Нова година за двајца во Сандански - Семеен хотел Ботаника

Тридневен и четиридневен пакет за двајца со вклучени појадоци и Празнична новогодишна вечера во Семеен хотел Ботаника, Сандански

Тридневен и четиридневен пакет за двајца со вклучени појадоци и Празнична новогодишна вечера во Семеен хотел Ботаника, Сандански

Изберете пакет

Тридневен пакет за двајца во двојна стандардна соба со вклучени појадоци и Празнична новогодишна вечера во Семеен хотел Ботаника, Сандански

Цена: 14852 ден.
Купете

Тридневен пакет за двајца во студио со вклучени појадоци и Празнична новогодишна вечера во Семеен хотел Ботаника, Сандански

Цена: 15800 ден.
Купете

Четиридневен пакет за двајца во двојна стандардна соба со вклучени појадоци и Празнична новогодишна вечера во Семеен хотел Ботаника, Сандански

Цена: 16748 ден.
Купете

Четиридневен пакет за двајца во студио со вклучени појадоци и Празнична новогодишна вечера во Семеен хотел Ботаника, Сандански

Цена: 18012 ден.
Купете
Валидност 28.12.2019 - 02.01.2020
Цена на човек/ден 2093.5 - 2633.23 ден.ден/ човек
Местоположба Сандански
Купени 0 ваучери
 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Деца до 1,99 години - бесплатно.
 • Деца од 2 до 11,99 год. на дополнително легло - се доплаќа 65 € за тридневен или 85 € за четиридневен пакет.
 • Деца над 12 год. и трет возрасен на дополнително легло - се доплаќа 80 € за тридневен или 100 € за четиридневен пакет.
 • Сместување после 14.00 ч, напуштање до 12.00 ч.
 • За рано сместување или подоцнежно ослободување се доплаќа 50% од наведената цена.
 • Сите доплати се вршат на рецепција.
 • Во случај на откази три дена пред датумот на сместување за индивидуални клиенти или непристигане на клиентот, суми не се надоместуваат.
 • Период на сместување: од 28 декември 2019. до 02 јануари 2020 година.
 • Наведената цена не е валидна за време за национални и регионални празници.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: +359 888/36 60 00 или +359 746 33200.
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 888/36 60 00 или +359 746 33200.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Гр. Сандански, Р. Бугарија
Ул."Поленишки пат"
Тел: +359 888/ 36 60 00
Tел Маркетинг: +359 885/ 36 36 70
Email: [email protected]

ВИП Понудата е обезбедена од нашиот партнер - Семеен хотел Ботаника!

Тридневен и четиридневен пакет за двајца со вклучени појадоци и Празнична новогодишна вечера во Семеен хотел Ботаника, Сандански

Изберете пакет

Тридневен пакет за двајца во двојна стандардна соба со вклучени појадоци и Празнична новогодишна вечера во Семеен хотел Ботаника, Сандански

Цена: 14852 ден.
Купете

Тридневен пакет за двајца во студио со вклучени појадоци и Празнична новогодишна вечера во Семеен хотел Ботаника, Сандански

Цена: 15800 ден.
Купете

Четиридневен пакет за двајца во двојна стандардна соба со вклучени појадоци и Празнична новогодишна вечера во Семеен хотел Ботаника, Сандански

Цена: 16748 ден.
Купете

Четиридневен пакет за двајца во студио со вклучени појадоци и Празнична новогодишна вечера во Семеен хотел Ботаника, Сандански

Цена: 18012 ден.
Купете
Валидност 28.12.2019 - 02.01.2020
Цена на човек/ден 2093.5 - 2633.23 ден.ден/ човек
Местоположба Сандански
Купени 0 ваучери
 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Деца до 1,99 години - бесплатно.
 • Деца од 2 до 11,99 год. на дополнително легло - се доплаќа 65 € за тридневен или 85 € за четиридневен пакет.
 • Деца над 12 год. и трет возрасен на дополнително легло - се доплаќа 80 € за тридневен или 100 € за четиридневен пакет.
 • Сместување после 14.00 ч, напуштање до 12.00 ч.
 • За рано сместување или подоцнежно ослободување се доплаќа 50% од наведената цена.
 • Сите доплати се вршат на рецепција.
 • Во случај на откази три дена пред датумот на сместување за индивидуални клиенти или непристигане на клиентот, суми не се надоместуваат.
 • Период на сместување: од 28 декември 2019. до 02 јануари 2020 година.
 • Наведената цена не е валидна за време за национални и регионални празници.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: +359 888/36 60 00 или +359 746 33200.
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 888/36 60 00 или +359 746 33200.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Гр. Сандански, Р. Бугарија
Ул."Поленишки пат"
Тел: +359 888/ 36 60 00
Tел Маркетинг: +359 885/ 36 36 70
Email: [email protected]

ВИП Понудата е обезбедена од нашиот партнер - Семеен хотел Ботаника!

Семеен хотел Ботаника Сандански е изграден на местото на поранешната ботаничка градина во најјужниот и сончев дел на Бугарија – градот  Сандански. Од комплексот се открива прекрасен панорамски поглед на градот и планината  Пирин.

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 14852 денари (241 €)
Ваучерот е за двајца и вклучува:

 • Три ноќевања во двојна стандардна соба
 • Три појадоци
 • Празнична новогодишна вечера
 • Надворешен паркинг
 • Туристичка такса и осигурување, 9 % ДДВ

ТРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 15800 денари (256 €)
Ваучерот е за 
двајца и вклучува:

 • Три ноќевања во студио
 • Три појадоци
 • Празнична новогодишна вечера
 • Надворешен паркинг
 • Туристичка такса и осигурување, 9 % ДДВ

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 16748 денари (272 €)
Ваучерот е за 
двајца и вклучува:

 • Четири ноќевања во двојна стандардна соба
 • Четири појадоци
 • Празнична новогодишна вечера
 • Надворешен паркинг
 • Туристичка такса и осигурување, 9 % ДДВ

ЧЕТИРИДНЕВЕН ПАКЕТ: VIP цена: 18012 денари (292 €)
Ваучерот е за 
двајца и вклучува:

 • Четири ноќевања во студио
 • Четири појадоци
 • Празнична новогодишна вечера
 • Надворешен паркинг
 • Туристичка такса и осигурување, 9 % ДДВ

*Доплата за користење на базен и сауна парк во Медите Спа Резорт и Вили 5* - 15 € на човек

Двата хотели са расположени на 30 метри еден од друг. Регистрацијата на рецепција и појадокот се организира во четириѕвездниот хотел. СПА центарот и внатрешниот базен исто така се лоцирани во четириѕвездниот хотел.

Семеен хотел Ботаника Сандански предлага 24 соби со 2 легла, 13 двојни соби, 8 апартмани. Сите соби се модерно декорирани и ги предлагат сите неопходни удобности за релаксација во балнеолошкото и климатско одморалиште Сандански. Секоја соба располага со мини бар, сателитска телевизияја, кабловски и безжичен интернет, клима уред, санитарен јазол, бања со туш кабина, фен.
Гостите на  Семеен хотел Ботаника Сандански може гат да ги користат услугите на Спа центарот на Спа хотел Медите, отдалечен само на 40 м.

Услови на понудата

 • ВИП ваучерот треба да се купи пред истекот на понудата.
 • Секој има право да купи неограничен број на ваучери.
 • Деца до 1,99 години - бесплатно.
 • Деца од 2 до 11,99 год. на дополнително легло - се доплаќа 65 € за тридневен или 85 € за четиридневен пакет.
 • Деца над 12 год. и трет возрасен на дополнително легло - се доплаќа 80 € за тридневен или 100 € за четиридневен пакет.
 • Сместување после 14.00 ч, напуштање до 12.00 ч.
 • За рано сместување или подоцнежно ослободување се доплаќа 50% од наведената цена.
 • Сите доплати се вршат на рецепција.
 • Во случај на откази три дена пред датумот на сместување за индивидуални клиенти или непристигане на клиентот, суми не се надоместуваат.
 • Период на сместување: од 28 декември 2019. до 02 јануари 2020 година.
 • Наведената цена не е валидна за време за национални и регионални празници.
 • Пред купување на ваучер направете барање за слободни датуми на телефон: +359 888/36 60 00 или +359 746 33200.
 • По купување на ваучерот треба да ја потврдите Вашата резервација, диктирајќи го бројот на ваучерот на телефон: +359 888/36 60 00 или +359 746 33200.
 • Видете ги сите Општи Услови.

Плаќање

 • Плаќањето на ваучерите се врши само и единствено во сајтот на VipPonuda.com.
 • Инаку Vipponuda.com не носи одговорност за понудената услуга.

Семеен хотел Ботаника

Гр. Сандански, Р. Бугарија
Ул."Поленишки пат"
Тел: +359 888/ 36 60 00
Tел Маркетинг: +359 885/ 36 36 70
Email: [email protected]

ВИП Понудата е обезбедена од нашиот партнер - Семеен хотел Ботаника!

Коментари
Валидност на ваучер: Валидност на ваучер: од 28.12.2019 до 02.01.2020
За да видите данните за контакт, трябва да сте регистриран потребител.