 • Џакузи
 • Парна бања
 • Сауна
 • Фитнес
 • Зона за релаксација
 • Wi-Fi
 • Туристичка такса и осигурување

ЕДНОДНЕВЕН ВИКЕНД СПА ПАКЕТ: ВИП цена: 1422 денари (23 €)

(Важи за сместување во петок и сабота)
ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во двокреветна стандардна соба
 • Еден појадок на шведска маса
 • Користење на внатрешен минерален базен
 • Надворешен базен во зависност од временските услови (до 30 септември)
 • Џакузи
 • Парна бања
 • Сауна
 • Фитнес
 • Зона за релаксација
 • Wi-Fi
 • Туристичка такса и осигурување

ЕДНОДНЕВЕН ВИКЕНД СПА ПАКЕТ: ВИП цена: 1675 денари (27 €)

(Важи за сместување во петок и сабота)

ВИП ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Едно ноќевање во студио
 • Еден појадок на шведска маса
 • Користење на внатрешен минерален базен
 • Надворешен базен во зависност од временските услови (до 30 септември)
 • Џакузи
 • Парна бања
 • Сауна
 • Фитнес
 • Зона за релаксација
 • Wi-Fi
 • Туристичка такса и осигурување

​Студиата располагаат со спална, хол, телевизори во двете простории, мини бар.

 

Спа Хотел "Клептуза", Велинград, располага со 13 студиа, 21 двокреветни стандардни соби, 3 економични студиа , 2 двокреветни луксузни соби и 4 луксузни апартмани. Секој од апартманите  е со дневна соба, две одделни спални соби и две купатила. Собите се опремени со кабловска телевизија, бесплатен интернет, мини бар, телефон и фен.
Во ресторанот на хотелот можете да уживате во префинета  и разновидна кујна, а во лоби барот - на различни пијалоци и коктели.
Во СПА центарот на хотелот Клептуза за вашата релаксација е предвиден топол базен за возрасни, детски базен, џакузи, сауна, парна бања, самостојно бисерно џакузи, фитнес, зона за релаксација, амам, Када на Клеопатра.
Во Хотелот "Клептуза" се нудат разновидни масажи - класичен, со етерични масла, со чоколадно масло, со мед, со вендузи или други на ваша желба.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Еден Ваучер е за едно лице, при сместени двајца возрасни за минимум две ноќевања.
 • Деца на возраст под 6 години се сместуваат бесплатно.
 • Деца од 6 до 12 години плаќаат 8 € на вечер на рецепцијата во хотелот - вклучено ноќевање со појадок.
 • Трет возрасен плаќа 11 € на вечер на рецепцијата во хотелот - вклучено ноќевање со појадок.
 • Валидност на понудата: од 01 ноември до 20 декември 2019 година.
 • Понудата не важи за официјалните празници.
 • Пред купување на ваучерот потребно е да направите барање за слободни датуми на тел: +359 0359/54 160; +359 879/39 85 71.
 • По купувањето на ваучерот треба да потврдите вашата резервација, такашто ќе со  издиктирате кодот на ваучерот на тел: +359 0359/54 160; +359 879/39 85 71.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

СПА Хотел Клептуза - Велинград

Хотел "Клептуза"
Гр. Велинград, Р. Бугарија

Тел: +359 0359 54 160
Факс: +359 0359 51 241
Управител: +359 879/39 85 71
Email: [email protected]
Facebook: СПА-Хотел-Клептуза
Website: www.hotel-kleptuza.com

ВИП Понуда за одмор,  обезбедена од СПА Хотел Клептуза **** гр. Велинград

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 01.11.2019 до 20.12.2019
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.