БАНСКО Ве очекува! - Хотел Орфеj****, Банско

Петдневен делничен пакет со појадок, ручек и вечера + користење на СПА услуги во Хотел Орфеј****, БанскоХотелот се наоѓа непосредно до градскиот парк во самиот центар на Банско. Кај нас ве чекаат тишината и волшебната харизма на планината Пирин и духот на старото преродбенско Банско. Задолжително понесете со Вас добро расположение и насмевка. За сè друго ќе се погрижи персоналот на Хотел  Орфеј ****- ПОВЕЛЕТЕ КАЈ НАС!

ПЕТДНЕВEН ДЕЛНИЧЕН ПАКЕТ: 14473 денари (235 €)- 50% = 7236 денари (117.5 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:

 • Пет ноќевања за еден човек; сместен во двоjна стандардна соба при двојно сместување (максимална сместување: две редовни и едно дополнително легло)
 • Пет појадоци
 • Пет ручеци (сув пакет - кетеринг) 
 • Пет вечери со вклучен пијалок - 0.50 гр. бугарски алкохол или чаша вино
 • Топол напиток во Лоби барот од 15 до 17 часот
 • Бесплатно користење на СПА ЦЕНТАР:
 • Базен со минерална вода *, џакузи и детска секција;  Базенот е загреан и се полни со минерална вода
 • Парна бања
 • Финска сауна
 • Био сауна
 • Сала за Релаксација
 • Лакониум
 • Фитнес
 • Превоз до почетната станица на ски-лифтот (со возен ред)
 • За олеснување на нашите гости скијачи им нудиме можност за купување на ски карти од пункт за продажба на лифт карти на БАНСКО СКИ, кој се наоѓа на рецепцијата на хотелот
 • Интернет на целата територија на хотелот
 • Детска соба
 • Бесплатен паркинг

Двојните соби се со две поединечни кревети или можност за спална . Две соби може да се обединат со посредство на врата и се погодни за семејства со деца.
Фамилијарните соби и апартманите се со две одделни простории и посебен тоалет.
Во лукс апартманите, бањата е со џакузи и туш кабина, а во дневната соба има камин.
Главниот ресторан на хотелот нуди спокојна и пријатна атмосфера.
Готвачот на ресторанот ќе ги задоволи дури и најсофистицираните кулинарски вкусови.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Понудата е за еден човек, при двојно сместување.
 • Дете до 4,99 години сместено со двајца возрасни - бесплатно
 • Секое следно дете до 4,99 години сместено со двајца возрасни – 4 € на ден на база збогатен полн пансион, без пијалок за вечера
 • Дете од 5 до 13,99 години со двајца возрасни доплаќа на лице место на рецепцијата во хотелот 11.5 € на ден на база збогатен полн пансион, без пијалок за вечера
 • Второ дете од 5 до 13,99 години со двајца возрасни доплаќа на лице место на рецепцијата во хотелот 9 € на ден на база збогатен полн пансион, без пијалок за вечера (можно сместување во простории: фамилијарна соба, стандарден и луксузен апартман)
 • Трето дете од 5 до 13,99 години со двајца возрасни се сместува бесплатно на база збогатен полн пансион, без пијалок за вечера (можно сместување во простории: фамилијарна соба, стандарден и луксузен апартман)
 • Трет возрасен и дете над 14 год. на дополнително легло доплаќа на лице место на рецепцијата во хотелот 17.5 € на ден на база збогатен полн пансион
 • Доплаќање при сместување во друг вид просторија:
 • Доплата за реновирана соба – 2.5 € на ден на лице место на рецепцијата во хотелот
 • Доплата за единечна соба – 10 € на ден на лице место на рецепцијата во хотелот
 • Доплата за семејна соба и стандарден апартман (два редовни и два дополнителни кревети) – 7.5 € на ден на лице место на рецепцијата во хотелот
 • Доплата за луксузен апартман со камин и џакузи (две редовни и до 5 дополнителни легла) – 12.5 € на ден на лице место на рецепцијата во хотелот
 • При сместувањето на децата се претставува документ со кој се потврдува возраста на детето.
 • За да ја користите услугата, задолжително носете го вашиот ваучер испечатен на хартија.
 • Направена резервација по купен ваучер и неоткажана во писмена форма на е-маил: frontoffice@orphey.com најдоцна два дена пред пристигнувањето, се смета за икористен ваучер
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: +359 899/99 14 88, +359 899/99 74 72.
 • По купувањето на ваучерот треба да ја потврдите вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 899/99 14 88, +359 899/99 74 72.
 • Валидност на ваучер за периодот: од 19 јануари до 29 февруари 2016 година.
 • За периодот од 31 јануари до 07 февруари, 12 и 13 февруари 2016 год. нема слободни места!
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел Орфеj****, Банско

гр. Банско, Р. Бугарија
ул. "Бањо Маринов" 2А

Тел: +******
Тел: +******

Е-mail: [email protected]
Website: www.orphey.com

ВИП Понудата е предоставена од Хотел Орфеј****, Банско

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 19.01.2016 до 29.02.2016
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.