Одмор во Банско - Хотел Елегант - Банско

Еднодневен пакет со појадок и вечера за двајца во Хотел Елегант*** Банско, Р. Бугарија



Хотел "Елегант" е лоциран на тивко и мирно место во гр. Банско, но истовремено е блиску до жичарницата (10 минути пешачење), како и сосема близу до туристичкиот и трговски центар во градот (на 2 минути пеш). Хотелот ги предлага  сите погодности за незаборавен скијачки  одмор во комбинација со тишина и комфорт, што го прави идеален за семеен  одмор, и за луѓето кои го бараат мирот  и топлината на домот.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: 5688 денари (92 €) - 50% = 2844 денари (46 €)
ВИП ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Едно ноќевање во двојна соба
 • Еден појадок
 • Една вечера
 • Бесплатно користење на СПА зона: топол покриен базен (10:00 - 23:00 ч.), Сауна и џакузи; (10:00 -20: 00 ч.), сала за Фитнес , маса за пинг понг
 • Бесплатно користење на безжичен интернет
 • Паркинг
 • Транспорт до ски патеката

За да обезбеди пријатен престој на своите гости, хотелот располага со безжичен интернет, базен, детски базен, џакузи, сауна, фитнес, Пинг Понг, билјард. Гостите на хотелот можат да пробаат традиционални бугарски јадења и карактеристични за регионот специјалитети во нашата таверна на хотелот.
За да биде комплетен вашиот одмор, хотел "Елегант" ќе ви понуди  и широк спектар на СПА процедури и масажи погодни за секој вкус и возраст. Нема ништо повеќе пријатно од масажа по заморно возење  по скијачките  патеки, кој ќе ја врати Вашата  рамнотежа и виталност. Освен тоа, може да уживате во терапија и пилинг за тело, процедури за лице, а за мажите нудиме посебни третмани  за убавина и здравје.
Нашиот љубезен персонал е секогаш подготвен да одговори на вашите прашања, да ги задоволи вашите желби и барања!

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата важи при минимум 2 ноќевања.
 • Деца до 4 годишна возраст (ненаполнета) се сместуваат бесплатно.
 • Деца од 4 до 12 годишна возраст (ненаполнета) сместено на редовно легло, доплата на рецепција 11.5 €.
 • Трет возрасен - потребно е купување на ваучер.
 • Валидност на ваучер: од 04 јануари до 31 март 2016 година.
 • Потребна е задолжително претходна резервација на тел: +359 878/11 74 54; +359 749/888 60
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Елегант - Банско

Хотел Елегант
Гр.Банско, Р. Бугарија
Ул.
Пејо Јаворов №31
Моб: +359 ******
Тел: +359 ******

Е-mail: elegantbansko@mail.bg
Website: www.eleganthotel.bg

ВИП Понудата е предоставена од Хотел Елегант**** Банско

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 04.01.2016 до 31.03.2016
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.