All inclusive на Црно море во Сончев брег - Викториja Груп

Еднодневен пакет за целата летна сезона на база All inclusive во хотел Викторија Палас ****, Сончев брегХотел "Викторија Палас" ***** е совршен избор за секој кој бара комбинација на одмор на море и префинет луксуз. Хотелот е лоциран во северниот дел на Сончев брег на само 10 метри од плажата, комплексот нуди удобност од највисоки стандарди, во комбинација со широк спектар на услуги.

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 2070 денари (33 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:
Важи за периодот од 
15 маj до 10 јуни и од 11 до 30 септември

 • Ноќевање во двокреветна соба без балкон  со поглед кон парк
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Бесплатни чадори и лежалки на базенот (до исцрпување на количините)
 • Туристичка такса
 • ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 2929 денари (47 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:
Важи за периодот од 
11 јуни до 25 јуни и од 31 август до 10 септември

 • Ноќевање во двокреветна соба без балкон  со поглед кон парк
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Бесплатни чадори и лежалки на базенот (до исцрпување на количините)
 • Туристичка такса
 • ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 3169 денари (51 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:
Важи за периодот од 
26 јуни до 11 јули и од 23 август до 30 август

 • Ноќевање во двокреветна соба без балкон  со поглед кон парк
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Бесплатни чадори и лежалки на базенот (до исцрпување на количините)
 • Туристичка такса
 • ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 3413 денари (55 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:
Важи за периодот од 
12 јули до 22 август

 • Ноќевање во двокреветна соба без балкон  со поглед кон парк
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Бесплатни чадори и лежалки на базенот (до исцрпување на количините)
 • Туристичка такса
 • ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 2310 денари (37 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:
Важи за периодот од 
15 мај до 10 јуни и од 11 до 30 септември

 • Ноќевање во двокреветна соба со поглед кон Црно море
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Бесплатни чадори и лежалки на базенот (до исцрпување на количините)
 • Туристичка такса
 • ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 3169 денари (51 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:
Важи за периодот од 
11 јуни до 25 јуни и од 31 август до 10 септември

 • Ноќевање во двокреветна соба со поглед кон Црно море
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Бесплатни чадори и лежалки на базенот (до исцрпување на количините)
 • Туристичка такса
 • ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 3492 денари (56 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:
Важи за периодот од 
26 јуни до 11 јули и од 23 август до 30 август

 • Ноќевање во двокреветна соба со поглед кон Црно море
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Бесплатни чадори и лежалки на базенот (до исцрпување на количините)
 • Туристичка такса
 • ДДВ

ЕДНОДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 3735 денари (60 €)
ВИП ваучерот е за еден човек и вклучува:
Важи за периодот од 
12 јули до 22 август

 • Ноќевање во двокреветна соба со поглед кон Црно море
 • Исхрана на база All Inclusive
 • Бесплатни чадори и лежалки на базенот (до исцрпување на количините)
 • Туристичка такса
 • ДДВ

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА:

6=7 - Валидна за периодот до 10.06.2019 г. и по 11.09.2019 г. (1 бесплатно ноќевање)
12=14 - Валидна за периодот до 10.06.2019 г. и по 11.09.2019 г. (2 бесплатни ноќевања)

Хотелот нуди 42 апартмани, 16 еднокреветни и 475 двокреветни соби. Сите соби и апартмани се со клима уред, телефон, сеф, сателитска ТВ и мини бар. Сите апартмани, како и повеќето од собите имаат балкони.

Хотелот располага со 1 главен ресторан – Холивуд, овде се предлагаат јадења од бугарската национална и европска кујна, со капацитет од 500 места. Во комплексот исто така има и италијански ресторан La Gondola кој нуди италијански и рибни специјалитети, со капацитет 70 места. Викторија Паб нуди пријатна атмосфера и весело расположение. Лоби бар -разположен е во фоајето на хотелот. Сафари бар - во пријатен ориенталски стил, лоциран на терасата на хотелот тој открива поглед кон базенот на хотелот со капацитет од 140 места. Бар Mezanine ги привлекува своите гости со нежна музика и бои. Бар Палма - отворен бар лоциран на самиот брег. Бар покрај базен - во форма на брод, лоциран е при внатрешниот базен на хотелот со капацитет 20 места.

За Релаксација и рекреација: Фризерски салон, салон за убавина, надворешен базен, внатрешен базен, детски базен, фитнес центар.
Хотелот нуди исклучително модерен SPA центар, каде што може да го закрепнете Вашето физичко и духовно здравје. Во мирна и пријатна атмосфера на центарот можете да го соживите телото и духот и да се ослободите од негативната енергија. Центарот за масажи вклучува масажа Клеопатра- масажа со алги со релаксирачки и антицелулитен ефект, Паша масажа- посебна релаксирачка масажа со ароматични масла. Масажа Балинез - специјална масажа со билки.
Таи - за истегнување на телото и мускулите, со личен инструктор. СПА - центарот нуди и т.н. чоколадна терапија со специјален чоколадно масло и ароматични масла. Салонот  за убавина во СПА-центарот нуди бројни процедури и третмани, како масажи со алги, када со млеко, антицелулитни масажи, масажи со билки и други.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Ваучерот е за едно лице, при двојно сместување.
 • Максимално сместување во двокреветна соба без балкон  со поглед кон парк - 2 + 1.
 • Максимално сместување во двокреветна соба со поглед кон Црно море - 2 + 2.
 • Деца до 4,99 години се сместуваат бесплатно.
 • Прво дете од 5 до 11.99 години на дополнително легло се сместува бесплатно.
 • За второ и трето дете од 5 до 11.99 години на дополнително легло се доплаќа 50% од цената за возрасен по цени на рецепција.
 • Возрасен на дополнително легло користи 20% попуст од основната цена по цени на рецепциja.
 • Паркинг – 6 € доплата на лице место.
 • Сите доплати се вршат на рецепцијата во хотелот.
 • Рокови за анулирање на резервации:
 • од 15.05 до 10.06 и од 11.09 до 30.09 - 3 дена.
 • од 11.06 до 25.06 и од 31.08 до 10.09 - 5 дена.
 • од 26.06 до 11.07 и од 23.08 до 30.08 - 7 дена.
 • од 12.07 до 22.08 - 10 дена.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми и места  на телефон: +359 554/26 180 или +359 700 18 411 (09:00 - 17:00.) Часот.
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 554/26 180 или +359700 18 411 (09:00 - 17:00).
 • Валидност на ваучер: од 15 мај до 30 септември 2019 година.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Викториja Груп

К.к. Сончев брег, Р. Бугарија
Тел
: +359 55425480 
E-mail: reservations.vpalace@vghotel.net
Website: www.victoriapalace-bg.net

ВИП Понудата е обезбедена од Хотел Викторија Палас

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 14.05.2019 до 30.09.2019
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.

ИНФОРМАЦИЈА ЗА ПРОГРАМА ALL INCLUSIVE

РЕСТОРАНИ

 • Појадок– 07.30–10.00

Бифе –стандардна шведска маса, топли и студени јадења, наливни безалкохолни и топли пијалоци.

 • Ручек– 12.00 – 14.00

Бифе – стандардна шведска маса, топли и студени јадења, десерти, наливни сокови,  нискоалкохолни и топли пијалоци.

 • Вечера – 18.00 – 21.00

Бифе – стандардна шведска маса, топли и студени јадења, десерти, наливни сокови и нискоалкохолни пијалоци. Еднаш неделно се предлага 1 тематска вечера /Бугарска национална кујна/.

A LA CARTE  РЕСТОРАН LА GОNDOLA

Вечера – 18.00 – 22.00 /2 ситинга /

I–в ситинг – 18.00 – 19.30

II–р ситинг – 20.00–21.30

Фиксирано 4-степено A-La-Cart мени со претходна резервација на рецепција на ресторанот 24 часа пред резервацијата, со право на посета само еднаш за време на престојот.

Наливни сокови и нискоалкохолни пијалоци.

УЖИНКИ И ПИЈАЛОЦИ

ТЕРАСА  РЕСТОРАНТ  – 11.00 – 17.00

Бифе - ужинки, слатки и сладолед.

БАР ПАЛМА – 10.00 – 18.00

Бугарски наливни сокови, нискоалкохолни пијалоци, топли пијалоци и бугарски алкохолни пијалоци.

ИРСКИ БАР– 17.00 – 24.00

Бугарски наливни сокови, нискоалкохолни пијалоци,топли пијалоци и бугарски алкохол.

Последна нарачка пред  23.45 !!!

БАЗЕН

Чадори / Лежалки – бесплатни за гостите на хотелот до исцрпување на количините

КРПА ЗА ПЛАЖА

Бесплатно користење со депозит од 10 €. Се зема на рецепција.

ДОПОЛНИТЕЛНИ УСЛУГИ СО ДОПЛАТА

СЕФ

Се плаќа на рецепција – 3.5 € на ден. Услугата е достaпна при резервирање на сеф за целиот престоj.

ПАРКИНГ

Се плаќа на лице место – 6 € на ден. Местата сe ограничени.

Други услуги: Телефон,  сауна, џакузи, масажи, турска бања, арома -терапија, фризер, маникир, такси, rent-a-car, доктор, перење и хемиско чистење, СПА центар

ВАЖНО: СИТЕ ALLINCLUSIVE ТУРИСТИ ТРЕБА ДА НОСАТ ГРИВНИ!!!

ГРИВНИТЕ СЕ ВРАЌААТ ПРИ НАПУШТАЊЕ НА ХОТЕЛОТ!

ПРИ ЗАГУБЕНА ГРИВНА – ТАКСА ЗА НОВА  15 €.