Зимување во Банско - Хотел "Родина"

Еднодневен делничен пакет со појадок или со појадок и вечера + релакс центар во Хотел Родина, БанскоКомплетно реновираниот  луксузен триѕвезден  хотел Родина, ги отвори вратите на 06.12.2011г. Тој се наоѓа во центарот на гр.Банско, во непосредна близина на Градското собрание на градот, во срцето на одморалиштето на - најголемата трговска улица, а имено ул.Пирин. На 100 - 200 метри во сите правци се наоѓаат повеќето културно - историски знаменитости. Некој од нив се старата црква Света Тројца, музејот на Никола Вапцаров, споменикот на Паисиј Хилендарски и стариот квартал  на Банско. Сето ова го прави хотел Родина соодветно место за вашиот одмор.

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 980 денари (16 €)
ВИП ваучерот е за ЕДЕН човек, при сместени двајца возрасни, при минимум две ноќевања и вклучува:

Понудата важи са сместување од недела до четврток. За сместување во петок и саботе се доплаќа по 5 € на човек на ден

 • Едно ноќевање во двокреветна соба или апартман
 • Еден појадок
 • Базен
 • Сауна
 • Џакузи
 • Парна бања
 • Интернет
 • Туристичка такса

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: ВИП цена: 1232 денари (20 €)
ВИП ваучерот е за ЕДЕН човек, при сместени двајца возрасни, при минимум две ноќевања и вклучува:

Понудата важи са сместување од недела до четврток. За сместување во петок и саботе се доплаќа по 5 € на човек на ден

 • Едно ноќевање во двокреветна соба или апартман
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Базен
 • Сауна
 • Џакузи
 • Парна бања
 • Интернет
 • Туристичка такса

На располагање на гостите се двокреветни соби, апартмании и мезонети, луксузно мебелирани сп една единствена цел, Вие да бидете задоволни. За комфорот и релаксацијата хотел Родина Ви предлага специјално проектиран и изграден од шпанска фирма SPA и Wellness центар на површина од 220 кв.м., којшто вклучува базен, сауна и парна бања.

На располагање на гостите се двокреветни соби, пентхаус  и апартмани, декорирани луксузно со една единствена цел, Вие да останете  задоволни. За удобноста и релаксација хотел Родина нуди специјално дизајниран и изграден од шпанската фирма на вкупна површина 220 кв.м. SPA и Wellness центар, вклучувајќи базен, сауна и парна бања.
За удобноста и релаксација на нашите гости, во хотелот има специјално дизајниран и изграден од шпанската фирма на вкупна површина 220 кв.м. SPA и Wellness центар, вклучувајќи базен, сауна, парна бања, џакузи Hot wive, Vip-џакузи.

Понудените масажи во нашиот SPA-центар се изведуваат од високо квалификуван кинезитерапевт. Користената козметика е од водечки европски и светски компании со докажано благотворно влијание во SPA и Wellness индустријата.
Лоби барот располага со 40 места и се наоѓа во пространото фоаје на хотелот коешто  ќе ве импресионира со својата  стилска и софистицирана атмосфера. Во него можете да уживате во широк избор на алкохолни и безалкохолни пијалоци, коктели и колачи.

Ресторан - Пицерија Родина нуди бугарска, медитеранска и италијанската кујна. Тука ќе уживате во неверојатни специјалитети, тестенини и пица на фурна  приготвена  од нашиот главен готвач. За вашите настани, свадби, роденденски забави, забави и коктели, ресторанот нуди 150 седишта.
Таверна Родина ги  пази   традициите  и автентичноста на Банско уште од средниот век, предлага за  Своите гости незаборавни Бански јадења , украсени со неверојатното различни родопски специјалитети и одлежaни вина.

За Вашето добро расположение секоја вечер жива музика со автентичен локален и балкански фолклор. За Вашите корпоративни прослави капацитетот на таверната е 80 места.

Услови на понудата

 • Ваучерот мора да се набави пред истекот на рокот на важење на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • ВИП ваучерот е за ЕДЕН човек, при сместени двајца возрасни, при минимум две ноќевања.
 • Понудата важи са сместување од недела до четврток. За сместување во петок и саботе се доплаќа по 5 € на човек на ден.
 • Дете до 3.99 годишна возраст се сместува бесплатно на дополнителен кревет.
 • Деца од 4 до 11.99 години на дополнителен кревет плаќаат 50% од цената на пакетот.
 • Деца и возрасни над 12годишна возраст купуваат ваучер.
 • Валидност на ваучер: од 18 февруари до 01 маj 2019 година.
 • Пред да купите ваучер, ве молиме да се проверите за слободни датуми и да направите предрезервација на телефон: +359 749/8 81 06; +359 877/55 76 63.
 • По купувањето на ваучерот, треба да ја потврдите вашата резервација диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 749/8 81 06; +359 877/55 76 63.
 • Видете ги сите Општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел "Родина"

Хотел "Родина"
Гр.Банско, Р. Бугарија
Ул. Пирин №7
Рецепција: +359 ******
Резервации: +359 
******
E-mail: marketingrodina@gmail.com
Website: www.hotel-rodina.com

ВИП Понудата е обезбедена од Хотел "Родина"

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 18.02.2019 до 01.05.2019
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.