Лускуз за двајца во БАНСКО - Хотел Орфеj****, Банско

Две ноќевања на база полн пансион + ароматична бања и користење на СПА услуги во Хотел Орфеј****, БанскоХотелот се наоѓа непосредно до градскиот парк во самиот центар на Банско. Кај нас ве чекаат тишината и волшебната харизма на планината Пирин и духот на старото преродбенско Банско. Задолжително понесете со Вас добро расположение и насмевка. За сè друго ќе се погрижи персоналот на Хотел  Орфеј ****- ПОВЕЛЕТЕ КАЈ НАС!

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: 12634 денари (205 €) - 50% = 6317 денари (102.5 €)
ВИП ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Две ноќевања во двојна соба
 • Два појадоци
 • Два ручеци (сува храна, кетеринг)
 • Две вечери со вклучен еден пијалок - 0,50 гр. Бугарски алкохол или чаша вино
 • Топол пијалок на Лоби барот од 15: 00-17: 00 часот
 • Ароматична бања за двајца
 • Базен со џакузи (базен е со греење и периодично се полни со минерална вода)
 • Парна бања
 • Финска сауна
 • Биосауна
 • Лакониум
 • Релакс сала
 • Фитнес
 • Паркинг
 • Интернет во целата територија на хотелот
 • Превоз до почетна станица на ски - лифтот

Двојните соби се со две поединечни кревети или можност за спална . Две соби може да се обединат со посредство на врата и се погодни за семејства со деца.
Фамилијарните соби и апартманите се со две одделни простории и посебен тоалет.
Во лукс апартманите, бањата е со џакузи и туш кабина, а во дневната соба има камин.
Главниот ресторан на хотелот нуди спокојна и пријатна атмосфера.
Готвачот на ресторанот ќе ги задоволи дури и најсофистицираните кулинарски вкусови.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Дете до 4,99 години сместено со двајца возрасни - бесплатно
 • Секое следно дете со двајца возрасни – 4 € на ден на база збогатен полн пансион, без пијалок за вечера следно дете до 4,99 години сместено
 • Дете од 5 до 13,99 години со двајца возрасни доплаќа на лице место на рецепцијата во хотелот 12 € на ден на база збогатен полн пансион, без пијалок за вечера
 • Второ дете од 5 до 13,99 години со двајца возрасни доплаќа на лице место на рецепцијата во хотелот 9 € на ден на база збогатен полн пансион, без пијалок за вечера (можно сместување во простории: фамилијарна соба, стандарден и луксузен апартман)
 • Трето дете од 5 до 13,99 години со двајца возрасни бесплатно на база збогатен полн пансион, без пијалок за вечера (можно сместување во простории: фамилијарна соба, стандарден и луксузен апартман)
 • Трет возрасен и дете над 14 год. На дополнително легло доплаќа на лице место на рецепцијата во хотелот 18 € на ден на база збогатен полн пансион
 • Партиципацијата при сместување во друг вид просторија:
 • Доплата за единечна соба – 10 € на ден на лице место на рецепцијата во хотелот
 • Доплата за семејна соба и стандарден апартман (две редовни и две дополнителни легла) – 7.5 € на ден на лице место на рецепцијата во хотелот
 • Доплата за луксузен апартман со камин и џакузи (две редовни и до 5 дополнителни легла) – 12.5 € на ден на лице место на рецепцијата во хотелот
 • При сместувањето на децата се претставува документ со кој се потврдува возраста на детето.
 • Не се надоместуваат средства за купен ваучер и направена резервација e-mail: frontoffice@orphey.com.
 • За да ја користите услугата, задолжително е да го приложите испечатен вашиот ваучер на хартија.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: +359 899/99 14 88, +359 899/99 74 72.
 • По купувањето на ваучерот треба да ја потврдите вашата резервација, такашто ќе го издиктирате бројот на ваучерот на телефон: +359 899/99 14 88, +359 899/99 74 72.
 • Валидност на ваучер за периодот: 02 до 31 јануари 2016 година.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Орфеj****, Банско

гр. Банско, Р. Бугарија
ул. "Бањо Маринов" 2А

Тел: +******
Тел: +******

Е-mail: [email protected]
Website: www.orphey.com

ВИП Понудата е предоставена од Хотел Орфеј****, Банско

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 02.01.2016 до 31.01.2016
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.