Одмор во Поморие, Бугарија - Хотел St.George, Поморие

Дводневен пакет за двајца со појадок и ручек + СПА процедури во Хотел St. George, Поморие - БугаријаСПА Хотел "St. George" се наоѓа во стариот дел на Поморие. Од пријатните и модерно опремени соби се открива незаборавен поглед кон морето или кон центарот на градот, потонат во раскошно зеленило.

ДВОДНЕВЕН ПАКЕТ: 10681 денар (173 €) - 50% = 5340 (86.5 €)
ВИП Ваучерот е за две лица и вклучува:

 • Две ноќевања во двојна соба со бања и глетка кон морето
 • Два појадоци
 • Два ручеци
 • Две Спа-процедури по време на престојот
 • Затворен базен-09:00-20:00
 • Парна бања - 14:00 - 19:00 
 • Контрастен туш - 14:00-19:00
 • Сува сауна со билки - 14:00-19:00
 • Солна соба - 14:00-19:00
 • Фитнес - 09:00-20:00 
 • Инфрацрвена сауна - 14:00 - 19:00 
 • Бесплатен јавен паркинг
 • WiFi
 • Секоја наредна Спа-процедура - со 10% попуст

Гостите избираат од следниве Спа-процедури:
1. Калолечение -  делумна апликација со лековита кал
2. Физиотерапија (ултра звук, магнетно поле, лугофореза) 3. компреси со луга

Нашиот СПА центар работи со висококвалитетни локални продукти / лековита морска кал од Поморие, луга, алги, морска вода / и третманите кои ги нудиме се насочени како кон луѓе со здравствени проблеми, така и кон гости кои сакаат само да се релаксираат и да се погрижат за своето тело.
Програмите се насочени кон превенција, лекување, обновување или целосна релаксација. Пакетите од кои гостите можат да избираат, се: Артрорема / при заболување на локомоторниот апарат / Таласо програма / за зголемување на имунитетот на организмот / Анти стрес пакет / при физичка и психичка исцрпеност / Мини релаксација / за подобрување на имунитетот и при напрегање / и Велнес пакети кај кожни заболувања и кај болест на горните дишни патишта.
Туристите можат да уживаат во традиционалната бугарска и морска кујна во пријатна атмосфера на летниот ресторан градина или во Bar & Grill ресторанот, а во топлите вечери да се восхитуваат на прекрасниот морски поглед од терасата на нашиот Скај бар.
Гостите можат да почувствуваат духот на Поморие и да ги  посетат локалните историски и културни знаменитости - Музеј на солта / еден од 100-те национални туристички локалитети / Туристички центар "Поморијско езеро" / во него гостите можат да се запознаат со локалната флора и фауна, да научат за иницијативите за заштита на животната средина и да им се организираат предавања, како и обиколка на регионот /, Античката тракиска куполна гробница, Историскиот музеј и манастирот "Свети Ѓорѓи". Поради оваа причина Поморие е погодна дестинација не само за балнео и СПА - туризам, но и за за културен, еко, фото- и орнито туризам. Уникатен спој на здрава клима, атмосфера, професионална услуга и безброј можности за активен одмор, патувања и забава се дел од авантурата наречена СПА-хотел " St. George ".
Убавината на морето, авантуристичкиот дух на крајбрежниот град, музејските експозиции, здравата и пријатна клима, во комбинација со удобноста, комфорот и спокојството, како и персоналната грижа за секој клиент може да бидат Ваше исполнето задоволство!

Услови на понудата

 • ВИП Ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Деца до 4 годишна возраст се сместуваат бесплатно.
 • Деца од 4 до 12 годишна возраст, сместени на дополнително легло со две лица кои плаќаат целосен износ, плаќа 9 € за 2 дена (2 појадоци + 2 ручеци) - со доплата на лице место во хотелот.
 • Трет возрасен – 28 € за 2 дена (2 појадоци + 2 ручеци) - со доплата на лице место во хотелот. Максимално сместување - 3 + 0 или 2 + 1.
 • Валидност на ваучер: од15 јануари до 29 февруари 2016 година.
 • Задолжителна претходна резервација пред купување на ваучер на тел: +359 596/24 41 15, +359 885/27 48 84.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Хотел St.George, Поморие

Хотел "St. George"
Гр. Поморие, Р. Бугарија
Тел: +359 
******
Моб: +359 ******
E-mail: [email protected]
Website: www.st-george-bg.info

ВИП Понудата за море 2015 е предоставена од Хотел "St. George", Поморие

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 15.01.2016 до 29.02.2016
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.