Нова Година во Велинград - Балнео СПА Хотел Свети Спас

ридневен пакет со појадок и празнични вечери + музичко-уметничка програма во Балнео Хотел Свети Спас, ВелинградБалнео СПА Хотел Свети Спас - најновиот петѕвезден балнеокомплекс во Бугарија, целосно напојуван со минерална вода.

Хотелот е лоциран во истоимената уникатна  месност, на крајот на градот Велинград, во долината на Чепинска река , меѓу ридовите со вечно зелена борова шума, опширни  кадифени ливади, кристално сино небо и јужно родопско сонце - планината на Орфеј. Едно земно катче благословено со лековит дар што е  познато уште од антиката и има изградени римски и турски бањи, а подоцна е опишано и во патеписите на Алеко Константинов и Иван Вазов. Тука, блиску до балнео хотелот е најголемиот извор  во градот - Радонова бања и едно од чудата на бугарската природа - карстниот извори Клептуза - најголемиот карстен  извор на Балканот.

Нова Година 2017 со музичко-уметничкa програма во живо на 30.12. - Стефан Диомов и формација "5-те сезони" и танцов клуб "Импулс", DJ забава; на 31.12. - Орлиn Горанов и народниот фолк пејач Јанко Неделчев, DJ забава; 01.01. - Бранч со народен обичај "Василица"; со Јанко Неделчев, вечера со DJ забава

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 20306 денари (330 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Три ноќевања во двокреветна соба
 • Три појадоци
 • Вечера со музичка програма на 30.12.2016
 • Новогодишна вечера на 31.12.2016
 • DJ забава на вечерата на 01.01.2017
 • Новогодишни подароци за сите гости во хотелот
 • "Чудоленд" за најмлалите - професионална детска анимација секој ден од 10:00 до 13:00 и од 17:00 до 22:00 часот за деца од 4 до 12 годишна возраст
 • Бранч на 01.01.2017 година од 09.00 до 13.00 со специјално празнување на "Василица" - со фолклорна програма, грејана ракија и вино.
 • Користење на базен со минерална вода 30-32  степени
 • Џакузи со минерална вода 36-38 степени
 • Две надворешни џакузи со минерална вода
 • Детски базен со минерална вода 36-38 степени
 • Фитнес
 • Сауна
 • Парна бања
 • Релакс зона
 • Детски клуб
 • Паркинг
 • Интернет
 • Осигурување, ДДВ

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 23890 денари (388 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Три ноќевања во VIP студио со џакузи
 • Три појадоци
 • Вечера со музичка програма на 30.12.2016
 • Новогодишна вечера на 31.12.2016
 • DJ забава на вечерата на 01.01.2017
 • Новогодишни подароци за сите гости во хотелот
 • "Чудоленд" за најмлалите - професионална детска анимација секој ден од 10:00 до 13:00 и од 17:00 до 22:00 часот за деца од 4 до 12 годишна возраст
 • Бранч на 01.01.2017 година од 09.00 до 13.00 со специјално празнување на "Василица" - со фолклорна програма, грејана ракија и вино.
 • Користење на базен со минерална вода 30-32  степени
 • Џакузи со минерална вода 36-38 степени
 • Две надворешни џакузи со минерална вода
 • Детски базен со минерална вода 36-38 степени
 • Фитнес
 • Сауна
 • Парна бања
 • Релакс зона
 • Детски клуб
 • Паркинг
 • Интернет
 • Осигурување, ДДВ

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 23890 денари (388 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Три ноќевања во апартман
 • Три појадоци
 • Вечера со музичка програма на 30.12.2016
 • Новогодишна вечера на 31.12.2016
 • DJ забава на вечерата на 01.01.2017
 • Новогодишни подароци за сите гости во хотелот
 • "Чудоленд" за најмлалите - професионална детска анимација секој ден од 10:00 до 13:00 и од 17:00 до 22:00 часот за деца од 4 до 12 годишна возраст
 • Бранч на 01.01.2017 година од 09.00 до 13.00 со специјално празнување на "Василица" - со фолклорна програма, грејана ракија и вино.
 • Користење на базен со минерална вода 30-32  степени
 • Џакузи со минерална вода 36-38 степени
 • Две надворешни џакузи со минерална вода
 • Детски базен со минерална вода 36-38 степени
 • Фитнес
 • Сауна
 • Парна бања
 • Релакс зона
 • Детски клуб
 • Паркинг
 • Интернет
 • Осигурување, ДДВ

Хотелскиот дел на комплексот располага со 105 двокреветни соби, 4 VIP студиa и 115 луксузни апартмани – со атрактивни како дизајн и по боја решенија, со божествени глетки и на југ, и на север кон величествените Родопи. Сите простории во хотелот се опремени со LCD телевизор, мини бар, интернет, сателитска, телефон во бања и соба.
Отворен и затворен паркинг со 120 места. СПА хотелот ги содржи следниве зони: зона за одмор и рекреација која вклучува основен ресторан со 300 места, ресторан-тераса - 100 места, кафе-тераса - 50 места, бар-ресторан Панорама - 80 места, лоби-бар - 60 места, компјутерска сала, детско катче, сала за фитнес, салон за убавина, туристичко биро. Бизнис зоната  вклучува бизнис центар и две конференциски сали со капацитет 30 и 200 места. Салите располагаат со флип чарто, екрани и  мултимедија плеери. Wellness зона- вклучува голем и мал (детски) затворен базен со минерална вода, финска сауна, сауна со хромотерапијата, парна бања, сала за релакс, Фреш и Витамин бар. СПА зоната вклучува 2 кабинети за козметички третмани, 15 соби за масажи и 6 простории со кади, египетска бања, турска бања, солариум.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Понудата важи за ограничен број на промотивни простории.
 • ВИП Ваучерот е за едно лице, при сместени двајца возрасни.
 • Хотелот има право да одбие резервација при исцрпување на овие простории за конкретен датум.
 • На лице место во хотелот се доплаќа туристички данок во износ од 50 денари на ден за секој гостин.
 • Прво дете до 12 год. се сместува бесплатно на дополнително легло во сите видови простории.
 • Второ дете (само во апартман / студио) од 6 до 12 годишна возраст се сместува бесплатно на дополнително легло.
 • Второ дете от 6 до 12 години плаќа за тридневен пакет - 100 €.
 • Трет или четврти возрасен доплаќа 180  за тридневен пакет.
 • Доплата за полн пансион – 10 € за возрасен и 7.5 € за дете од 6 до12 год. на ден.
 • Валидност на ваучер од 30 декември 2016 год. до 01 јануари 2017 година.
 • Понудата не е валидна за датумите од 28 октомври до 01 ноември 2016 год.
 • Со резервација пред купување на ваучер на: +359 0700 15 277; +359 875 15 50 58 (од 09:00 до 19: 00ч). По 19: 00ч - +359 875 15 50 58.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Балнео СПА Хотел Свети Спас

Балнео СПА Хотел Свети Спас
Гр. Велинград, Р. Бугарија  

Ул. Никола Вапцаров № 97
E-mail: [email protected]
Тел: +******
Моб: +******

Website: www.svetispas.com

ВИП Понуди со попуст за одмор од Балнео СПА Хотел Свети Спас*****

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 30.12.2016 до 01.01.2017
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.