Нова активна понуда од Балнео СПА Хотел Свети Спас:

Еднодневен пакет за двајцасо појадок и вечера + користење на СПА услуги во Балнео Хотел Свети Спас*****, Велинград

Простанало време:
Цена: 7110ден.

СПА викенд во Велинград - Балнео СПА Хотел Свети Спас

Дводневен викенд пакет со појадок и вечера во Балнео Хотел Свети Спас*****, Велинград, Р. БугаријаБалнео СПА Хотел Свети Спас - најновиот петѕвезден балнеокомплекс во Бугарија, целосно напојуван со минерална вода.

Хотелот е лоциран во истоимената уникатна  месност, на крајот на градот Велинград, во долината на Чепинска река , меѓу ридовите со вечно зелена борова шума, опширни  кадифени ливади, кристално сино небо и јужно родопско сонце - планината на Орфеј. Едно земно катче благословено со лековит дар што е  познато уште од антиката и има изградени римски и турски бањи, а подоцна е опишано и во патеписите на Алеко Константинов и Иван Вазов. Тука, блиску до балнео хотелот е најголемиот извор  во градот - Радонова бања и едно од чудата на бугарската природа - карстниот извори Клептуза - најголемиот карстен  извори на Балканот.

ДВОДНЕВEН ВИКЕНД ПАКЕТ: 7936 денари (128 €) - 50% = 3982 денари (64 €)
ВИП ваучерот е за ЕДЕН човек и вклучува:

 • Две ноќевања во двокреветна соба со тераса
 • Двa појадоци
 • Две вечери
 • Користење на Велнес зоната на хотелот: базен и џакузи со минерална вода, детски минерален базен, сауна, фитнес, парна бања, релакс зона;
 • Професионална детска анимација секој ден од 09:30 - 12:30 часот и 17:30 - 22:30 часот
 • Wi Fi - интернет во целиот хотел
 • Паркинг
 • Осигурување и ДДВ

Хотелскиот дел на комплексот располага со 105 двокреветни соби, 4 VIP студиa и 115 луксузни апартмани – со атрактивни како дизајн и по боја решенија, со божествени глетки и на југ, и на север кон величествените Родопи. Сите простории во хотелот се опремени со LCD телевизор, мини бар, интернет, сателитска, телефон во бања и соба.
Отворен и затворен паркинг со 120 места. СПА хотелот ги содржи следниве зони: зона за одмор и рекреација која вклучува основен ресторан со 300 места, ресторан-тераса - 100 места, кафе-тераса - 50 места, бар-ресторан Панорама - 80 места, лоби-бар - 60 места, компјутерска сала, детско катче, сала за фитнес, салон за убавина, туристичко биро. Бизнис зоната  вклучува бизнис центар и две конференциски сали со капацитет 30 и 200 места. Салите располагаат со флип чарто, екрани и  мултимедија плеери. Wellness зона- вклучува голем и мал (детски) затворен базен со минерална вода, финска сауна, сауна со хромотерапијата, парна бања, сала за релакс, Фреш и Витамин бар. СПА зоната вклучува 2 кабинети за козметички третмани, 15 соби за масажи и 6 простории со кади, египетска бања, турска бања, солариум.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Понудата важи за ограничен број на промотивни простории.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување.
 • Хотелот има право да одбие резервација при исцрпување на овие простории за конкретен датум.
 • Едно дете до 12 години се сместува бесплатно со вклучен појадок и вечера.
 • Второ дете од 6 година до 12 години во апартман со две лица коишто плаќаат целосен износ- доплаќа на рецепција 12.5 € на ден за сместување со појадок и вечера
 • Трет возрасен доплаќа 18 € на ден за сместување со појадок и вечера
 • Доплата за апартман: 25 €  на ден за просторија
 • Валидност на ваучер: од 15 јуни до 30 јули 2016 година.
 • Неопходна е претходна  резервација пред купување на ваучер на: +359 700/15 277; +359 875/15 50 58 (од 09:00 до 19: 00ч). По 19: 00ч - +359 875/15 50 58.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Балнео СПА Хотел Свети Спас

Балнео СПА Хотел Свети Спас
Гр. Велинград, Р. Бугарија  

Ул. Никола Вапцаров № 97
E-mail: [email protected]
Тел: +******
Моб: +******

Website: www.svetispas.com

ВИП Понуди со попуст за одмор за двајца од Балнео СПА Хотел Свети Спас*****

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 14.06.2016 до 31.07.2016
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.