Велигден во Сандански - Хотел “Колозео”

Велигденски пакети со појадок во Бутик Хотел Колозео, Сандански

Велигденски пакети со појадок во Бутик Хотел Колозео, Сандански

Изберете пакет

Тридневен Велигденски пакет со појадок во Бутик Хотел Колозео, Сандански

Цена: 2812 ден.
Купете

Четиридневен Велигденски пакет со појадок во Бутик Хотел Колозео, Сандански

Цена: 3729 ден.
Купете

Петдневен Велигденски пакет со појадок во Бутик Хотел Колозео, Сандански

Цена: 4677 ден.
Купете
Валидност 15.04.2020 - 25.05.2020
Цена на човек/ден 932.2 - 937.26 ден.ден/ човек
Местоположба Сандански
Купени 0 ваучери
 • Ваучерот мора да се набави пред истекот на рокот на важност на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Ваучерот важи за едно лице при сместени двајца возрасни.
 • Деца до 3,99 години се сместуваат бесплатно без исхрана.
 • Деца над 4 години. или трет возрасен плаќаат 18 €  за дводневен пакет, 23 € за четиридневен пакет или 28 € за петдневен пакет.
 • Валидност на ваучер: од 16 до 21 април 2020 година.
 • Потребно е претходно хотелска резервација пред да купите ваучер на телефон: +359 884/12 02 42; +359 885/70 73 30.
 • Видете ги сите Општи услови.

Хотел "Колозео"
Град Сандански, Р. Бугарија
Местност Поленица
Ул. Гушевица №3

Моб: +359 884/ 12 02 42
Моб: +359 885/ 70 73 30
E-mail: colosseo.bg@gmail.com
Website:
www.colosseo-bg.com

ВИП Понуда за одмор од нашиот партнер - Хотел "Колозео" гр.Сандански

Велигденски пакети со појадок во Бутик Хотел Колозео, Сандански

Изберете пакет

Тридневен Велигденски пакет со појадок во Бутик Хотел Колозео, Сандански

Цена: 2812 ден.
Купете

Четиридневен Велигденски пакет со појадок во Бутик Хотел Колозео, Сандански

Цена: 3729 ден.
Купете

Петдневен Велигденски пакет со појадок во Бутик Хотел Колозео, Сандански

Цена: 4677 ден.
Купете
Валидност 15.04.2020 - 25.05.2020
Цена на човек/ден 932.2 - 937.26 ден.ден/ човек
Местоположба Сандански
Купени 0 ваучери
 • Ваучерот мора да се набави пред истекот на рокот на важност на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Ваучерот важи за едно лице при сместени двајца возрасни.
 • Деца до 3,99 години се сместуваат бесплатно без исхрана.
 • Деца над 4 години. или трет возрасен плаќаат 18 €  за дводневен пакет, 23 € за четиридневен пакет или 28 € за петдневен пакет.
 • Валидност на ваучер: од 16 до 21 април 2020 година.
 • Потребно е претходно хотелска резервација пред да купите ваучер на телефон: +359 884/12 02 42; +359 885/70 73 30.
 • Видете ги сите Општи услови.

Хотел "Колозео"
Град Сандански, Р. Бугарија
Местност Поленица
Ул. Гушевица №3

Моб: +359 884/ 12 02 42
Моб: +359 885/ 70 73 30
E-mail: colosseo.bg@gmail.com
Website:
www.colosseo-bg.com

ВИП Понуда за одмор од нашиот партнер - Хотел "Колозео" гр.Сандански

Бутик хотел "Колозео" е мал фамилијарен хотел лоциран во тивка локација во подножјето на Пирин на 1 километар од градот Сандански и открива неповторлива панорама кон планината. Со необична архитектура и тематска замисла хотелот ја пресоздава автентичната атмосфера на античкиот Рим. Стилот на италијанскиот шарм е оживеан преку фасадите на зградата и пренесен во ентериерот на ресторан "Медичи", салата кон ресторанот "Антика Рома" и уникатните соби, од кои секоја носи име на светски познати личности и места од античкиот Рим.
 

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП Цена: 2812 денари (45 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице при сместени двајца возрасни и вклучува:

 • Три ноќевање во двокреветна соба
 • Три појадоци
 • Интернет
 • Туристичка такса
 • Паркинг

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП Цена: 3729 денари (60 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице при сместени двајца возрасни и вклучува:

 • Четири ноќевање во двокреветна соба
 • Четири појадоци
 • Интернет
 • Туристичка такса
 • Паркинг

ПЕТДНЕВЕН ПАКЕТ: ВИП Цена: 4677 денари (76 €)
ВИП ваучерот е за ЕДНО лице при сместени двајца возрасни и вклучува:

 • Пет ноќевање во двокреветна соба
 • Пет појадоци
 • Интернет
 • Туристичка такса
 • Паркинг

Одличната храна, кристално чистиот планински воздух, величествената глетка, која се открива и уникатниот стил на ресторан "Медичи", во комбинација со срдечниот, топел и пријателски однос, хо прават бутик хотел "Колозео" поразличен од сите други!

Хотелот е погоден за семејни одмори, така и за организирани настани, тимбилдинг, деловни состаноци, официјални коктели, семејни и свадбените церемонии. Хотелот располага со вкупно 13 соби, како дел од нив се со можност за дополнителни кревети и 1 апартман. Прилагодени се со современите критериуми за комфор и удобност и се опремени со самостојна климатизација, TV, безжичен интернет и санитарен јазол. Секоја од просториите располага со балкон, од каде се откриваат убави глетки кон величествената планина Пирин.

Ресторанот е посветен на познатото семејство Медичи, чиј претставници повеќепати ја управувале Фиренца помеѓу 12 и 16 век. Ликови на архиепископи, папи, кардинали, дукови од фамилијата Медичи се дел од светлиот ентериер со автентични кабинети со маси и столици од масивно дрво. Во прилог на ресторан Медичи, на располагање е сала "Антика Рома". Целосно заслужувајќи го своето име, сала "Антика Рома" го пресоздава духот на антички Рим. Патинираните оранжево- жолти ѕидови се исцртани со фрески, мурали и камени резби, а запалените факели потсетуваат на античките римски гладијатори и нивниот начин на живот. Во ресторанот можете да уживате во традиционалната бугарска кујна.

Услови на понудата

 • Ваучерот мора да се набави пред истекот на рокот на важност на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број ваучери.
 • Ваучерот важи за едно лице при сместени двајца возрасни.
 • Деца до 3,99 години се сместуваат бесплатно без исхрана.
 • Деца над 4 години. или трет возрасен плаќаат 18 €  за дводневен пакет, 23 € за четиридневен пакет или 28 € за петдневен пакет.
 • Валидност на ваучер: од 16 до 21 април 2020 година.
 • Потребно е претходно хотелска резервација пред да купите ваучер на телефон: +359 884/12 02 42; +359 885/70 73 30.
 • Видете ги сите Општи услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел “Колозео”

Хотел "Колозео"
Град Сандански, Р. Бугарија
Местност Поленица
Ул. Гушевица №3

Моб: +359 884/ 12 02 42
Моб: +359 885/ 70 73 30
E-mail: colosseo.bg@gmail.com
Website:
www.colosseo-bg.com

ВИП Понуда за одмор од нашиот партнер - Хотел "Колозео" гр.Сандански

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 15.04.2020 до 25.05.2020
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.