Одмор во Девин Бугарија - СПА Хотел Девин

Дводневен пакет со појадок, масажа и користење на СПА услуги во SPA Hotel Devin****Четириѕвездниот SPA Хотел "Девин" e дел од бугарскиот ланец "Шарлопов Хотелс". Лоциран е во срцето на природниот феномен - планинскиот масив Родопи, на 710 метри надморска височина, во центарот на градот Девин.

Почувствувајте ја волшебната природа на Родопите и подарете си релаксирачки одмор во Спа хотел Девин ****

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: 5688 денари (92 €) - 55% = 2496 денари (41 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Ноќевање во двојна соба, при двојно сместување
 • Два појадоци
 • Една масажа за време на престојот*
 • Пинг понг (1 час)
 • Сауна
 • Фитнес
 • Паркинг
 • WI-FI интернет
 • 20% попуст на сите СПА процедури предлагани во хотелот

 

*За неа: Пилинг масажа ( со ароматични соли / со кафе) - 20 мин. за времето на престојот

За него: Класична масажа -20 мин.  за време на престојот

SPA Хотелот "Девин" располага со 48 пространи двокреветни соби, секоја опремена  со сателитска телевизија, минибар, луксузно купатило со туш кабина и фен. Собите се свртени кон источната, јужната и северна страна , декорирани стилски во пастелни тонови на зелена, црвена и сина боја. Собите се TWIN (со две поединечни кревети) или DBL (двоен кревет) и располагаат со софа кревет (за сместување на трет човек). При неопходност може да Ви осигуриме и бебешко креветче.

Во уникатниот Скара-ресторан "Бугарско село" може да се допрете до необичниот бугарски фолклор, богат со митови, легенди и уникатни песни; да пробате традиционалните родопски јадења - ражен, пататник, клин, качамак, катми ..; да уживаат на ароматичните бугарски вина, ракија и брендирани пијалоци.

SPA & WELLNESS
Центарот располага со: Лекарски кабинет; Балнеотераписки сектор: Покриен воден базен со детска секција, водно ветрило, воздушни млазници и водни џетови; Џакузи - 6 места; Базен - "уморени нозе"; Терапевтски базен; Мал надворешен базен; Туш "Виши"; Бисерна када + тангентор; Терапевтска магнетна када - хромо и музикална-терапија; Козметички кабинет; Сектор за третмани со луга и кал; Физиотераписки сектор: Инхалации ( со минерална вода, со лековти  билки ); Магнетна терапија; Дарсонвал; Ултразвук; Електро-терапија; Вакумна терапија; просторија за кинезитерапија; Фитнес; Вибро-сауна; Сауна; Солариум; Балнеотераписки сектор.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • За сместување во апартман се купуваат 3  ваучери за ден, при максимално сместување 2 + 2 или 3 + 1 или 3 + 0
 • Максимален број дополнителни легла во соба: 1 бр.
 • За единечно сместување - Доплата од 10 € на ден.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување.
 • Дете  до 5.99 години -  се сместува бесплатно на дополнително легло со двајца возрасни на база ноќевање со појадок.
 • За дете од 5.99 година до 11.99 години се сместува на дополнително легло во двокреветна соба со доплата од 28 € (без масажи). 
 • За дете над 11.99 години или трет возрасен на дополнително легло во двокреветна соба се доплаќа 24 € (без масажи).
 • За делник од недела до четврток: 16 € на ден на база појадок и вечера.
 • При сместување на еден возрасен со дете до 4 год. се смета како единечно сместување и се доплаќа 10 € за престојот.
 • Доплата за вечера на сет мени без пијалоци - 7.5 €за возрасен и 5 € за дете од 4 до 11.99 год. 
 • Сите доплати се вршат на рецепција во Спа Хотел Девин ****
 • Валидност на ваучер: од 25 септември до 31 октомври 2017 година.
 • За следните датуми нема слободни места: 28.10 и 01.11-04.11.2017 2017 година.
 • Потребна е претходна хотелска резервација пред купување на ваучер на тел: +359 899/97 29 04; +359  24-98 (00:00 до 00:00); Резервации: +359 897/85 02 18 (09:00 до 18:00).
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

СПА Хотел Девин

SPA Хотел "Девин"
Гр. Девин, Р. Бугарија
Моб: +359 ******
Тел: +359 ******
Тел: +359 ******
E-mail: office@sharlopov.eu
Website: www.spadevin.com

ВИП Понудата е обезбедена от SPA Хотел "Девин"

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 24.09.2017 до 31.10.2017
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.