Одмор во Паничиште Бугарија - Хотел Луч

Еднодневен пакет со појадок или со појадок и вечера во Хотел Луч, ПаничиштеХотел Луч во скијачкото одморалиште Паничиште гарантира на своите гости мирен и удобен престој, со префинет стил и квалитетна услуга.

Хотелот располага со ски патека со должина од 400 метри, погодна за средно напредни скијачи и почетници, а на 1,5 километри од хотелот има втора ски патека. На 20 метри од хотелот Луч се наоѓа ски влекач . Хотелот располага со ски гардеробер и ски чајџилница.
Собите и апартманите се опремени со италијански мебел, душеци и постелнин, телевизор, сателитска ТВ, мини бар, телефон и бања со туш и Wi-Fi.

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: ВИП цена : 885 денари (14 €)
Вип Ваучерот е за едно лице и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна соба, студио или апартман, но при максимална искористеност на креветите во просторијата
 • Едн појадок
 • Паркинг
 • Интернет пристап во заедничките делови на хотелот (фоаје, ресторан)
 • Туристичка такса и ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: ВИП цена : 1201 денар (19 €)
Вип Ваучерот е за едно лице, 
при минимум две ноќевања и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна соба, студио или апартман, но при максимална искористеност на креветите во просторијата
 • Едн појадок
 • Една вечера
 • Паркинг
 • Интернет пристап во заедничките делови на хотелот (фоаје, ресторан)
 • Туристичка такса и ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ВИКЕНД ПАКЕТ: ВИП цена : 1296 денари (21 €)
Вип Ваучерот е за едно лице, 
при минимум две ноќевања и вклучува:

 • Ноќевање во двокреветна соба, студио или апартман, но при максимална искористеност на креветите во просторијата
 • Едн појадок
 • Една вечера
 • Паркинг
 • Интернет пристап во заедничките делови на хотелот (фоаје, ресторан)
 • Туристичка такса и ДДВ

* Максимален капацитет на просториите:
Двокреветна соба - 2 возрасни и 2 деца или 3 возрасни; апартман - во зависност од видот на апартманот - од 3 до 5 лица.
* Појадокот е од 08:00 до 10:30 на шведска маса плус кафе и чај. Вечерата е од 19:00 до 21: 00ч на шведска маса.
* При помалку од 20 гости исхраната е претходно избрано мени.

Хотел ЛУЧ / капацитет 52 кревети / располага со 15 двокреветни соби, 2 апартмани / за 4 лица / 3 апартмани / за 3 лица /, 1 апартман / за 5 лица / ресторан со тераса, скара, надворешно детско катче, ски-чајџилница, ски патека со ски гардеробер , машка и женска сауна, тениско игралиште со ноќно осветлување.

Хотелот ги нуди следните услуги:

 • тениско игралиште / во лето /
 • ски-патека / во зима / и ски гардеробер
 • скара BBQ со 80 места
 • надворешно детско катче
 • сала за игри со билијард, пикадо, шах, табла, карти
 • Сауни
 • Обезбедуван паркинг

Паничиште е планинско одморалиште, лоцирано во северозападните делови на Рила. Се наоѓа на само 80 километри од Софија, одморалиште нуди висок квалитет на ски услугите на поволни цени. Во скијачкиот центар се изградени 4 скијачки патеки, погодни за почетници, деца и средно напредни скијачи.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Делничниот пакет е за сместување од недела до четврток, а викенд пакетот е за сместување во петок и сабота.
 • Вип Ваучерот е за едно лице во просторија по избор, при максимална искористеност  на креветите во просторија.
 • Едно дете до 5.99 год. се сместува бесплатно на база ноќевање со појадок.
 • За дете од 6 до 11.99 год. се доплаќа 50% од цената на Ваучерот.
 • Лице над 12 год.  и трет возрасен доплаќа 75% од цената на Ваучерот.
 • Доплата за сместување во студио - 7.5 € на ден.
 • Доплата за сместување во апартман - 12.5 € на ден.
 • Сите Доплати се вршат на рецепција во хотелот.
 • Валидност на понудата: од 14 мај до 30 јуни 2019 година.
 • Понудата не важи за официјалните празници.
 • Пред купување на ваучерот е потребно да направите барање за слободни датуми и места на тел: +359 889/ 41 54 75.
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го кодот на ваучерот на тел: +359 889/ 41 54 75, и да ги испратите на: hotelluch@gmail.com.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Луч

Паничиште (до Сапарева бања) Р. Бугарија
Тел: +359 
******
Email: hotelluch@gmail.com
Website: www.hotelluch.com

ВИП Понудата е обезбедена од Хотел Луч, Паничиште!

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 13.05.2019 до 30.06.2019
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.